Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Dziecko z pierwszą wizytą na basenie, u dentysty i fryzjera

Data utworzenia : 2016-11-07 15:31 | Ostatni komentarz 2018-09-02 10:32

Redakcja LOVI

4922 Odsłony
42 Komentarze

W życiu każdego dziecka przychodzi moment, w którym musi się ono zmierzyć z nową sytuacją. Może to być pierwsza wizyta u fryzjera lub pierwsza wycieczka z mamą na zakupy do supermarketu. O tym, jak przygotować brzdąca na ten pierwszy raz dowiesz się z naszego artykułu.

2016-11-14 11:49

Michalina-1992 napisz coś wiecej o tych kolkach, tez jestem ciekawa co to takiego, bo pojecie slyszę pierwszy raz

2016-11-14 11:38

Będę obserwować swojego maluszka, na razie jest ok ale wszystko może się zdarzyć. Ao co chodzi z tymi kolkami trzeciego miesiąca, ponieważ mój maluszek ma 2,5 więc warto wiedzieć?

2016-11-14 06:46

Gdyby tak na chwilę zapomnieć, że dzieci są różne i rozwijają się w swoim tempie, to przypada to zazwyczaj mniej więcej na przełom 2. i 3. miesiąca życia i pokrywa się w znacznym stopniu ze skokami rozwojowymi, oraz tak zwanymi kolkami trzeciego miesiąca.

2016-11-13 22:28

Silver90 właśnie tak jak napisałaś - o to chodziło. Michalina a w jakim wieku - ile miesięcy ma dziecko, kiedy przechodzi taki etap , o którym wspomniałaś?

2016-11-13 18:31

Ja rozumiem co miala na mysli Grimper, bo ja tez przy dziecku na paluszkach nie chodze; co nie zmienia faktu, ze nadmiar bodzcow dzieciom nie sluzy i mam na to przyklady nie tylko z wlasnego "podworka". I mozna przyzwyczajac do telewizora, odkurzacza i tym podobnych, a i tak przyjdzie moment w ktorym do dziecka wiecej z otaczajacego je swiata dociera, i nawet ten odkurzacz ktory wczesniej nie przeszkadzal, nagle drazni i powoduje niepokoj. I ten etap trzeba przeczekac i moze postarac sie dziecku ulatwic przejscie przez niego i te bodzce nieco ograniczyc (ale oczywiscie nie calkiem wyeliminowac), by potem stopniowo znow zwiekszac ich ilosc i dostosowac ja do mozliwosci dziecka. Wtedy dziecko jest spokojniejsze, a co za tym idzie, takze i mama. Ale jak juz mowilam, kazdy robi jak chce i jak uwaza za sluszne, to nasze dzieci i nasze decyzje. No i nie zapominajmy, ze kazde dziecko jest inne.

2016-11-13 17:35

Dla dziecka najlepszy bedzie basen z woda ozonowaną. Moi znajomi chodzili z maluszkiem od 6 miesiaca zycia na basen i maly uwielbial to :) bardzo fajny element rozwoju dla mlodego organizmu :)

2016-11-13 14:02

Grimper dlatego po przeczytaniu artykułu uświadomiłam sobie, że niepotrzebnie źle się nastawiałam do basenu:) To prawda, że dzieci różnie reagują na każde bodźce i nasze dzieci mogą różnie reagować. Z tego co zrozumiałam po wypowiedzi Ginger nie chciała, aby dziecko od początku było przyzwyczajane do ciszy, życie powinno się toczyć jak w czasie ciąży. Na pewno wyjście do jakiegokolwiek sklepu jest inne niż w domu, lecz przy dziecku powinniśmy zachowywać się normalnie, włączyć telewizor, odkurzacz, rozmawiać głośno. Może nie jest to dobry przykład ale można porównać do dziecka które nagle odzyskało słuch czy wzrok po prostu na początku jest to dla niego szokiem. Oczywiście czy dziecko jest wychowywane w ciszy czy odwrotnie może nie mieć wpływu na to jak zachowa się podczas wypadu na zakupy jak w przypadku, którym opisała Michasia. Każde dziecko jest inne, ale lepiej jak będziemy przy dziecku zachowywać się normalnie:)

2016-11-13 12:25

Myślę, że to też zależy od dziecka. Nie wszystkie dzieci są takie same, nie rozwijają się w tym samym tempie. Tak samo jeden maluszek będzie lubił muzykę z karuzeli inne dziecko będzie rozdrażnione. Zastanawia mnie tylko fakt, że wszyscy polecają wyjścia na basen w tym lekarze a nikt nie mówi o tym, że przecież takie wyjście też dla maluszka może być stresujące. Tam też panują podobne warunki jak w supermarketach: dużo ludzi, hałas, krzyki, muzyka. Michalina tak jak napisałaś, że u córci zauważyłaś różne reakcje na innym etapie rozwoju. Zastanawia mnie jednak czy stopniowo przyzwyczajając dziecko do hałasu, muzyki itp. nie jest dla dziecka lepsze?