Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak ulżyć dziecku w czasie upałów

Data utworzenia : 2015-07-03 21:27 | Ostatni komentarz 2015-08-13 23:40

Redakcja LOVI

7082 Odsłony
65 Komentarze

Lato, choć wyczekane i upragnione, potrafi być uciążliwe, szczególnie dla najmłodszych, których organizm nie jest jeszcze przystosowany do funkcjonowania w wysokich temperaturach. Podpowiadamy, co zrobić, by pomóc dziecku w czasie upałów.

2015-08-10 17:31

Ja przecieram ciałko chusteczkami albo wilgotną szmatką

2015-08-10 15:03

U mnie w chacie 29 stopni, wiatrak chodzi bo klimy nie mam, a małą i tak nosi i nadal mało śpi. Ja nie wiem skąd te dziecko czerpie energię. Potówek trochę ma na szyjce, ale przetrę raz dziennie octeniseptem, bo bepanthen tylko by z potem spłynął.

2015-08-10 14:50

Julka mimo wszelkich starań dostała potówek Macie jakiś sposób, aby temu zaradzić ? Poza tym często budzi się w nocy na cyca bo jej się pić chce i do tego jeszcze ząbkowanie :( wszystko na raz

2015-08-10 13:30

A ja mam w domu przy tych upałach 33 stopnie już nie umie wytrzymać a jak patrzę na mojego skarba to serce mi się kraja cała spocona więc u nas co jakiś czas wanienka z chłodną wodą idzie w ruch. W dodatku tak jak u Was dziewczyny mała nie umie przez to zasnąć wieczorami się budzi na picie mleka nich te upały już miną

2015-08-10 12:38

dziewczyny masakra jakaś .... ja mam klimatyzowane pomieszczenia w domu, ale ileż można przy zamknietych oknach, a wystarczy ze na chwile je otworze i jest nie do zniesienia ... Wszystkie spacery konczą się płaczem, bo Zosia normalnie cierpi - wszystko ją grzeje, a jeszcze nie mamy parasolki a budka zachowuje sie jak piekarnik. I pomysleć ze jeszcze 2 tygodnie ...

2015-08-07 17:26

Ja ubieram w te upały moją 2- miesięczną córkę tylko w body z krótkim rękawem - zarówno w domu jak i na dwór. Jak zasnie to nóżki przykrywam pieluszką tetrową. Nic więcej.

2015-08-06 15:50

Artan widzę, że mam z kim po debatować w temacie, który dość mocno zaintrygował mnie w ciągu ostatnich dni. Mianowicie córka zamiast dwóch drzemek w ciągu dnia ma jedną..lecz siłą trzeba ją wręcz położyć, bo sama w najlepsze rozbawiona, rozgadana..Wydawać by się mogło, że ta jedna drzemka i męczący upał sprawią, że szybciej pójdzie spać..no tak wydawać by się mogło jest oczywiście zupełnie inaczej. Gdy przychodzi pora wieczornego karmienia to trochę poje po czym przewraca się na brzuch i siada i z uśmiechem na twarzy zaczyna zwiedzanie łóżka..i tak trwa to 2h, kładę ją próbuję karmić, by ona za chwilę wstała i cały..mały cyrk od nowa :) Może w przyszłym tyg wszystko wróci do normy :) A względem apetytu to dotychczas nie narzekałam..do dziś dnia w którym kategorycznie odmawia jedzenia także i może Twoja A. lada dzień się zbuntuje w tej kwestii. chciałam jeszcze wspomnieć o nowym zwyczaju, który zapoczątkowany został wraz z falą upałów..mianowicie codziennie wieczorową porą (choć nadal upalną) rozwieszam koc na balkonie, by promienie słońca słabe bo słabe nie dosięgały mojej córki, nalewam wody do basenu i tak sobie siedzi pół godz i się pluska.

2015-08-06 10:31

Te upały spowodowały, że moje dziecko mniej śpi :-0. W nocy normalnie spała ok 10 godzin i 2 godziny sumatycznie drzewek w ciągu dnia. A teraz idzie spać 22.30, wstaje 6.30 a w ciągu dnia ma trzy półgodzinne drzemki. Ja padam na ryjek a małą mimo mokrej głowy energia roznosi. I nawet na apetyt się jej nie rzuciło, bo je tyle samo co wcześniej. A jak Wy macie się teraz ze swoimi maluchami?