Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Pieluszkowe zapalenie skóry u niemowląt

Data utworzenia : 2017-01-02 15:45 | Ostatni komentarz 2021-04-11 18:07

Redakcja LOVI

7292 Odsłony
82 Komentarze

Pieluszkowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych zmian skórnych pojawiających się u niemowląt. Dowiedz się, co może być jej przyczyną, jak możesz jej zapobiegać oraz leczyć.

2017-01-31 11:37

Dziewczyny zamiast Tormentiolu kupiłam ostatnio emolium krem do codziennego stosowania. Ma on na celu zapobiegać odparzeniom i podraznieniom skóry. Jak na razie sprawdza sie super:) ma fajna konsystencje i przyjemny naturalny zapach nie jest niczym aromatyzowany ani nie zawiera żadnych składników o intensywnym zapachu. Na razie jestem bardzo zadowolona:)

2017-01-28 08:51

Dobry na odparzenia jest też Krem z Linomagu-jest to Krem z tlenkiem cynku dla dzieci i niemowląt-krem pod pieluszkę Można go stosować. od pierwszego dnia życia.U synka wyleczył skutecznie odparzenia gdy miał biegunkę.Działa też ochronnie i można go stosować do codziennej pielęgnacji

2017-01-27 08:47

U nas sudocrem w ogóle nie działał na odparzenia , polecam make ziemiaczana lub bempanthen :)

2017-01-27 07:28

Cyrkonia lepiej dowiedzieć się późno niż wcale. Teraz będziesz bardziej ostrożna:)

2017-01-26 22:58

Cykoria nie wiedziałaś. Teraz już wiesz i nie będziesz smarowała bez potrzeby i nie będziesz szkodziła Maluchowi. A skoro używałaś i nic się nie stało to jest ok. Termentiol jest toksyczny więc jak nie ma potrzeby to zawsze lepiej wypróbować mąkę ziemniaczaną, Bephanten ostatecznie na większe odparzenia Sudocrem.

2017-01-26 22:16

No ja nic o tym nie wiedziałam właśnie. Nie używałam często a jak smarowalam to tylko raz i tyle bo zaraz mu wszystko znikalo....myslalam ze to działa jak normalne maści na pupę bo jak pracowałam w żłobku to właśnie rodzice przynosili dla swoich dzieci i widziałam ze pomaga...i po każdy przewijaniu smarowalysmy tak rodzice kazali....to piwko krzywdę dzieciom robiłam i nawet nie wiem:/ aż mi głupio teraz

2017-01-26 21:01

Cyrkonia tu gdzieś jest watek o Tormentiolu i mozesz poczytać o co chodzi. Ja tez użyłam pare razy z koniecznosci, bo odparzenie bylo tak silne. Polecila mi go położna, ale kazala uwazac i nie naduzywac, kazala smarowac chyba 2 razy dziennie, zeby nie ciagle i odstawic jak nastapi poprawa skory.. Potem na szczescie nie musiałam już używac. Jak juz pisalam teraz tylko maka ziemniaczana albo Bephanten.

2017-01-26 20:23

Myślę, że jak uzylas kilka razy, nic się nie stanie, ale jeśli tylko możesz to unikaj. U starszej też użyłam, bo nie było w aptece tormentalum, a nic jej innego nie pomagało.