Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Jak oduczyć dziecko noszenia na rękach

Data utworzenia : 2013-03-21 17:27 | Ostatni komentarz 2013-07-09 12:11

Kaajkaa

5167 Odsłony
12 Komentarze

Witam, jesli temat się powtarza to bardzo przepraszam. wpisałam w wyszukiwarkę na stronie "oduczyć" i nie wyszukało mi tego oduczenia, tylko oduczanie ssania kciuka, smoczka czy spania z rodzicami. a więc mam pytanie - mój synek ma 8 tygodni i wciąż chce być na rękach, nie wiem jak sobie z tym poradzić. czy któraś z mam mogła by mi doradzić? próbowałam już chyba wszystkiego: - odkładałam do łóżeczka w chuście - kładłam obok niego moja koszulkę polana mlekiem z piersi - otulałam w rożku - kładłam na kocyku, pod kocykiem - dawałam mu pod główkę kawałeczek szmatki żeby miał wyżej główkę - kładłam go na kołdrze żeby miał taką imitację obięcia (ciepło i objęcie) - przytykałam mu do policzka kawałeczek pieluszki żeby miał coś przy buźce i nadal płacze. jak tylko go odkładam od razu ryk, nawet nie zdążę rąk spod niego wyjąć i już płacze...

2013-03-21 20:35

Również uważam, że trzeba synka czymś zainteresować. Mój synek też nie chciał leżeć w łóżeczku dopóki nie kupiłam karuzelki i projektora z kubusiem puchatkiem (odtwarza muzykę i krótką animację z bajki na suficie). Kiedy chcę coś zrobić puszczam mu jedno albo drugie, oczywiście wokół siebie ma mnóstwo zabawek, a ja chwilę czasu by coś zrobić. Polecam również usypianie dziecka w ciągu dnia na brzuchu. Ja kładę go na swoim brzuchu i czekam aż uśnie. Potem go odkładam i się nie budzi. Ważne, jeżeli nie śpi zabieraj go ze sobą do różnych pomieszczeń tak by Cię widział. Kiedy jest czas na zabawę nie trzymaj go ciągle na rękach tylko połóż na łóżku czy kanapie i zabawiaj tak by wiedział, że taka zabawa też jest przyjemna.

2013-03-21 18:12

jutro ma do mnie dojc mata moze pomoze, oby... bo karuzelki nie mam jeszcze, nie znalazlam ciekawej :P

2013-03-21 17:57

Z mojej strony moge poradzic Ci tylko i wyłącznie zajęcie uwagi dziecka czyms ciakawym w łóżeczku i w ten sposób odwrócenie uwagi od Ciebie i od noszenia. Może poprostu mały zwyczajnie nudzi się w łóżeczku i dlatego niechce tam przebywac,może niekoniecznie ma to związek z Toba tylko najzwyczajniej w świecie się nudzi? Przynajmniej u Nas tak było...Mała chciałą byc ciągle na rękach,potem nawet zaczeła płakac na rekach gdy była za dlugo w jednym pokoju...Tak więc biegałam po domu jak oszalała z dzieckiem na rekach by czyms ja zainteresowac... W Naszym wypadku wybawieniem okazały się 2 karuzele które montuje nad łożeczkiem i zmieniam co jakis czas. Gdy odkładam mała do łożeczka i wpada w histerie zaczynam "gruchac'jej grzechotką by zainteresowac ja czyms inym (zwykle po 5 min płaczu zaczyna interesowac sie zabawka i przestaje powoli plakac).Póżniej zawieszam jej karuzele i na jakis czas jest spokoj do czasu az jej sie znudzi. Ogólnie stram się by wkoło jej łożeczka było kolorowo-ma bardzo kolorowe ochraniacze na łożeczko w zwiarzatka i lubi na nie patrzec,zawiesam jej tez pluszowe ksiazeczki dla dzieci na łóżeczko,różne maskotki itp. poprostu staram się ją czyms zainteresowac by miała zajęcie gdy tak lezy... Początki są ciężkie,ale gdy przejdzie pierwszy napad histerii dziecko uspokaja się i faktycznie zaczyna z zaciekawieniem obserowac otaczający go swiat...

2013-03-21 17:43

zapomniałam dodać, że mały nie je co 3 godziny tylko max co godzinkę. nie wiem czemu ale ciągle je i zasypia na chwilę po czym znów chce do cycusia. czasami da się go uspokoić noszeniem, tuleniem i mówieniem do niego, ale kiedy krzyczy tak, że słychać go na klatce - tylko cyc pomaga. dlatego ciężko mu leżeć w łóżeczku bo lubi byc w ramionach przy cycusiu. nie ssie go non stop ale co kilka minut sobie bierze i ciumcia.