Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

ubiór niemowlaka do auta, gdy jest zimno

Data utworzenia : 2018-12-11 17:20 | Ostatni komentarz 2023-05-26 23:24

Agnieszka -1989

4050 Odsłony
165 Komentarze

Latem zapinamy ubrane tak jak w domu dziecko w foteliku i zapinamy w aucie i tyle, ewentualnie na przejście z domu do auta i odwrotnie czymś przykrywamy a co gdy nadchodzą dni chłodne, zimne i mroźne? Miałam okazję uczestniczyć w warsztatach, które prowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni i odradzali wręcz zakazywali ubierać dziecko w jakąkolwiek kurtkę czy gruby kombinezon ponieważ jest to niebezpieczne bo przez taki ubiór pasy nie przylegają tak jak trzeba i w razie ewentualnej kolizji czy gwałtownego hamowania dziecko może się wyśliznąć mimo, że wszystko pozostałe zostało wykonane tak jak trzeba np odpowiednio dobrany fotelik , zapięcie dokładnie tak jak trzeba, lepiej wcześniej auto nagrzać i przykryte dziecko od razu wsadzić do auta, ale do tego auta trzeba też dojść, czasem jest to kilka kroków, a czasem może być kilkaset metrów. Ostatnio na wyjazd postawiłam na cieńszy przylegający do ciała kombinezon czapka plus kocyk, a w nagrzanym aucie czapkę zdjęłam kocyk był tak trochę tylko na nogach później już. Na spacer ubieram gruby kombinezon. Drogie mamy, mam pytanie jak wy ubieracie swoje dzieci do auta w zimne dni?

2023-04-20 13:15

U nas chętnie się przesiadlo do spacerowki

2023-04-20 13:14

Justyś słyszłam, żeby spacerówka stała w domu i dziecko, żeby się oswajało, 

ja tak robiłam i chętnie siedziało dziecko w tej spacerówce.

2023-04-17 15:38

Te poncza są super widziałam na allegro warto zerknąć na nie koleżanka ma i bardzo chwali 

2023-04-13 14:52

mamaSzymka widziałam to ponczo samochodowe, fajna sprawa :) 

2023-04-13 09:59

Ja wyjęłam spacerówkę z ciepłym śpiworkiem dla syna i nie chce w nim jeździć. Woli gondole, a myślałam że lepiej będzie widział ze spacerówki co dzieje się dookoła 

2023-04-12 23:48

Miałam ten sam problem ale kupiłam ponczo samochodowe i to był strzał w dyszke. Pod ponczo zakładam body na długi rękawek i bluzę :) 

2023-04-12 10:30

tak to prawda mnie osobiście wkurzało że śnieg jest i tak zimno

2023-04-11 22:46

Tak ma być ciepło ale niestety i deszczowo i burzowo ale lepsze to niż śnieg jednego dnia a drugiego słońce