Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

High need baby - dziecko szczególnie wymagające

Data utworzenia : 2017-09-11 10:26 | Ostatni komentarz 2020-12-21 22:31

Redakcja LOVI

6784 Odsłony
41 Komentarze

Czy Twoje dziecko nie daje się odłożyć do łóżeczka, budzi się przy byle szeleście, chce być wiecznie u Ciebie na rękach i nie toleruje nikogo poza Tobą? Jeśli tak, to jest duże prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko to tzw. high need baby, czyli dziecko „wymagające”.

2020-12-16 22:09

U nas córka nie byłą wymagająca. Teraz od 2 dni cały czas chce na ręce, kładę do wózka, jest płacz, sadzam do krzesła do karmienia płacz. JUż nie mam siły nawet karmiłam ją dziś u siebie na kolanach. A wcześniej godzinami mogła siedzieć w krzesełku i się bawić zabawkami.

2020-12-16 15:28

Pina życzę dużo cierpliwości i wytrwałości. Oby to się to nie okazało i szybko minęło 

2020-12-16 15:20

pina miesięczne dziecko ogólnie potzrebuje bliskosci mamy,dopiero potem przekonasz się czy twoje dzieciatko będzie wymagające

2020-12-16 13:45

Pina zycze Ci żeby z tego wyrósł bo jest jeszxze bardzo malutki niektórzy mówią ze pierwsze 3 miesiące ma prawo tak być bo to brakujący 4 trymestr . mojs ma już 9 miesięcy a ja jestem wyczerpana fizycznie i psychicznie i mam wrażenie momentami ze aż jakieś stany depresyjne mnue dopadają 

2020-12-16 04:04

Czytając poniższe komentarze coraz bardziej jestem przekonana że taki typ dzieciątka wlasnie mi się przytrafił co prawda mały ma dopiero miesiąc co chwilę towarzyszą mu rozne nieprzyjemnie dolegliwości typu plesniawka czy odparzenie pieluszkowe pupy wiec to tez moze miec chyba duży wpływ na to ze jest marudny i więcej potrzebuje tego bliskiego kontaktu ze mną ale mimo wszystko wydaje mi sie jak patrzę na jego zachowanie i zachowania innych maluchów które są tu opisywane to myślę ze wlasnie taki typek człowieczka mi się przytrafił ale wszystko okaze sie tez na późniejszym etapie bo. Liczę na to ze jeszcze z tego wyrośnie 

2020-11-12 12:34

o tak mialam taki okres przy 1 jak i przy 2 dziecku. nikt po za mna nie mogl ich usypiac, i jak tylko wychodzilam to od razu pobudka w pewnym momencie spalam z dzieckiem obok 

2020-11-11 20:04

Pisałam post wyżej kiedy córka miaŁa miesiąc . Terax ms 8 i jestem pewna ze to HNB tylko ze js nadal średnio sibie z tym radzę :(

Konto usunięte

2020-03-31 22:13

Ja miałam podobnie, syn wiecznie wisiał na piersi, nie dał się odłożyć, spał na mnie albo mężu, na klatce piersiowej albo rękach... odłożony max po 15 min budził się z przeraźliwym płaczem... to nie było delikatne kwilenie, to była od razu syrena na pół osiedla. W wózku nie chciał jeździć, po 15 min wracałam z nim na rękach do domu, bo się zanosił płaczem... wszystkie intensywne dźwięki, zbyt kolorowe otoczenie, dużo ludzi i bodźców wpływały na niego w taki sposób, że odreagowywał to trudnym do opanowania płaczem... był czas, że w środku lata całymi dniami siedziałam z nim w domu, bez radia nawet... fotelik samochodowy był narzędziem tortur... 20 min jazda do lekarza nawet musiała odbywać się na raty, w trakcie przystanków wyjmowaliśmy go i uspokajaliśmy na nowo... smoczka nie tolerował, więc tylko pierś dawała ukojenie, byłam zmuszona karmić go kilkanaście razy w ciągu doby nawet jak był już całkiem duży... wszystko przeżywał intensywnie, każda emocja w jego wykonaniu była na 200%, płacz czy śmiech... jak już był w dobrym humorze to odwdzięczał się nam z nawiązką... ale takie już są dzieci HNB, bardzo wrażliwe, intensywne, potem także empatyczne, troskliwe, spostrzegawcze, bystre... te cechy z wiekiem stają się coraz bardziej pozytywne