Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

APTECZKA DLA NIEMOWLAKA

Data utworzenia : 2015-06-14 12:01 | Ostatni komentarz 2024-01-30 16:48

Joanna D.

5145 Odsłony
168 Komentarze

Witam! Być może był już wątek o apteczce ale niemowlaka, ale jest tu tak dużo postów, że ciężko się odnaleźć. Proszę o listę rzeczy, w które powinnam się zaopatrzyć w aptece itp. oraz do czego to służy. Wiem już, że do pielęgnacji kikuta polecacie - octenisept O czym jeszcze powinnam pamiętać? Widziałam kiedyś w jakimś poście, że sól fizjologiczną się używa, ale nie pamiętam do czego. Proszę doświadczone mamy o radę....na początek tylko rzeczy, które muszę mieć już w domu bezpośrednio po wyjściu ze szpitala :):):) pozdrawiam Aska

2024-01-30 16:48

Jeśli czegoś nie potrzebuje na już to zamawiam ale np antybiotyki czy leki w razie choroby to wykupuje przy aptece w ośrodku zdrowia.  Jest drożej ale nie muszę biegać po mieście źle się czując czy mając chore dziecko 

2024-01-12 11:34

Z tymi cenami w różnych aptekach to prawda.. cenią się I ostatnio sama 2 razy zapłaciłam za leki więcej w pobliskiej aptece bo na miejscu.. i wiem , ze przeplacilam sporo.. wolę jednak jeździć dalej ale bardziej opłaci się.. 

2024-01-12 11:27

ja leki zamawiam przez internet sół fizjologiczna czy syropy które czesto podajemy, ostatnio zapłaciłam 25 zł wiecej za syrop dla córki a to juz przesada; (

kiedys wyczytałam zę recepty muszą sie trzymać cen ale nie refundowane leki moga mieć różna marże i tutaj co apteka to inna cena moze być;( 

2024-01-11 09:19

oj zgadzam się leki poszły bardzo do góry . Może są darmowe antybiotyki itp. ale za to muszą sobie to odbić na innych

2024-01-10 23:34

A ja napiszę że nam szybciej pępek zacZal się goic Kiedy przestałam używać octanisept :) 

Sól fizjologiczna - do przemywania oczek

Woda z Miya - przemywalam buzię

Wlewki lub takie specjalne rurki w razie problemów z brzuszkiem

Gaziki - przemywalam przegotowaną woda buzię w środku 

Oliwka lub olejek migdałowy - dodawałam parę kropel do kąpieli 

W razie ciemieniuchy - zestaw na ciemieniuche z mustelli

 

2024-01-10 14:26

Oj tak ceny nieźle poszły do góry ;) Nawet syropek na kaszel (grinn tuss pediatric) ostatnio niecałe 40 zł kosztował , a wcześniej nawet do 30 nie dobijał ;)

Najbardziej szokowała mnie cena maści calgel na ząbkowanie :D Kojarzyłam ,że kiedyś takie grosze się płaciło ,a teraz dałam 40 zł.

Konto usunięte

2024-01-09 12:39 | Post edytowany:2024-01-10 14:55

Moja "apteczka" to dwa zwykle kartonowe pudła schowane w szafie poza zasięgiem dzieci (w jednym leki dla dzieci, w drugim moje i męża)..
Jeśli chcielibyście skompletować dobrej klasy wyposazenie apteczki, polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://rescuesystem.pl/ratownictwo-taktyczne/1050-nozyczki-ratownicze-black-standard.html
Można dostać tutaj wszystko to co jest potrzebne.

2021-08-13 19:08

Możliwe że jeszcze Ci się przydadzą