Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

APTECZKA DLA NIEMOWLAKA

Data utworzenia : 2015-06-14 12:01 | Ostatni komentarz 2024-01-30 16:48

Joanna D.

5143 Odsłony
168 Komentarze

Witam! Być może był już wątek o apteczce ale niemowlaka, ale jest tu tak dużo postów, że ciężko się odnaleźć. Proszę o listę rzeczy, w które powinnam się zaopatrzyć w aptece itp. oraz do czego to służy. Wiem już, że do pielęgnacji kikuta polecacie - octenisept O czym jeszcze powinnam pamiętać? Widziałam kiedyś w jakimś poście, że sól fizjologiczną się używa, ale nie pamiętam do czego. Proszę doświadczone mamy o radę....na początek tylko rzeczy, które muszę mieć już w domu bezpośrednio po wyjściu ze szpitala :):):) pozdrawiam Aska

2021-08-12 14:18

W sumie to nie ja tylko mój chłop. 

Maja długa datę ważności może komuś się przydadzą, bo nic z nimi nie zrobię innego 

2021-08-12 06:49

Monia a czemu kupiłaś od razu dwa opakowania?

2021-08-12 00:51

Ja dostałam żelazo na końcówce ciąży pierwszej bo miałam nisko hemoglobinę ale jak zaczęłam jeść to zaraz wymiotowałam, więc odstawiłam. Potem w szpitalu po porodzie jakiś mi dawali i przyswajałam bez problemów no a po wypis i receptę pojechał mąż, a potem prosto do apteki. I się okazało, że wypisali mu nie na to, które dostawałam w szpitalu ale na to, które miałam w domu. On nie dzwonił do mnie tylko kupił jak kazali no i chyba dalej gdzieś leży. Parę dni to jadłam ale mi niedobrze było...

2021-08-08 17:01

Ja kupiłam 2 opakowania żelaza pół zużyłam i półtora leży. Tak to żelazo jadłam :D

2021-08-08 12:42

Monia ja kupowałam tylko bez recepty. Raz pediatra wypisała nam na receptę bo główka była miękka

2021-08-08 12:38

kurcze bez sensu... w ogole teraz cena wielu lekow strasznie wzrosla...

pamietam na poczatku ciazy zelazo na recepte kosztowalo mnie 10 zl opakowanie teraz juz 30 :| 

2021-08-08 08:35

Ewxia u nas bylo podobnie z Zabbak iem lek do oczu bardzo dobry kiedy mamy problemy ze spojówkami podczas pylenia ;(

Poczatkowo był na recepte koszt około 20zl a teraz jest bez recepty i cena od razu podskoczyła na 40zl niby fajnie ogólnie dostępny ale cena pozwalająca;/ dobrze ze on jako jeden  niewielu ma długa datę ważności po otwarciu.

 

Są zamienniki ale tak już nie działają jak Zabbak

2021-08-07 22:45

No ja już teraz nie wiem... stosowaliśmy juvit bez recepty a teraz trzeba na niego receptę mieć. Mąż tylko usłyszał w aptece, że jest wiele innych suplementów o podobnym składzie. My na razie nie dajemy witaminy D ale będę się musiała zorientować na jesień... Albo w szpitalu zapytam bo noworodkowi i tak trzeba będzie podawać.