Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

7 pytań o ząbkowanie malucha

Data utworzenia : 2016-02-08 09:55 | Ostatni komentarz 2020-07-09 23:52

Redakcja LOVI

14406 Odsłony
253 Komentarze

Większość rodziców z wytęsknieniem czeka na pierwsze ząbki u dziecka. Jednak, gdy te zaczynają rosnąć, pojawiają się kłopoty. Nieprzespane noce, marudzenie, a czasem gorączka. Dowiedz się, co robić, gdy dziecko źle znosi ząbkowanie i jak mu pomóc przetrwać ten uciążliwy etap rozwoju.

2016-02-27 22:20

magiczny a kiedy wyszedł pierwszy ząbek u Twojego Dzidziusia?

2016-02-19 15:09

ja słyszałam, że trójki najbardziej są dokuczliwe dla dzieci... W sumie nie wiem, ile w tym prawdy, bo moj synek nie płakal i nie budził się przez ząbki... Jedynie zaobserwowałam, że go dziąsła swędziały, raz mocniej ,raz słabiej i najbardzie go swędzą przy obecnie wychodzących 5... Dominika super, że Twój Kacperek tak ładnie przechodzi ząbkowanie :)

2016-02-16 19:42

pierwszy ząbek u Kacpra pojawił się dwa dni przed skończeniem 7 miesiąca, następny pojawił się po 5 dniach! :) ale była radość. dość lekko przechodził, trochę marudzenia, kilka dni się budził w nocy, o dziwo nie było wielkiego slinienia. :) za to teraz jest wszystko z podwójną siłą, ale podobno górne ząbki bardziej bolą więc jakoś trzeba to przeżyć. jutro skończy 9 miesiąc a góra jest bezzębna :)

2016-02-16 17:57

Mojemu najstarszemu synkowi wyszły ząbki jak skończył 4 miesiące, bardzo szybko i tylko się ślinił. A teraz moje bliźniaki już od jakiś 2 miesięcy albo i dłużej ślinią się, pchają rączki do buzi, gryzą gryzaki i wszystko co im się nawinie, nawet mnie:) Czasem są bardzo marudne przez to wszystko i się denerwują.Ale ząbków nie widać....

2016-02-16 15:56

Annawiana w jakim wieku twój synek zabkowal. .. córka dosyć późno ząbkowała teraz ma 6 lat i ma jeszcze wszystkie mleczne żęby nawet szóstek jeszcze nie ma a jej rówieśnicy co niektórzy bez jedynek mlecznych

2016-02-15 21:36

Mój synek podczas ząbkowania bywał marudny ale teraz nie dość że jest przeziębiony to jeszcze wychodzą mu dwa ząbki i jest bardzo marudny, płacze i nie chce jeść i prawie cały czas wkłada palce do buzi lub gryzie smoczek lub pieluszkę. Wieczorem zauważyłam z jaką siłą wkładał szczoteczkę do buzi i mył ząbki - widocznie sprawiało mu to ulgę , natomiast nie pozwala mi abym to ja zrobiła mu masaż dziąseł choć wcześniej udawało mi się to robić kiedy wychodziły mu ząbki. Jedyną ulgę widzę po zastosowaniu żelu na dziąsełka.

2016-02-11 10:18

U as synek się slini bardzo całe dłonie pcha do buzi a jak złapie moje dłonie do potrafi ze złością (przynajmniej tak to wyglada) zacisnąć dziąsełka i wygląda to jakby chciał mnie ugryźć może juz coś się szykuje dlatego tak swędzi? Zdąża się gryzienie w brodawki. Trzeba się przygotować , gryzaki gumowych nie lubi może dlatego że i za smokiem nie przepada w sumie to i dobrze bo mam spokój od smocżkow i od późniejszego odzwyczajania go od nich. Kiedyś nawet nie myślałam że da się "żyć " bez smoka heh

2016-02-10 20:00

Moja córka jest troszkę bardziej marudna ale Paracetamol pomaga. Nie stosuje już żeli bo one i tak nam nie pomogły... Teraz idą te górne jedynki ciekawa jestem jak to z nimi będzie, podobno są najbardziej dokuczliwe.