Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Witamina D

Data utworzenia : 2013-04-18 23:18 | Ostatni komentarz 2023-01-23 20:44

Redakcja LOVI

40349 Odsłony
390 Komentarze

Witamina D to jeden z bardzo ważnych związków dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju dziecka od jego pierwszych dni życia. Jej niedobór jest przyczyną krzywicy. O wchłanianiu witaminy D, produktach będących jej naturalnym bogactwem oraz suplementacji przeczytaj w artykule położnej Kamili.Kotowicz. ----- Magda-1982: Czy podajecie cały czas wit D., czy tylko może w zimie, lub ograniczacie się tylko do diety bogatej w tą witaminę?

2013-09-18 07:59

Synek zjada mleko Bebiko. po 180-210 ml 4x na dobę. (godzina 6 rano, 10, 20, 1 w nocy) do tego daje mu 2x po okolo 12g kleiku, 1x ok 12g kaszki bezglutenowej i 1x ok 12g kaszki glutenowej (wg zaleceń 1000 pierwszych dni karmienia) wszystkie kaszki i kleiki są z bobovity. ile dziecko powinno dostawać tych takich ug (nie wiem co to za jednostka, na opakowaniu mleka pisze, że 100g proszku ma 10ug witaminy D3)

2013-09-18 02:45

Pani Kaajko przy karmieniu mlekiem modyfikowanym w okresie jesienno-zimowym do 3 roku życia powinno podawać się witaminę D, ponieważ ta w mm nie jest wystarczająca (jest jej za mało). A jakim mlekiem Pani karmi? Ile synek zjada mleka w ciągu doby? (ile butelek, po ile mililitrów). Przeliczę ile otrzymuje Pani synek wit. D z mleka w ciągu doby. Pani B.Kruszko skonsultowałam z lekarzami Pani pytanie i tak, jak przypuszczałam, że przy tranie, który zawiera w sobie 10 mcg witaminy D nie trzeba jej podawać. Natomiast proszę obserwować jak córka będzie przyjmować tran, jeżeli będzie wypluwać, nie chętnie jeść to nie ma sensu jej wmuszać i proszę wrócić do witaminy D. Pozdrawiam

2013-09-17 21:54

mamy tran norweski dla dzieci o smaku cytrynowym

2013-09-17 21:45

Tak należy podawać wit. Zależnie od pogody mimo karmienia butelką do 3 lat chociaż słyszałam, że mogą nastąpić zmiany że będzie to trwało dłużej. Co do wit D to na receptę jest tańsza coś ok 3.5ostatnio płaciłam

2013-09-17 18:35

a ja mam takie pytanie, bo teraz zaczęłam karmić mm. mimo to trzeba dawać witaminę D? czy tylko jak sie karmi piersią?

2013-09-17 17:18

A jaki tran?? Należy zobaczyć ile witaminy D znajduje się w tranie. Wiem, że w tranie norweskim witaminy D jest 10 mcg czyli 400 j.m. a to jest standardowa ilość jaką podaje się dziecku. Według tych informacji wynika, że sam tran wystarczy i nie musi już Pani podawać witaminy D. Natomiast dla pewności aby czegoś nie przeoczyć skonsultuje to z lekarzami od siebie z oddziału. Dam Pani znać dziś albo jutro czy witamina D przy tranie jest konieczna czy też nie. Pozdrawiam

2013-09-17 16:05

tran mamy kupiony taki dla dzieci pani doktor nam poleciła. Córeczka przez okres letni nie miała podawanej witaminy nadal karmię ją piersią i dostaje dwie butelki mleka, wcześniej dostawała normalną dawkę witaminy d . jeżeli będę podawała jej tran czy wtedy jest konieczna też witamina d ?

2013-09-17 15:59

Tran można podawać dziecku po 6 tygodniu życia, więc spokojnie można podawać 14 miesięcznemu dziecku. Natomiast musi Pani zobaczyć czy córka będzie go pić (dzienna dawka 5 ml tj. mała łyżeczka). A przy okazji wizyty u pediatry można to skonsultować. A jak z witaminą D ile córka dostawała do tej pory? Standardową ilość?