Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Książki - bawią i uczą

Data utworzenia : 2016-05-05 15:04 | Ostatni komentarz 2023-06-07 20:21

agu88sia

4707 Odsłony
82 Komentarze

Książki towarzyszą dzieciom na każdym etapie ich życia. My rodzice powinniśmy szczególnie zadbać o to, by dziecko nie unikało książek, a już od małego przynosiło książeczkę do czytania. Książeczki kontrastowe Niemowlęta widzą świat dwuwymiarowy i nieostry. Uwielbiają kontrasty. Nie oznacza to jednak, że nie ma dla nich książeczek. To właśnie dla niemowląt powstały różnego rodzaju książeczki kontrastowe. Najczęściej są to czarno białe sztywne karty książeczki, a na nich kontrastowe rysunki. Książeczki sensoryczne To zazwyczaj materiałowe książeczki składające się z kilku maksymalnie kilkunastu stron. Niektóre strony szeleszczą, a inne dają dziecku zadanie do wykonania. Każda strona wymaga od dziecka skupienia w wykonaniu konkretnego zadania. Musi np. zawiązać sznurówki na naszytym bucie, przyczepić kropki do naszytej biedronki, lub ustawić na naszytym zegarze odpowiednią godzinę. Książeczki sensoryczne to strony, które łączą w sobie różnego rodzaju materiały i dodatki np. bawełna, filc, welur, sztruks, guziki, wstążki, rzepy, lusterka. Książeczki do kąpieli Nie każde dziecko lubi się kąpać, dlatego zostały stworzone książeczki przystosowane do kąpieli razem z dzieckiem. Taka książeczka to doskonała opcja, aby odwrócić uwagę dziecka od tego co się właśnie dzieje. Dzięki takiej książeczce kąpiel stanie się przyjemniejsza. Narysowane kolorowe postacie wodnych zwierzątek zainteresują dziecko i zapewnią mu radosną zabawę w wannie. Książeczka uczy kolorów, kształtów, nowych słów. Niektóre książeczki zawierają piszczącą stronę, która dodatkowo rozwija zmysł słuchu u dziecka. Książeczki - kolorowanki Pierwsze książeczki kolorowanki dla dziecka to proste i duże obrazki. Rysowany grubą kreską duży wzór sprawia że dziecko chętnie koloruje. Zazwyczaj na każdej karcie znajduje się mini wzór według ,którego dziecko ma za zadanie pokolorować swój obrazek. Kolorując obrazek dziecko skupia się, żeby nie wyjechać za linię, a gdy już to się zdarzy stara się poprawić i jeszcze dokładniej wykonać zadanie. Książeczki - wycinanki To książeczki przystosowane dla dzieci starszych umiejących posługiwać się nożyczkami. Jednak zabawa powinna odbywać się pod nadzorem rodzica lub opiekuna. Dziecko może wycinać i sklejać różne przedmioty, którymi później może się z dumą bawić całymi godzinami. Książeczki z naklejkami Kolorowe ilustracje i naklejki zapewniają dziecku rozrywkę i zabawę na wiele godzin. Duże naklejki przystosowane do małych paluszków. Dziecko dopasowując naklejki do konturów i kształtów obrazka udoskonali swoją umiejętność postrzegania. Książeczki - bajeczki To wszelkiego rodzaju bajeczki, które rodzice czytają dzieciom np. na dobranoc. Starsze dzieci mogą czytać już sobie same. Różne opowiadania, wierszyki, rymowanki zawierające kolorową szatę graficzną sprawią, że dziecko z wielkim zainteresowaniem będzie oglądało książeczkę, a ciekawa historia sprawi, że z zaciekawieniem będzie nas słuchało. Jak widać na rynku dostępnych jest wiele rodzai książeczek przystosowanych dla dzieci już od pierwszych chwil ich życia. Wybierając książeczkę pamiętajmy o tym, żeby była przystosowana do wieku naszego dziecka i do poziomu umiejętności które już posiada. Każdą książeczką możemy bawić się z dzieckiem. Pamiętajmy o tym, że zadając odpowiednie pytania pobudzimy dziecko do myślenia nad odpowiedzią. W kolorowych książeczkach dziecko pokazując nam paluszkiem różne rzeczy zapamięta ich nazwy, a pytając "co to" nauczy się nowych słówek.

2023-06-07 20:21

Powiem tak my mamy wodne , tzn co jakiś czas wymieniamy. Syn pierwsza dostał jak miał 2lata , tylko probólem jest taki, ze jak maluje to bardzo mocno naciska ten pisak z woda i on się później niszczy.. dzisiaj właśnie mi zepsuł kolejny , już ostatni i w piątek musze iść mu kupić kolejna ;) ale ogóle polecam, syn bardzo lubi , ma 3 lata i dalej duzo czasu spedza nad tymi kolorowankami ;) 

2023-06-07 13:51

Hehe dokładnie. Jak coś jest inne to od razu dziecko jest tego ciekawe i większe zainteresowanie taką zabawką chociaż na chwilę

2023-06-07 12:09

te wodne maja jeden duzy plus - sa wielorazowe :D

2023-06-07 11:28

Mi się to zawsze wydawało nudniejsze od zwykłych ,ale wiem po swoich dzieciach ,że bardzo chciały takie wodne :) Więc myślę ,że warto takie kupić ;) Zawsze coś innego ;)

2023-06-06 22:09

A to ja takich nie widziałam w Biedronce. A fajne są?  Polecacie? U mnie sporo dzeci w rodzinie więc byłoby fajnie na prezent kupić jak cena i jakoś dobre

2023-06-06 14:16

moze jakas promocja skoro sa w biedronkach a od jakiego wieku je stosowałyście?

2023-06-06 09:06

Też widziałam wodne kolorowanki w biedronce. Syn ma i kiedy był mniejszy lubił malować wodą 

2023-06-05 20:28

Te wodne wczoraj widziałam w biedronce.