Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Kiedy dziecko zaczyna mówić?

Data utworzenia : 2017-04-06 18:09 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:52

Redakcja LOVI

9824 Odsłony
156 Komentarze

Kiedy moje dziecko zacznie mówić? - to pytanie niezmiennie nurtuje rodziców małych dzieci. Pomożemy znaleźć Ci odpowiedź.

Konto usunięte

2017-07-29 11:52

Każde dziecko rozwija się w swój indywidualny sposób nie można porównywać jednego dziecka do drugiego. Jedno dziecko szybciej mówi inne dziecko szybciej biega a jeszcze inne dziecko szybciej zacznie rysować

2017-07-28 22:25

Moj na 2latka mowil duzo ale tylko slowa pojedyncze a dop na 2.5mowil zdania a duzo osob komentowano jak mial 2latka czemu jeszcze zdania nie mowi. A znam duzo osob co na dwa latka mowia bardzo malo a sa tacy co mowia duzo...kazde dziecko rozwija sie jak chce. A nie powinno sie porównywać.. Chociasz dużo osob to robi.

2017-07-28 06:37

Myślałam, że maluch powinien spać na płaskim a z artykułu wynika, że niekoniecznie. Przy drugim będziemy musieli włożyć klin. Na pewno wdrożę mówienie w pierwszej osobie i powiem o tym innym domownikom, jakoś chyba zawsze miałam tendencję do mówienia "mama zrobi budyń" itp zamiast "zrobię".

2017-07-28 02:47

a moja ma 2 latka mowi juz wszystko tylko bardzo sepleni między zębowo - jutro idziemy do logopedy i boje sie czy nie trzeba będzie podcinać języczka :( ...

2017-04-22 20:52

Córka mojego kolegi zaczęła mówić późno bo miała chyba coś 2, 5roku czy nawet bliżej trzecich urodzin. Jednak nie mówiła wtedy pojedynczymi słowami tylko prostymi zdaniami a wcześniej też dużo mówiła po swojemu.

2017-04-22 14:10

Córa tv nie ogląda, nie jest włączany, a gaworzyć zaczęła późno, mówi też niewiele. Co do chłopców to jej kuzyn w jej wieku mówił znacznie więcej :) Widzę, że córa dużo rozumie, próbuje coś tam po swojemu mówić i często sama z sobą wręcz rozmawia :)

2017-04-09 02:38

Silver ja też i tym nie widziałam :) Ale prawda jest ze Istebneje dalej przekonanie że chłopcy zaczynają później mówić. Często się to jeszcze słyszy.

2017-04-08 23:50

Nie wiedziałam, że nawet zdolności manualne mają znaczenia dla rozwoju mowy. Jak do tej pory staram się opowiadać każda czynność którą wykonuje przy córce. Jak zaczyna gluzyc to ja również zaczynam z nią rozmawiać. Dziecko im więcej słyszy tym bardziej chętne do rozmów po swojemu:)