Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak wspierać raczkowanie u dziecka?

Data utworzenia : 2017-08-05 14:30 | Ostatni komentarz 2017-11-17 10:25

Redakcja LOVI

4266 Odsłony
40 Komentarze

Raczkowanie, czyli przemieszczanie się na czworakach to ważny etap w rozwoju dziecka. Sprawdź jak wesprzeć malucha zanim samodzielnie stanie na nóżkach.

2017-10-31 00:12

M.Jacek na początku dzieci właśnie tak "biegną" ale kilka razy pokażesz i mały w końcu się nauczy.:)

2017-10-30 22:58

O dziękuje, też będę musiała zrobić małemu szkolenie. Jak na razie gdy w ciągu dnia pokazuje mu jak ma zsuwać się z łóżka to ten się śmieje, więc traktuje to jako zabawę:) może z czasem załapie o co chodzi, teraz jak widzi kraniec łóżka to na raczkach biegnie w tamtą stronę, a ja tylko łapię, żeby nie spadł :)

2017-10-30 12:09

Sama to uczyłam. Podobnie jak Kasia. Teraz zawsze sam się obraca i zsuwa nóżkami ląduje na ziemi. :)

2017-10-30 11:48

M. Jacek ja mojego Młodego uczyłam. Czyli jak chciał zejść z łóżka to obracałam go na brzuszek i nóżkami pomagałam żeby był blisko zejścia. Nie wiem jak dokładnie to wytłumaczyć stopy miał poza łóżkiem i on przesuwał się już ku zejściu i schodził. Ale cały czas go asekurowałam i tak właśnie się nauczył.

2017-10-29 21:54

Zamarancza a synek sam się nauczył tak schodzić z łóżka, czy sama go uczyłaś?

2017-10-29 09:54

Super, że się udało i ruszył do przodu. Nasz syn też od razu raczkowł do przodu, ale zauważyłam, że od kiedy nauczył się schodzić z łóżka tyłem to potrafi też raczkować od tyłu :)

2017-10-29 09:45

M.jacek, motywacja najważniejsza :) Moja córa ma 2 lata a czasami ma takie fazy, że raczkuje albo idzie na kolanach :) Śmieszy ją to i bawi :)

2017-10-17 00:03

M. Jacek i super że odpalił pierwszy bieg. :) Gratulacje dla Jasia. :D ale jaka była pokusa. :) Mój młody zaczął Raczkować od razu do przodu ale często dzieci właśnie zaczynają od raczkowania w tył. Mój młody zaczął Raczkować jak miał 6,5 miesiąca ale kuzynki Syn był już starszy i nie Raczkował tak standardowo ale bardziej przesuwał się na pupę z jedną nogą do przodu. Później zaczął od razu chodzić. Mój mały ma ponad 16 miesięcy a nadal lubi sobie poraczkować ja się cieszę bo to bardzo dobrze wpływa na rozwój jego mózgu. Dziecko jak raczkuje pobudza obie półkule mózgu do jednoczesnego działania. Jest to bardzo ważny etap w życiu dziecka. I pierwsze skoordynowane działania rączek i nóżek. Jeśli dziecko nie raczkuje ważne jest żeby w późniejszym etapie życia zachęcać je do raczkowania i ruchu naprzemiennego. Rodzice powinni tak wymyślać zabawy żeby Maluch jak najwięcej Raczkował.