Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1084 Wątki)

Kosmetyki dla noworodka - problem - sucha skóra

Data utworzenia : 2013-08-16 20:08 | Ostatni komentarz 2021-11-02 20:27

Mateusz-1991

27523 Odsłony
381 Komentarze

witam Mam pytanko. Jakie kosmetyki są dobre dla noworotka a tak mi dokładnie chodzi o balsamy oliwkę czy emusje do kąpieli proszę o podanie firmy bo malutka ma strasznie suchą skórę a już na świecie jest dwa tygodnie. Dziękuję z góry.

2014-07-26 12:38

Anna, a wiesz, źe za te atesty to firmy płacą grubą kasę, a te instytuty nawet nie wiedzą, jaki jest skład tych preparatów? Ja atestami się nie sugeruję, a tym, by były jak najbardziej naturalne.

2014-07-26 11:57

najwazniejsze kosmetyki dla niemowlaka to chusteczki nawilżające, oliwki czy kremy i pudry. Ważna zasada to składniki - im mniejsza lista na opakowaniu tym lepiej, po drugie hipoalergiczność i zastosowanie naturalnych składników a po trzecie atest Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka

2014-07-22 10:47

Kasik, nic z tym nie robiłam. Takie było zalecenie położnej. Podobno niektóre dzieci tak po porodzie mają. To uczulenie raczej nie było...

2014-07-22 09:12

warto korzystać z jednej serii kosmetyków nie mieszkać ich ze sobą (jak emolienty to nie płyny myjące czy mydła), no i warto korzystać z nich w sytuacjach kiedy tego wymagają, nie zapobiegawczo.

2014-07-22 08:23

Ja juz wcześniej wspominałam że u nas sprawdza się Emolium. Warto najpierw sprawdzić na różnych próbkach, bo emoloenty są drogie, a szkoda kasy jeśli się okaze że dziecko ma uczulenie (choć w emolientach rzadko się zdarza). Beata a to jakoeś uczulenie było? czym smarowałas że mu znikło?

2014-07-21 20:39

A ja uźywam do kąpieli synka od urodzenia olej ze słodkich migdałów tłoczony na zimno. To naturalny emolient i skóra po nim jest idealna. Dodaję 10kropli do wanienki. Naprawdę polecam. Nie używam żadnych innych kosmetyków oprócz kremu do pupci, bo nie ma takiej potrzeby.

2014-07-21 20:34

U nas od samego początku były problemy ze skórą. Na początku używałam oilan emulsję natłuszczającą do kąpieli, później przeszłam na Linusia, olejek do kąpieli tez super się sprawdzał, a był tańszy. Do smarowania najbardziej sobie chwalę Mediderm, a na konkretne liszaje i zmiany skórne Linoderm Omega. Absolutnie żadnych oliwek.

2014-07-21 11:31

Mojemu synkowi skóra sie nie łuszczyła, ale za to po porodzie miała brzydkie czerwone plamy prze około 2 tygodnie. Pytałam się położnej czy coś mam z tym robić, ale uspokoiła mnie i powiedziała że to nic groźnego.