Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1082 Wątki)

Jak nauczyć niemowlę zasypiania w łóżeczku?

Data utworzenia : 2013-01-18 10:44 | Ostatni komentarz 2023-02-14 16:38

Konto usunięte

21963 Odsłony
127 Komentarze

Bardziej doświadczone mamusie, czy macie jakiś sposób usypiania malucha w łóżeczku? Bo ja niedługo osiwieję z tym moim praiwe 8-miesięcznym brzdącem. Chodzi spać o 23-24 i jego usypianie trwa godzinę jak nie dłużej, od urodzenia zasypiał przy cycusiu bo długo mu jedzonko zajmuje i tak jakoś zostało, ale teraz nawet cycuś nie pomaga :(. Najchętniej to aby go nosić, ale i tak się wyrywa i płacze, a w dzień to śpi na spacerze lub w wózku zasypia. Poradźcie czy macie jakieś sposoby na zasypianie?

2013-10-14 14:25

U nas zasypianie odbywa sie w wózku. Potem syn spi cała noc w łóżeczku ( z przerwami na mleko) jednak jest to już dla mnie uciążliwe. Nie wiem jak nauczyć o zasypiania samemu. Jeśli będę go wsadzać do lizeczka i gładka i śpiewać bedzie wstawał i nie daje sie położyć znów. Co radzicie mamy?

2013-09-07 22:33

nasza Madzia spała z nami rok gdy skoczyła roczek przełożyliśmy ją do łóżeczka tam już została bez żadnego płaczu tylko dla mnie było smutno bo lubiłam z nią spać

2013-08-18 22:51

Zgadzam sie, ze potrzeba duuuzo cierpliwosci :) co do bujania ekhm... Aż musialam chrzaknac, mój baaardzo dlugo byl noszony i pozniej odkladany do spania, pozniej byl wozony w wózku i jak usypiam to byl przekladany do lozeczka...uczony zasypiania w lozeczku byl kilka razy, bo dzieci maja rozne etapy, a to zeby a to przeziębienie i nie dawalam rady, wolalam go ponosić lub powozic niz zeby sie meczyl... Ostatecznie sam usypia od jakiegoś pól roku a ma 2 latka, daje mu butelke i wychodze, mowie, ze musze zrobic cos innego, ale pozniej przyjdę, u mnie trwa to dlugo, bo zalatwia sie na kibelek i to siku i kupa pare razy przed snem musi byc :) jezeli nie uda ci sie jeszcze nauczyc maluszka usypiania w lozeczku to sie nie przejmuj :) mlodszy mój synek ma kolyske obok mojego lozka i mimo, ze karmie piersią to spi w lozeczku, ale usypia przy piersi... I ze wzgledu na to, ze w domu mam biegającego dwulatka to w dzien czesto tez go musze pobujać zeby usnal, ale nie robie z tego dramatu, będzie czas to wyrośnie a przytulac go uwielbiam :) spokojnie, jak ty bedziesz spokojna to dziecko tez i w koncu sie nauczy :)

2013-08-18 20:26

mój synek ma 7 miesiecy i w koncu nauczylam go zasypiac w łożeczku. daje mu butelke (bo zawsze zasypial przy cycu) z okolo 50-100 ml mm, klade na boszku i przytulam do jaśka aby czuł się jak wtulony w cyca. ssa butle do snu i zasypia. nie daje więcej mm bo potem przez sen dalej ssie i wypija całe a zabierac mu nie chce wczesniej jak sam wypluje bo sie budzi i placze. po jakiejs pol godzince wypluwa flaszkę i juz spi az do karmienia kolejnego.

2013-04-16 20:35

hummm ,mój synek ma pół roczku ,do tej pory cały czas spał ze mną ,ale zaczęło robić się ciasno i postanowiłam przenieść go do łóżeczka .po kąpieli wzięłam go do swojego łóżka ,nakarmiłam (piersią) ,po czym przytuliłam ,dałam buziaka i położyłam na brzuszku w jego łóżeczku ,przykryłam kołderką ..oczywiście nie obyło się bez jego sprzeciwu... ale byłam "twarda" ,dawałam mu smoczek ..aż wreszcie zasnął ..i tak walczę od kilku dni . ;) więc jedyne co przydatne na pewno : CIERPLIWOŚĆ . :)

2013-04-15 14:50

Powiem co pomogło u nas: - zakup karuzelki - przyciemnione światło - dawanie do spania pieluszki tetrwoej ktora przeszła moim zapachem - trzymanie za rączke - kładzenie do łóżeczka jak już oczka tarła, była naprawdę zmęczona

2013-04-08 23:12

Moja córka przesypia od urodzenia wszystkie noce, ale śpi ze mną. Jak mamy gości to śpi w łóżeczku i też przesypia cale noce, budzi się na chwilę na jedzenie i śpi dalej. Ja nie dopuszczam, żeby moje dziecko płakało i się zanosiło, bo to może zaszkodzić dziecku. Wolę podejść na spokojnie i jednak ustąpić, może robię źle, ale dziecko nie zawsze ma 8 miesięcy :) wyrośnie z tego - ja wyrosłam :)

2013-02-16 16:37

Mój trzeci synek ma 8 miesięcy. Ponieważ z pierwszym dzieckiem mieliśmy problemy z usypianiem i w zasadzie spał z nami to przy drugim od porodówki był odkładany do swojego łożeczka przy czym nigdy nie miał ani smoczka ani butelki i ylko był na piersi wiec odpadł też problem podawania w nocy smoczka jak się zgubi. Przy trzecim usypianie w łożeczku pozostało jak przy drugim - w zasadzie bez problemów od pierwszych dni. Moim sposobem na bombla są ulubione dwie "zabawki", które poznał od pierwszych dni - grający konik morski który bardzo gu uspokaja i pozytywka -słoneczko- naciągana grająca jedną kołysankę ,którą maluch już sam nauczył się naciągać i nawet robi to nieraz w ciągu nocy gdy się przebudzi :) Czasami ma taki dzień, że chce się uśpić przy cycu i mu na to pozwalam natomiast uważam, że najlepszym sposobem na spokojne zasypianie jest zwyczajne zmęczenie dziecka przed snem oraz niedopuszczenie do nadmiernego wyspania się malucha w ciągu dnia i o ile to mozliwe nie kładzenie dziecka na popołudniową drzemkę później niż o 15 .