Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Wizyta u fryzjera z dzieckiem

Data utworzenia : 2013-05-25 19:59 | Ostatni komentarz 2021-04-27 10:53

konto usunięte

8391 Odsłony
153 Komentarze

Dziś zabrałam swoją córkę pierwszy raz do fryzjera:) Do tej pory podcinał jej włoski tata, ale nadszedł czas na profesjonalistę.Często spotkałam się u fryzjerki jak mamy przychodziły ze swoimi pociechami do podcięcia a dzieci krzyczały,szarpały się i uciekały.Ja starałam się przygotować córkę do tej wizyty.Istotne jest żeby ta pierwsza wizyta była mile wspominana. Od paru dni opowiadałam jej jak fajnie jest u pani fryzjerki,jakie ma sprzęty-tłumaczyłam że ma taką samą suszarkę co mama itp.Nawet bawiłyśmy się w fryzjera.Mała ma swoją suszarkę,grzebyk i plastikowe nożyczki.Więc troszkę pokazałam jej jak to wygląda. Ważne jest też dobre podejście fryzjera.To żeby była miła i cierpliwa dla takiego małego klienta. Nasza z uśmiechem podeszła do córki,powiedziała co jej będzie robić,dała jej cukierka na początek dla rozluźnienia atmosfery. I ogólnie moment obcinania włosków poszedł sprawnie bez płaczu.A córka najbardziej była zadowolona z hm....cukierka:) A i pięknie obcięte włoski zostały uwiecznione na fotce A czy Wy odwiedziłyście już fryzjera ze swoimi dzieciaczkami??

2021-02-24 23:22

Moja córkę w końcu daliśmy do fryzjera na 3 lata i obcięła jej grzywkę bo miała wizję... Masakra grzywka jej przeszkadzała ciężko było ja związać... Ogólnie tragedia na dzień dzisiejszy ma 6 lat i po ostatnim przejściu pozwala sobie ścinak tylko końcówki na wyrównanie. Do komuni zero fryzjerów ☺️

2021-02-24 20:28

tez słyszałam ze do roku sie nie obcina włosów bo włosy przechowują rozum dziecka....no ale teraz wiemy ze to nie ma zwiazku z rozumem....wiec spokojnie mozna obciąć włoski...druga sprawa to taka ze ja nie obcinałam bo nie bardzo miałm co jej obciąć

2021-02-23 22:22

StasioiMama nie wiem u jakiego fryzjera byłaś skoro mówi że za małe dziecko albo wierzy w przesady. To jest ich praca nie powinni odmawiać chyba że się nie zajmują strzyżeniem dzieci to inna sprawa.

2021-02-22 12:22

Mi też mama mówiła, że nie obcina się włosów do roku. Ale nie wiem dlaczego.  Heh za to moja znajoma ma synka i obcięła mu włosy dopiero przed 2 urodzinami. Dziecko chodziło z grzywką spięta spinką albo gumką, a włoski miał za ramiona. Jak się kiedyś zapytałam dlaczegou ich nie obetnie to stwierdziła, że fryzjerka kazała poczekać żeby zobaczyć na którą stronę włoski będą się układały... 

2021-02-22 07:55

StasioiMama a co to za przesady ?

2021-02-22 07:27

StasioiMama - a próbowałaś kontaktować się z fryzjerem typowo dziecięcym? Takim co są np. w centrach handlowych i obcinają włosy w samochodzikach? Oni raczej nie powinni odmówić. 

2021-02-21 19:59

Jedna mówi, że wierzy w przesądy. Dziecku do roku czasu włosów się nie obcina,

a inni, że jest za mały i się nie podejmą. Mały siedzi stabilnie :)  Stąd moje zdziwienie 

2021-02-21 19:45

Stasioimama a czemu odmawiają?