Noworodek i niemowlę (784 Wątki)

Kosmetyki dla noworodka - problem - sucha skóra

Data utworzenia : 2013-08-16 20:08 | Ostatni komentarz 2019-09-25 18:35

Mateusz-1991

20123 Odsłony
273 Komentarze

witam Mam pytanko. Jakie kosmetyki są dobre dla noworotka a tak mi dokładnie chodzi o balsamy oliwkę czy emusje do kąpieli proszę o podanie firmy bo malutka ma strasznie suchą skórę a już na świecie jest dwa tygodnie. Dziękuję z góry.

2013-08-23 19:12

bialutka popieram to co piszesz o zasypkach u dziewczynek sama mam córeczke i duzo osob mi mowilo zebym nie uzywala zasypek bo nie pomoga dziecku wiec pupcie smarowalismy bephantenem lub linomagiem

2013-08-23 14:10

Dodam jeszcze swoją opinię odnośnie stosowania zasypek u dziewczynek. Niech jakaś odważna mama posypie się zasypką (wiadomo gdzie) i pochodzi tak ok. godzinki. Wtedy sama zobaczy, a raczej poczuje czemu są niewskazane dla dziewczynek. Z resztą wygodniej jest nasmarować te okolice niż gmyrać i posypywać

2013-08-23 14:05

Można też nasmarować oliwą z oliwek, poczekać ok godzinki i zmyć. Do mycia drugiego synka używam nivei (płynu z oliwką), a po kąpieli smarujemy oliwką ,,Skarb matki". Jest fajna, szybko się wchłania i nie tłuści ubranek. Po takich zabiegach skórka przestała się łuszczyć już po 1,5 tygodnia. Ale najważniejsze to mycie i nawilżanie. Teraz bierzemy kąpiel, smarujemy oliwką, smarujemy pupkę i się ubieramy, a skórka Dominika jest idealna. A co do kosmetyków Linomag, to starszy synek ma kremik BOBO A+E. Filip jest strasznie delikatny i zawsze coś się dzieje: a to na buzi, a to na pupci... Więc po serii mycia szarym mydłem i smarowaniu Linusiem mamy cudną skórkę. Nawet trądzik zniknął.

2013-08-18 22:57

Ja linomagu nie uzywalam, jedynie slyszalam, ze dobry :) polecam jeszcze zakupić sobie bepanten maść (lub krem) to pomoże zonie po porodzie (będzie mogla smarować brodawki po karmieniu) i bardzo dobrze natluszcza pupcie noworodka, nie ma wtedy odparzen. Co do suchości skorki, mnie sucha skorka drugiego synka zaskoczyla bo pierwszy mial skore idealna :) wiem, ze emolium przy drugim synku zadzialalo rewelacyjnie juz po kilku dniach :) ja od alergologa uslyszalam, zeby oliwki do natluszczania nie używać bo wbrew pozorom oliwka zatyka pory, a mleczko nawilżające ladnie pielęgnuje. W wielu czasopismach tez o tym czytalam wiec cos w tym musi byc.

2013-08-17 22:02

Mateusz-1991, u nas podobnie ak pisze mamunia. skóra naszej córeczki tak do miesiąca się łuszczyła, szcególnie okolice stópek, tylko te partie wtedy smarowałam. Dą kąpieli połozna kazała nam kupić parafinę (ok 3 zł) i dolewac kilka kropli do wanienki. Spotkasz się też z opinią, że parafina nie jest polecana bp zatyka gruczoły łojowe malusza i może zrobic więce szkody niż pożytku. U nas nic takiego nie było skórka ładnie natłuszczona, sądze, że podobny efekt uzyskasz dolewaąc oliwki do kąpieli. Mogę polecić płyn do kąpieli nivea nutri sensitive z oliwką. Używaliśmy przez jakiś czas, skóra nawilżona i nie tłusta. Natomiast od jakiegoś czasu używamy tylko jednej serii kosmetyków, CutisHelp Mimi, - u nas sprawdził się rewelacyjnie krem na egzemę, płyn do mycia i balsam. Płyn do mycia cudownie pachnie. Stosowaliśmy tez kosmetyki A-Dermy również u nas się sprawdziły. Co do linomagu, to stosowaliśmy krem na pupę (u nas się nie sprawdził), puder (mała nie toleruje żadnych pudrów, chyba nie tolerue talku) natomiast linomag masc stosujemy w ilośći 3 tubek na miesiąc. Wg mnie jest to niezbędna rzecz, u nas na różne suche łuszczące się miejsca, na krostki i przede wszystkimm na dupkę bo tylko to łągodzi podrażnienia, które u nas są zmorą od samego początku.

2013-08-17 09:44

Mateusz-1991ja używałam oliwki Bambino początkowo,później przechodziłam na mleczko nawilżajace.Ja lubię ta serię kosmetyków Linuś.Sama od poczatku używam kremu do pupci z Linusia z tlenkiem cynku i bobo A+E i jestem bardzo zadowolona.Co do suchej skóry to prawie każdy noworodek taka ma.Moje córeczki po urodzeniu miały bardzo wysuszoną skórkę na nogach,skórka łuszczyła się miejscami natomiast reszta ciałka była ok.Po kąpieli smarowałam oliwką,a co jakiś czas przy przewijaniu smarowałam Linomagiem maścią ,która bardzo szybko pomogła uporać się z przesuszona skórka.Później już było ok.Teraz używam już nawilżającego mleczka po kąpieli z Hipp.

2013-08-16 21:57

A co sądzicie na temat firmy Linomag ?

2013-08-16 21:46

ja bym poleciła zwykłą oliwkę bambino, u nas dobrze się sprawdzałam albo tak jak Carol86 emolium, tylko pamiętaj od razu po pierwszym po smarowaniu cudów nie będzie. ale z dnia na dzień będzie lepiej :)