Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak ulżyć dziecku w czasie upałów

Data utworzenia : 2015-07-03 21:27 | Ostatni komentarz 2015-08-13 23:40

Redakcja LOVI

7084 Odsłony
65 Komentarze

Lato, choć wyczekane i upragnione, potrafi być uciążliwe, szczególnie dla najmłodszych, których organizm nie jest jeszcze przystosowany do funkcjonowania w wysokich temperaturach. Podpowiadamy, co zrobić, by pomóc dziecku w czasie upałów.

2015-07-05 22:43

Klio wydaje mi się, że możesz zacząc podawać herbatki, ale te w torebjkach. One zrobione są z naturalnych owoców i co najważniejsze są baez dodatku cukru. http://hipp.pl/produkty-hipp-sa-idealnie-dopasowane-do-potrzeb-niemowlat-na-kazdym-etapie-rozwoju/produkty/herbatki-w-torebkach-41/

2015-07-05 21:57

A mojej apetyt dopisuje o dziwo przy tym upale, ale z kolei piciem jest dość kiepsko..poza piersią inne płyny dość ubogo są przez nią przyjmowane. Roxi jaką herbatkę podajesz małemu? Powiem Ci, że ja się wzbraniam przed podawaniem herbat ograniczam się tylko do wody, ale..może powinnam coś zacząć jej podawać by bardziej przekonała się do picia czegoś więcej niż mleko.

2015-07-05 21:52

Mój dziś wydoił aż jedną butlę mleka i to na dobranoc... ale wcale mu się nie dziwię... jedyne co to trochę kurczaczka i ziemniaczków ze mną zjadł na obiad a tak pije litrami wody i herbatki.

2015-07-05 16:38

Myśmy musieli przejechać dzisiaj w tym skwarze parę kilometrów samochodem. Żeby małej nie grzało tak słonce oprócz obowiązkowych osłonek na boczne szyby (takich na przyssawki) posadziliśmy ją w foteliku pośrodku tylnej kanapy. Praktycznie nie chwytały jej promienie słoneczne. A i pije dużo wody i niestety przesikuje pieluchy (pomarańczowe pampersy).

2015-07-05 14:34

Mój synek w te upały prawie non stop płacze, jeść nie chce.. masakra..

2015-07-05 14:29

Bardzo praktyczny artykuł . Moje dziecko w okresie upałów przesypia większość dnia, budzi się na jedzenie i krótką zbawę, poczym sam zamyka oczka ...Rozdrażniony się robi pod wieczór gdy nie może zasnąć ale na szczęście ulega i noc przesypia bez problemów...Przed godziną 15tą uciekamy z domu do parku, który mamy za blokiem. Mieszkanie jest bardzo nasłonecznione pomimo zaciągania rolet. Oczywiście nieruszamy się bez aplitakcji kremu z mineralnymi filtrami przeciwsłonecznymi.

2015-07-05 10:46

Aga wyobrażam sobie jak u was gorąco :/ wrr my na parterze więc jest w miarę ale nie ma idealnie...dziś do 4 rano się męczył ze spaniem biedak :( Ja małego w ciągu dnia wrzucam do baseniku albo do wanienki chociaż na chwilę żeby chociaż od tego potu go opłukać bo wczoraj aż na brzuszku i na pleckach potówki mu wyskoczyły aż : / a że on włosów trochę ma to głowka tez cała mokra. Dzisiaj autem tak prędko nie pojedziemy bo w foteliku też się poci :/

2015-07-04 23:37

Moja mała w te upały ma właśnie problem ze spaniem w ciągu dnia. Jak normalnie potrafiła zaliczyć 4 drzemki tak dzisiaj spała tylko 2 razy do godzinki. Pije dużo i chyba wystarczająco, bo pieluchy jeszcze takie ciężkie od moczu nie bywały. Mam nadzieję, że pośpi tej nocy, bo ja muszę się zregenerować.