Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Noworodek zimą

Data utworzenia : 2013-01-16 16:17 | Ostatni komentarz 2021-11-23 14:17

Angel1090

4879 Odsłony
76 Komentarze

Ponoć po miesiącu powinno się przezwyczajać dziecko do wyjścia na dwór. Oczywiście nie rzucamy malca "na głęboką wodę" tylko stopniowo np. poprzez wyjście na balkon. Jak to ma się zimą przy niskich temperaturach? Po jakim czasie pierwszy raz wyszłyście z dzieckiem na krótki spacer?

2021-11-20 08:08

Te przesady to czasami sa okropne

2021-11-19 15:53

Ale takie lusterko w tych matach chyba jest inne niż takie prawdziwe? 

2021-11-19 01:39

Aniska ja słyszałem z tym lustrem,że dziecko nie będzie mówić lub umrze... Straszne,ale nie wiem czy to działa i faktycznie czy mit i zabobon.

Co do chrzczenia to dużo się nasłuchałam jednak syna chcieliśmy jak miał  tygodni,bo każdy chciał,jak chciałam wcześniej jednak była kolejka. No kuzyni w podobnym czasie rodzeni. 

2021-11-18 20:05

Oj teraz z tą wiara u ludzi to to roznie niektorzy wogole nie chrzczą 

Z lustrem nie slyszalam ciekawe dla czego nie może zerkać 

2021-11-18 19:49

To u mnie w rodzinie wierzy się w zabobon, że małe dzieci nie powinny patrzeć w swoje odbicie w lustrze i zawsze bylo: "tylko zdała od lusterka", " Patrzy w lusterko, przesuń się z nim". Ja przez wiele lat myslalam, ze rzeczywiście nie wolno a to totalna głupota, jest wręcz wskazane żeby dziecko się obserwowało. Babysenses ma np maty z dużym lusterkiem i maluszek może od małego się już sobie przyglądać. Jak powiedziałam o tym babci to uznała, że to niebezpieczne. 

2021-11-15 15:06

Tak u nas też często o tym słyszałam żebyśmy szybko chrzcili i nie jeździli 

2021-11-14 19:56

Monia takie były kiedyś zabobony, 

ja też o tym chrzcie słyszałam. ale naszą planujemy ochrzcić na roczek, wyobrażam sobie niewychodzenia nigdzie bo nie ochrzczona. 

2021-11-14 13:09

Hehe no to by było dobre. Mojej sąsiadki córka ma 10 miesięcy i nie miała chrztu. Także nie za ciekawie jakby nie wychodziła z domu do tego momentu. 

Wydaje mi się zdecydiwanie że ludzie troszeczkę przesadzają z tymi zabobonami. 

A to nie kupuj wózka przed narodzinami i też przypadkiem łóżeczka bo coś sie stanie. 

Tyle ludzi kupuje i coś się stało? Nie znam ani jednego przypadku.znam dwa przypadki gdzue dali na imię Adam i Ewa lub Piotr i Paweł i jedno z dzieci nie przeżyło ake czy to zabobon czy po prostu jedno dziecko było za mało rozwinięte?