Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Alergia czy przeziębienie? Jak je odróżnić u malca

Data utworzenia : 2016-05-09 21:09 | Ostatni komentarz 2017-10-03 16:24

Redakcja LOVI

8219 Odsłony
26 Komentarze

Katar, kaszel i ból gardła to objawy występujące zarówno podczas alergicznego nieżytu dróg oddechowych, jak i przeziębienia. Jak zatem rozróżnić te dwie dolegliwości u dziecka i rozpocząć odpowiednie leczenie? Podpowiadamy.

2016-05-12 09:34

Kaszel również może być objawem alergii dlatego warto zrobić badania.

2016-05-11 21:30

Kasia a jest prawdopodobieństwo, że to np jest astma? Ja znam kilka osób, które są uczulone na pyłki, roztocza, kurz, pierze, wełnę, sierść psa, kota i nawet szynszyla(mój bratanek ma) i żadne nie kaszle, a podstawowymi objawami są katar/zatkany nos i zaczerwienione, łzawiące oczy.

2016-05-11 18:21

Teraz nie trudno o przeziębienie a tym bardziej o alergię bo zaczyna się pylenie wszystkiego po kolei.

2016-05-11 12:22

My w lutym to leżelismy w szpitalu z synkiem bo mial ostre zapalenie płuc i leżeliśmy tydzień ale choroba najpierw rozwineła sie poprzez kaszel a potem dalej

2016-05-11 11:54

No wlasnie moj starszy synek tez ma kaszel suchy i meczacy, jak byliamy u lekarza stwierdzil ze ma przesuszona sluzowke gardla po infekcji ale jak bedzie sie nadal utrzymywal to znowu musze isc do lekarza.

2016-05-11 11:28

Siostrzenica męża ostatnio też miała co chwilkę kaszel i stosunkowo często pojawiał się katar. W końcu po kilku próbach leków, wizyt u lekarza lekarz stwierdził, że Mała może mieć właśnie alergię tym bardziej, że jej tato jest alergikiem. Teraz muszą zrobić testy i okaże się czy to alergia. Z tym, że u Was dziewczyny częściej przejawia się to w formie kataru a u siostrzenicy jest to raczej kaszel suchy i męczący.

2016-05-10 14:35

My wraz z synkiem ostatnio borykaliśmy się z ciągłym katarem. W sumie jakby nie patrząc to od października katar się pojawiał i znikał. Potrafił mieć przez cały miesiąc katar albo zatkany nos. Przetestowaliśmy już wiele kropli, zaczynając od zwykłych aptekowych z xylometazolinem(Nasivin, Otrivin), idąc dalej - Oxalin, aż po krople na receptę Mucofluid, Nasonex. Jak zwykłe krople nie pomagały i pediatra przepisywał mi leki na receptę + syrop Allertec też na receptę, to też nie pomagało. Katar pojawiał się i znikał. W sumie nie tyle co katar, a zatkany nos. W końcu 1,5 miesiaca temu przepisał mi leki na receptę - krople Nasonex i syrop Deslodyna, na allergię - W końcu pomogło. Pediatra powiedział, że synek jest za mały na testy, ale może mieć to podłoże alergiczne, szczególnie, że mój mąż ma alergię na pyłki.

2016-05-10 10:59

My, mimo że wiemy, że synek ma skłonności do alergii, czasem nie wiemy czy przeziębienie czy alergia. Katar jest bardzo podobny i dopiero lekarz może nam pomóc w diagnozie. Katar jest w oby przypadkach wodnisty. Ale może też u synka tak jest, że zielonkawy czy żółtawy katar ciężko mu wydmuchać. Ale prawdą jest, że przy alergii zwykle też ma oczy zaczerwienione i łzawiące. Na testy synek jeszcze za mały, ale póżniej lekarz nas na pewno skieruje. Zresztą sama też muszę coś w tym kierunku porobić, bo z wiekiem coraz więcej rzeczy mnie chyba uczula. W tym roku po raz pierwszy mam alergię, gdy pyli brzoza i topola.