Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

17 sposobów na płacz niemowlaka

Data utworzenia : 2016-03-05 19:41 | Ostatni komentarz 2017-09-28 16:11

Redakcja LOVI

5396 Odsłony
56 Komentarze

Twoje maleństwo płacze i płacze, a Ty nie wiesz, co robić? Podpowiadamy, dlaczego malec może być rozdrażniony i radzimy, jak go uspokoić.

2016-06-26 10:56

Aby uspokoić dziecko ważna jest jego baczna obserwacja. U mojego synka zaobserwowałam, że inaczej płakał jak miał pełną pieluszkę, inaczej jak był głodny, a jeszcze inaczej jak potrzebował bliskości. Taka obserwacja zajęła mi prawie pół roku zanim zrozumiałam swoistą mowę dziecka. Płacz i ruchy ciała maleństwa wiele potrafią nam powiedzieć. Dziś mój syn jest duży, ale u malutkiej córeczki też zaobserwowałam charakterystyczne zachowania w tym względzie. Kiedy jestem w innym pomieszczeniu i słyszę płacz to wiem, co jest jej potrzebne. Warto być przy dziecku i wsłuchiwać się w jego potrzeby.

2016-06-23 08:41

Gunia bardzo lubi jak pokazuje jejbsie mieszkanie. Od razu jest lepiej :)

2016-06-22 16:25

A czasami wystarczy tylko dziecko przytulić i już jest o niebo lepiej. :) Dziecku czasami bardziej brakuje bliskości niż płacz jest spowodowany głodem.

2016-06-21 07:22

Widzę, że dla wszystkich facetów cycek jest lekiem na całe zło ;) Choć nie ukrywam, że powoli zaczyna mnie to wwkurza : /

2016-06-15 12:45

Tatusiowie juz tak mają:-P Zajmują się dzieckiem i nagle płacz nie wiadomo skąd, wiec co najlepiej zrobić "sprzedać" dla mamy z tekstem "daj mu cycka, bo na pewno jest glodny" :-) Iwona886 u mnie jest dokładnie to samo:-P Tylko następowało to etapami: jak się urodził -poczekam aż będzie miał miesiąc, będzie większy i lepiej go będzie trzymać na rękach, następnie bylo jak zacznie siedzieć to wtedy będę się z nim bawił itd, teraz nastąpił etap "jak juz zacznie chodzić", jestem ciekawa co wymyśli jak synek juz zacznie dreptać:-)

2016-06-15 10:04

magros mój małżonek też tak ma, aby tylko mały zajęczał to on od razu " a może głodny jest i chce cyca" " a może ma mokro" " a może chce do Ciebie " weź go itd. On nie potrafi zająć się nim, a może nie chce bo uważa, że ja zrobię to lepiej. Powiedział nawet ostatnio, że on zajmie się małym jak już będzie większy.

2016-05-23 21:19

Kasiu, mój mąż też uważa :P co mała marudzi to: może ją nakarm, no daj jej cyca, Madzia, ona jest głodna i tak wkoło :P U mamy najlepiej!

2016-05-20 22:38

Nie ma jak u mamy :)