Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Brak kupki

Data utworzenia : 2014-01-09 13:18 | Ostatni komentarz 2020-07-02 12:32

pomietlonka

16075 Odsłony
118 Komentarze

Witam, mam mały problem. Moja malutka pociecha (9 tygodni), od kilku dni nie robi kupki:( Nie płaczę jakby ją bolał brzuszek, ani nie ma twardego brzuszka,. Zaaplikowałam jej już czopek glicerynowy ale nic się po nim nie wydarzyło.

2020-07-02 12:32 | Post edytowany:2020-07-02 12:33

Dziewczyny,mlody ma już 3 miesiące i od ok. miesiąca ma problem z kupka. Nawet po szczepieniu na Rotawirusy nie zrobił...(ponoć bywa tak,ze dziecko ma biegunkę...)

zaczelo się od tego, ze nie zrobił kupki przez 14 dni... 14 dnia nie wytrzymałam i zastosowałam czopek glicerynowy.

i tak teraz co tydzień - młody stęka ale kupka nie wychodzi. Za to ma mega mega mega śmierdzące gazy. Wlasciwie to pruta non stop i jak pije z cyca napina się i kurczy niemiłosiernie. Ewidentne ma problemy z brzuszkiem. Pediatra gastrolog miesiąc temu przy okazji kwalifikacji na szczepienie poradziła żeby mu podać probiotyk - kupiłam Biogaia i po tygodniu odstawiłam, bo młody dostał z powrotem okropne kolki. 
juz nie wiem co robić:/ ile może się w tym brzuszku mleko kitrasić... 

Konto usunięte

2020-06-12 18:09

Przy karmieniu piersią brak kupki przez kilka dni mieści się w granicach normy tak samo jak pełna pielucha po każdym przystawieniu do piersi

2020-06-11 11:52

Jeśli dziecko przy oddaniu stolica nie płacze,  nnie krzywi się to znaczy że jest ok. Gorzej jak ma wzdety brzuch, płacze i stopce są twarde, to wtedy trzeba pomyśleć o preparatach na zatwardzenie.

Konto usunięte

2020-06-10 13:33

KontrolaJakosci moja córeczka, karmiona tylko piersią potrafiła nie robić kupki i 11 dni. Nie podawałam czopka bo robiła później kupkę bez problemu chyba, że widziałam, że jest niespokojna i boli ją brzuszek wtedy podawałam. 

2020-06-09 23:46

Ja karmiłam naturalnie, w pierwszym miesiącu 2 tygodnie jedynie małą karmiłam mm. 

Ogólnie to jak był problem to mnie uspokajały że do 5-7 dni dzidzia może mieć zatwardzenie. Jedynie po tym czasie podać czopek kazali... 

2020-06-08 13:20

Karmisz naturalnie? Jeśli tak to nie ma powodu do niepokoju bo czasem bywa tak że całkowicie pokarm maluszek przyswaja. Jeśli mm to może mleczko przestało odpowiadać nie zageszczasz  kleikiem? Nie przepajasz ? 

Konto usunięte

2020-06-08 11:33

KontrolaJakosci to prawda, później dziecko może mieć problem ze zrobieniem kupki bez czopka. Dlatego daje się go tylko w ostateczności. 

2020-06-07 23:55

U nas też na początku jakoś był problem z zatwardzeniem... Jak przez 6 dni nie zrobiła kupki to podawałam czopek... Ale to tylko gdy tak długo nie robiła, bo mówią że u niemowlaków jelita są leniwe a przy czopkach rozleniwiają się jeszcze bardziej.