Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Brak kupki

Data utworzenia : 2014-01-09 13:18 | Ostatni komentarz 2020-07-02 12:32

pomietlonka

16085 Odsłony
118 Komentarze

Witam, mam mały problem. Moja malutka pociecha (9 tygodni), od kilku dni nie robi kupki:( Nie płaczę jakby ją bolał brzuszek, ani nie ma twardego brzuszka,. Zaaplikowałam jej już czopek glicerynowy ale nic się po nim nie wydarzyło.

2015-03-02 16:31

Andzia jeśli się śmieje i nie płacze to widocznie ja brzuszek nie boli,gorzej jakby płakała to wtedy to byłyby zaparcia ale tak to nie masz się o co martwić i wszystko jest w porządku.

2015-03-02 12:19

ja karmię córkę piersią i też nie robi mi za często kupek, czasem nawet robi na 6 dzień i wcale nie zachowuje się jakby ją bolał brzuszek...cały czas się śmieje i nic jej nie dolega więc się nie martwię, bo ponoć jak dziecko jest na piersi to może nawet tydzień nie robić i nie ma w tym nic złego...a jak już robi to też robi tą kupkę spokojnie, bez jakiś większych problemów

2015-03-02 12:13

Też tak synek miał i to bardzo często,martwiłam się tym że czasami przez cały dzień nie zrobił kupki nawet zdarzyło się że 2 dni nie robił ale podobno właśnie tak jak pisze Ewcia że u takich małych dzieci to normalne i nie ma się czym martwić,jak nie płacze to jest dobrze,ale jakby już przy tym płakał to znaczy że ma zaparcia i się z tym męczy.

2015-03-02 11:45

U nas synek tez czasem nie robil nawet 5dni kupki,rowniez mnie to martwilo,ale polozna mnie uspokoila ze to normalne, U tak malych dzieci tym bardziej jak dziecko nie placze I nie ma twardego brzuszka, to nie potrzebny byl ten czopek, chociasz ja pewnie tez robilabym coz w tym kierunku:-P ale naszczescie jest ten forum I zawsze mozemy sie tu wszystkiego dowiedziec:-P

2015-03-02 10:44

Mam w domu to samo! Za pierwszym razem wytrzymałam tydzień i interweniowałam czepkiem glicerynowym. Kupka sie pojawiła a potem znowu nic. Pediatra przepisała syropek lactulosum i się unormowało jak odstawiłam syrop znowu nic. Wróciłam do syropu kupka sie pojawiła i teraz od środy nic. Zwariować można. Interweniowałam również takimi rurkami Windi (krateter rektalny dla niemowląt) i odgazowałam jelitka małej ale kupy dalej nie widac... Tez slyszalam ze jesli dziecko jest na piersi i nie robi kupki to przyswaja 100% pokarmu. Ja córeczkę dodatkowo przepajam bo zdarzają jej się długie przerwy w karmieniu w ciagu dnia( do5h). Co do kolek to ostatnio rano mi płacze i się pręży ale jak rozmasuje brzuszek to jej przechodzi. W czwartek mam wizytę kontrolna u pediatry mam nadzieję ze dotrwamy jakoś do tego czwartku. A najdziwniejsze jest to ze ona się uspokaja jak tyl ko o ją zacznę ubierać na spacer albo do auta. Zasypia zanim wyjdziemy z domu. Dlatego rano pakuję ja w kombinezon do nosidełka i na balkon :) śp jak aniołek a ja mam mieszkanie wywietrzone :D a Wy jakie macie sposoby na kolki Waszych pociech?

2015-02-28 23:10

Dziecku dojrzewa układ pokarmowy, to prawdziwa rewolucja, z czasem rytm wypróżnień sam się ureguluje. Dzieci na piersi mają trawienie bezresztkowe, co oznacza ze trawią bez odpadów i kupy sa rzadko. Jesli się nie męczy, brzuszek ma miękki i nic nie dolega, dajmy dziecku czas.

2014-04-17 23:40

U nas koperek wywoływał bóle brzuszka, bo mały strasznie płakał przed każdym pruknięciem, odstawiłam i bóle minęły. Nie zawsze niestety się sprawdzi koperek, czy rumianek. Ja tez czasem jak karmiłam piersią korzystałam właśnie z metody Patrycji podkurczałam nóżki i mały się mniej namęczył, aczkolwiek kupka była codziennie jedna duża.

2014-04-17 20:47

Nie ja nic nie podaję prócz piersi. Herbatkę z kopru dałam tylko raz ,bo raz męczyła się tak ze zrobieniem kupki. Nie chciała jej pić ,ale kupkę po chwili zrobiła. Problemów z brzuszkiem nie ma ,więc nie jest źle. Wcześniej piłam te herbatki laktacyjne ,gdzie również jest koper i pijąc mój pokarm chyba jej było wtedy łatwiej ;) Zacznę chyba pić taką herbatkę z kopru ,gdy dłużej nie zrobi ;) Ps. Rumianek nie każde dziecko toleruje , czasem uczula. No ale nie jest powiedziane ,że każde dziecko.