Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Alergia czy przeziębienie? Jak je odróżnić u malca

Data utworzenia : 2016-05-09 21:09 | Ostatni komentarz 2017-10-03 16:24

Redakcja LOVI

8214 Odsłony
26 Komentarze

Katar, kaszel i ból gardła to objawy występujące zarówno podczas alergicznego nieżytu dróg oddechowych, jak i przeziębienia. Jak zatem rozróżnić te dwie dolegliwości u dziecka i rozpocząć odpowiednie leczenie? Podpowiadamy.

2016-10-08 19:47

U mojej córki każdy lekarz podejrzewał alergię ze względu na krtaniowy,duszący kaszel. Najpierw robiliśmy test z krwi.Następnie testy skórne aż trzy razy .Nic nie wyszło,ale to dobrze.

2016-10-08 12:29

Syn teraz ewidentnie przeziębiony, od miesiąca, ale u niego uczulenie głównie na skórze widać i dodatkowo katar i oczy czerwone. Teraz u córki też podejrzenie alergii, choć przeziębiona, dziek bratu, też jest. Alergia też skórna :( U znajomych, dziecko ciągle katar, wysypki, lekarz mówił, ze alergia,okazało się, że infekcja bakteryjna. I dobry lekarz wyleczył z ciągłego kataru. Chociaż alergia u nich tez jest, tylko że latem.

2016-10-06 20:41

U mojego dziecka podejrzewali alergię. Jakiś czas temu był okres że kaszel miał ponad miesiąc. Tyle leków próbowaliśmy i nic nie pomagało. Jak już mieliśmy iść do alergologa, poszłam wczesniej jeszcze do apteki żeby kupić coś na noc aby się tak nie męczył. Pani poleciła mi Dicotuss i co? po 3 dniach kaszlu nie było. Okazało się że miał źle dobrane leki i dlatego nic wcześniej nie pomagało.

2016-06-14 09:22

Miała robione testy z krwi na pokarmy i nic nie wyszło, ale mąż jest alergikiem i pewnie to ma po nim. Uczulony jest na pyłki a córeczka jest za mała żeby jej zrobić testy. Podaje jej Zyrtec cały czas i dziś mamy wizytę u Alergologa to zobaczymy co powie.

2016-05-30 20:50

S.Gierzok, a może to alergia pokarmowa?

2016-05-24 11:37

moja córeczka ma podobnie, bardzo szorstką skórę na policzkach, zaczerwienioną i drapie się , lekarz też powiedział , że to alergia. Daje jej zyrtec, ale nie widzę jakiejś poprawy.

2016-05-12 12:00

U mojego synka ostatnio wypiekły sie policzki i miał strasznie szorstkie lekarz stwierdził ze to alergia na zmiane pogody o przepisał mu krem

2016-05-12 11:24

Magiczny w sumie nie wiem. Tato małej jest alergikiem ale astmy nie ma. Zobaczymy jak zrobią testy Małej i dam znać. U Zosi występuje wtedy również katar ale głównie bardzo kaszle, na oczy szczerze mówiąc nie zwróciłam nigdy uwagi.