Rozwój i wychowanie (607 Wątki)

Jak ulżyć dziecku w czasie upałów

Data utworzenia : 2015-07-03 21:27 | Ostatni komentarz 2015-08-13 23:40

Redakcja LOVI

4447 Odsłony
65 Komentarze

Lato, choć wyczekane i upragnione, potrafi być uciążliwe, szczególnie dla najmłodszych, których organizm nie jest jeszcze przystosowany do funkcjonowania w wysokich temperaturach. Podpowiadamy, co zrobić, by pomóc dziecku w czasie upałów.

2015-08-13 23:40

u mnie najgorsze jest to że nie dość że na dworze ciepło to jeszcze w domu, kąpiele muszą być obowiązkowo bo żal mi się robi jak patrze jak Miśka się poci, mokra pielucha chusteczki i dużżooo picia

2015-08-13 14:01

Przez całą ciążę się cieszyłam, że nie będę musiała chodzić z dużym brzuchem latem, bo termin na początek czerwca. Urodziłam ostatniego maja. Po tych upałach teraz już wiem, że lepiej gdybym to ja chodziła z tym brzuchem, aniżeli dziecko ma się tak męczyć. Kobieta w ciąży to przynajmniej może się ochłodzić, wchodząc do basenu, a takie malutkie dwumiesięczne dziecko to masakra normalnie. W ciągu dnia dwa razy kąpiel, po południu i wieczorem przed snem, dziecko od razu się inne robi. Dużo wody do picia, natomiast mniej mleka, co oczywiście bardzo mnie niepokoiło. Cały dzień w samym pampersie i pod pieluszką tetrową. Na dwór dopiero po 16-17 i to tylko na taras, wtedy już cień jest, a i tak gorąco. I do samego wieczora na tarasie, później kąpiel i całe szczęście spokojne zasypianie. ;)

2015-08-11 06:49

ano są upały oj i bardzo przeszkadzają z drugiej strony słonko potrzebne więc chodzimy na spacery najfajniejsze są te ranne czasami dopołudniowe mam dwu latka więc w domu nie usiedzi więc razem idziemy na plac zabaw zanim mocniej grzeje słońce małą mam w bodach starszy się wybiega to 11 idziemy do domu - nie mam auta i nie zamierzam je mieć - 2 godzinki na dworze potem do domu na drzemki dzieciaków a ja obiadek szykuję ... potem ok. 16.00 idziemy do ogródka jest basenik z wodą i razem moczymy się i siedzimy pod wielgachną gruszą ..... jeśli w domu to mam super bo na parterze zamykam okna na drzwiach wieszam mokre pranie najczęściej ręczniki mam więc w miarę chłodno jak już bardzo duchota jest to firanki i zasłony wkładam do pralki na płukanie i to daje fantastyczny klimat - a potówki?.. jeśli jakaś się pojawi to wilgotna tetra z odrobina mydła i jest ok! - a i do spanie mokra tetra na łóżeczku i mała śpi fajnie chociaż przez te upały śpi jakby krócej bo budzi się wcześniej i ma tyle energii że tylko jej pozazdrościć... nowa umiejętność obracania się spodobała jej się ...............w ciągu dnia raczej drzemki a ubrana? - body albo tylko pampers gdy śpi zakrywam tetrą - jedzenie? - pierś butelka woda z miodem i cytryną i owoce uwielbia świeże owoce - kisiel z tartym jabłkiem grysik z owocami ....puki są świeże owoce!

2015-08-10 23:15

Ja w połowie drogi spacerowej mam rossmanna z dobrze chodzącą klimą i chodzę tam ... oglądać półki :-)

2015-08-10 23:00

Jeśli już wychodzę z moją córką to do godziny 10-11 rano staram się już być w domu, albo na spacer wychodzę dopiero około godziny 18-19, Jeśli jednak z różnych przypadków konieczne jest wyjście w tych najgorętszych godzinach obowiązkowo smaruję kremikiem, koniecznie nakrycie głowy, picie, nawilżone chusteczki.

2015-08-10 22:19

Pamiętam, że nam lekarz potówki kazał tylko przemywać przegotowana letnią wodą, bo jak tylko pierwszy raz wyskoczyły, ja niedoświadczona mama od razu poleciałam do przychodni:) Dla nas basenik to wybawienie, córka uwielbia, mąż zainstalował parasol wielki i tak sobie radzimy. Ale Olka i tak jakby nie odczuwała upałów, ja mam dość, a ona pełna energii, a apetyt wciąż za dwa hipopotamy

2015-08-10 21:58

na potówki polecam coś co przepisała mi moja dermatolog: Tanno hermal (nie wiem czy jest na receptę ... nie pamietam) ale smaruje wieczorem i rano buzia jak pupka (niemowlaczka oczywiście :P) Dajcie spokój - zjechać można z tą temperaturą. Dziś się do lekarza wybrałam (jak wiecie padła mi w samochodzie klima) i żal mi było jej jak nie wiem co. Specjalnie wzięłam ją potem do Auchan i postawiłam z kilka metrów od działu z mrożonkami :D KATASTROFA

2015-08-10 18:33

Ja małej kilka razy dziennie stópki, rączki i buźkę przemywam letnią wodą, byle do wieczornej kąpieli. Klio pomysł z basenikiem na balkonie ciekawy, wart rozważenia w mojej chacie.

2015-08-10 17:31

Ja przecieram ciałko chusteczkami albo wilgotną szmatką

2015-08-10 15:03

U mnie w chacie 29 stopni, wiatrak chodzi bo klimy nie mam, a małą i tak nosi i nadal mało śpi. Ja nie wiem skąd te dziecko czerpie energię. Potówek trochę ma na szyjce, ale przetrę raz dziennie octeniseptem, bo bepanthen tylko by z potem spłynął.

