Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Brak kupki

Data utworzenia : 2014-01-09 13:18 | Ostatni komentarz 2020-07-02 12:32

pomietlonka

16116 Odsłony
118 Komentarze

Witam, mam mały problem. Moja malutka pociecha (9 tygodni), od kilku dni nie robi kupki:( Nie płaczę jakby ją bolał brzuszek, ani nie ma twardego brzuszka,. Zaaplikowałam jej już czopek glicerynowy ale nic się po nim nie wydarzyło.

Konto usunięte

2019-11-07 08:53

Magicznypazur u nas jest raz na cztery dni ale na raty :) 

2019-11-07 00:20

karolinach no u mnie mała aktualnie robi kupkę raz na 5 dni. 

Dzisiaj mija 4 dzień, jak pieluszki są tylko mokre od moczu. Za to później jak zrobi, to po plecy...

 

aneczkaa006 bo nie przepadam.

Konto usunięte

2019-11-06 09:06

Pati ja też się nie przejmuję :) jak czegoś nie wiem - dzwonię. 

 

Aneczka mi pediatra kazała podać mimo, że nie było zatwardzenia. Powiedziała, że to już za długo czas bez kupki o trzeba zadziałać. Więc chyba nie tylko gdy jest zatwardzenie u dziecka się je podaję. Swoją drogą wolę już czopek niż grzebanie dziecku jakimiś rurkami lub termometrem. Dla mnie czopek to mniej inwazyjna metoda. 

2019-11-06 08:52

Czopki w ostateczności się podaje. I wtedy kiedy ma się pewność że to napewno zatwardzenia. Widać że dziecko się męczy że nie może zrobić kupki. 

2019-11-05 21:43

Mój synek jak się urodził to robił różnie co 3-4 dni później co dwa dni a później codziennie teraz ma tak że nawet kilka razy dziennie zrobi ale ma też przerwy . Na początku jak urodziłam to ogólnie dla świeżo upieczonej mamy kupa to było coś co może stanowić problem bo nie wiadomo kiedy ile razy dziennie jak ma wyglądać itd . 

 

Karolina też tak miałam że często dzwonilam bądź szłam do lekarza dla mnie to zrozumiałe nie byłam pewna pierwsze dziecko wolałam sprawdzić co i jak niz później żałować że nie zrobiłam wszystkiego . A tam mogą sie śmiać nie przejmowała bym się to ich praca :) 

Konto usunięte

2019-11-05 20:24

Danika u mnie pediatra powiedziała, że do 10 dni przy karmieniu piersią jest normą. U nas już się unormowało. Nigdy nie podałabym żadnego lakarstwa bez konsultacji. Śmieje się, że już mnie mają dość w ośrodku bo ciągle z czymś dzwonię albo przyjeżdżam :) trudno, zdrowie dziecka jest dla mnie najważniejsze. 

 

Mamameg ja podałam czopek raz i później sprawa wróciła do normy :) czyli raz na 3-4 dni. 

2019-11-05 19:03

u nas tez ostatnio pojawił się problem. Myślałam, że to zaparcia, ale skonsultowałam się z pediatrą i jestem spokojniejsza, bo lekarz uspokoił mnie, u Maluszka karmionego piersią brak kupki do 10 dni jest normą. jeśli natomiast dziecko jest niespokojne można podać czopek glicerynowy. Neonantolog potwierdziła te informacje, dodała jeszcze że układ pokarmowy, jelitka dziecka dojrzały i pokarm jest już prawidłowo trawiony stąd takie przerwy w wypróżnianiu. 

2019-11-05 17:46

Jest to sprawa bardzo indywidualna u takich maluszków i wg mojej pani pediatry zupełną normą jest od 8 kupek na dzień do jednej na 8 dni. Rozumiem, ze nie konsultowałaś jeszcze tego z lekarzem, także na przyszłość odradzam podawania jakichkolwiek leków na własna rękę. ;)