2015-08-10 14:50

Julka mimo wszelkich starań dostała potówek Macie jakiś sposób, aby temu zaradzić ? Poza tym często budzi się w nocy na cyca bo jej się pić chce i do tego jeszcze ząbkowanie :( wszystko na raz

2015-08-10 13:30

A ja mam w domu przy tych upałach 33 stopnie już nie umie wytrzymać a jak patrzę na mojego skarba to serce mi się kraja cała spocona więc u nas co jakiś czas wanienka z chłodną wodą idzie w ruch. W dodatku tak jak u Was dziewczyny mała nie umie przez to zasnąć wieczorami się budzi na picie mleka nich te upały już miną

2015-08-10 12:38

dziewczyny masakra jakaś .... ja mam klimatyzowane pomieszczenia w domu, ale ileż można przy zamknietych oknach, a wystarczy ze na chwile je otworze i jest nie do zniesienia ... Wszystkie spacery konczą się płaczem, bo Zosia normalnie cierpi - wszystko ją grzeje, a jeszcze nie mamy parasolki a budka zachowuje sie jak piekarnik. I pomysleć ze jeszcze 2 tygodnie ...

2015-08-07 17:26

Ja ubieram w te upały moją 2- miesięczną córkę tylko w body z krótkim rękawem - zarówno w domu jak i na dwór. Jak zasnie to nóżki przykrywam pieluszką tetrową. Nic więcej.

2015-08-06 15:50

Artan widzę, że mam z kim po debatować w temacie, który dość mocno zaintrygował mnie w ciągu ostatnich dni. Mianowicie córka zamiast dwóch drzemek w ciągu dnia ma jedną..lecz siłą trzeba ją wręcz położyć, bo sama w najlepsze rozbawiona, rozgadana..Wydawać by się mogło, że ta jedna drzemka i męczący upał sprawią, że szybciej pójdzie spać..no tak wydawać by się mogło jest oczywiście zupełnie inaczej. Gdy przychodzi pora wieczornego karmienia to trochę poje po czym przewraca się na brzuch i siada i z uśmiechem na twarzy zaczyna zwiedzanie łóżka..i tak trwa to 2h, kładę ją próbuję karmić, by ona za chwilę wstała i cały..mały cyrk od nowa :) Może w przyszłym tyg wszystko wróci do normy :) A względem apetytu to dotychczas nie narzekałam..do dziś dnia w którym kategorycznie odmawia jedzenia także i może Twoja A. lada dzień się zbuntuje w tej kwestii. chciałam jeszcze wspomnieć o nowym zwyczaju, który zapoczątkowany został wraz z falą upałów..mianowicie codziennie wieczorową porą (choć nadal upalną) rozwieszam koc na balkonie, by promienie słońca słabe bo słabe nie dosięgały mojej córki, nalewam wody do basenu i tak sobie siedzi pół godz i się pluska.

2015-08-06 10:31

Te upały spowodowały, że moje dziecko mniej śpi :-0. W nocy normalnie spała ok 10 godzin i 2 godziny sumatycznie drzewek w ciągu dnia. A teraz idzie spać 22.30, wstaje 6.30 a w ciągu dnia ma trzy półgodzinne drzemki. Ja padam na ryjek a małą mimo mokrej głowy energia roznosi. I nawet na apetyt się jej nie rzuciło, bo je tyle samo co wcześniej. A jak Wy macie się teraz ze swoimi maluchami?

2015-08-03 23:25

Ja jestem zdania ze nawet noworodka nie ma co tak opatulac.. upaly nadchodza wiec mysle ze bodziaki beda ok. Ewentualnie bodziak na dl rekaw. Zawsze warto miec jakis kocyk w zanadrzu. Ja mam taki awaryjny non stopp pod wozkiem

2015-08-03 22:45

Anetka ja bym ubierała dziecko w body z krótkim rękawem, ewentualnie rampers. Przy obecnie nadchodzących tem 32-38 stopni maluch przebywa w środowisku cieplejszym niż łono matki ..... A to czy jest mu ciepło sprawdza się na karku a nie po stópkach czy rączkach.

2015-08-03 13:48

W każdej chwili mogę urodzić a niestety zaczęły się upały i zastanawiam się jak ubierać noworodka bo ja bym najchętniej została przy body na krótki rękaw ale patrząc po dziewczynach, które dopiero urodziły to opatulają dzieci w kilka warstw np. body, kaftanik, pajac i do tego becik albo kocyk. Proszę podpowiedzcie jak ubrać maluszka bo zwariuję!

2015-07-23 21:18

Na takie upały najbardziej przydatny zdal sie nasz salon, chlodno w nim bylo, otwieralam wtedy okno i biesiadowalam w nim z Marcela:)

2015-07-23 21:01

Z kolei u mnie jakieś wahania temperatury...na koniec dnia to było nad wyraz wietrznie i moja mała dziś w ciągu dnia dość często kichała, popołudniową porą już miała mokry katar...co będzie jutro to się okaże podałam jej wieczorową porą wapno i witaminki.

2015-07-23 20:59

My wychodziliśmy zaraz po 7 tak do 9 i ewentualnie po 16

2015-07-23 18:54

Ja w skwar jaki byl unas tydzien temu nie wychodziłam wogole na dwor

2015-07-23 11:46

U mnie też tragedia.. wczoraj o 8 rano byłam z synkiem na spacerku bo tak ciepło.. a dzisiaj wyjdziemy z domu chyba dopiero po 18stej... Jest taki upał że Kuba w samej pieluszce w domku a i tak popłakuje z ciepła.. spac nie umie...