Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Chusta i jej wpływ na niemowlę

Data utworzenia : 2013-03-13 10:38 | Ostatni komentarz 2020-03-19 22:14

Konto usunięte

29471 Odsłony
286 Komentarze

Witam, mam 2 miesięcznego synka i chciałabym go zacząć nosić w chuście bo ledwo daje radę cokolwiek zrobić, o plecach i ich bólu nie wspomnę. Zastanawiam się jednak jaka chusta najlepsza dla mojego smyka - zastanawiam się nad kupnem jednej z dwóch 1. nosidełkowa - http://allegro.pl/miekka-chusta-od-super-sprzedawcy-promocja-i3073579582.html#tabsAnchor 2. kieszonkowa - http://www.gumtree.pl/cp-bezpieczenstwo-i-zdrowie-dziecka/krakow/chusta-kieszonka-do-noszenia-dziecka-cd-polecam-456969911 3. i zwykła wiązana, elastyczna - http://www.nimar-gdynia.pl/zdjecia/tkane/kahel1.png inie wiem jaka najlepsza i w użytku i dla takiego smyka. wiem, że jest już taki temat na forum , ale chce się dowiedzieć od eksperta czy nie będzie to miało wpływu na plecki mojego maleństwa i czy tak małe dziecko można już nosić w chuście. Mały urodził się 20 stycznia tego roku

2016-11-22 22:57

Chustowe mamy, nie obawiacie się, że dziecko się przyzwyczai i będzie chciało być w chuście non stop i coraz starsze?

2016-11-22 21:45

Kiedy synek był mniejszy chciałam kupić chustę ale szybko zrezygnowałam z obawy o kręgosłup jego i mój..obwiałam się tego, ze nie będę potrafiła prawidłowo jej wiązać i Ginger świetna sprawa z tym szkoleniem jeżeli masz możliwość to jak najbardziej korzystaj :) U mnie niesety małe miasteczko i nie ma takich szkoleń a przez internet nie chciałam ryzykować, wiem, ze niektóre mamy szkolą się przez internet ale ja miałam za duze obawy.

2016-11-22 13:17

Ja wlasnie zastanawiam sie nad tymi chustami. Dostalam jedna od kolezanki, ale jeszcze nawet nie probowalam jej wiazac. Slyszalam wiele dobrych opini o nich i chyba zaczne sie uczyc wiazania :D

2016-11-22 10:50

Ginger, cieszę się! Na pewno to pokochacie :) Ja chustuję moją córkę od 2. miesiąca życia i czasami nie wyobrażam sobie życia bez chusty. Od kiedy córka siada używamy więcej nosidła (mamy mei-tai), jest jeszcze szybciej; a córka w ciągu dnia nie potrafi zasnąć inaczej niż przytulona do mamy; tak było zawsze. Teraz nie muszę siedzieć z nią na kanapie ;)

2016-11-21 23:42

Ginger bardzo dobrze że się zapisałaś. Lepiej się nauczyć niż robić coś na własną próbę i skrzywdzić dziecko nieświadomie. Dobrze zawiązana chusta to i zdrowy kręgosłup dziecka i Twój. Ja jednak nie mam cierpliwości do takich rzeczy i kupiłam nosidło jak dziecko siedziało samodzielnie. Komfort mojego życia poprawił się niesamowicie bo Tula odciążyła moje plecy i z płaczącym dzieckiem mogłam robić obiad i sprzątać :)

2016-11-21 19:10

Ja się obawiałam, że dziecko się przyzwyczai do noszenia nie stosowałam chusty, nosideł, a leżaczek

2016-11-21 17:57

Będąc na warsztatach "Bezpieczny maluch" - które gorąco polecam - spotkałam instruktorkę od prawidłowego wiązania chusty. Wiele się słyszy dobrego o chustowaniu maluszków i wiele mam tak nosi swoje maleństwa, jednak zapewne nie wszystkie mamy robią to prawidłowo dlatego też zapisałam się na kolejne warsztaty z chustowania, ponieważ nie mogę sobie pozwolić na błędy ze względu na dobro dziecka i mój kręgosłup. Fajną sprawą jest to, że na tych warsztatach będę ze swoim synkiem i będzie można dobrać sobie odpowiednią chustę. Chociaż z tego co wiem można przychodzić ze swoimi.Drogie mamy większość warsztatów dla kobiet w ciąży i mam jest bezpłatna lub za niewielką opłatą uwierzcie mi warto skorzystać aby pogłębić swoją wiedzę.

2016-01-05 21:48

Ja również noszę syna! Cudowna jest relacja miedzy matką i dzieckiem. Uwielbiamy się tulić. Aktualnie Igor ma 6,5 msc używamy chusty kółkowej firmy Little Frog. Jest przekochana. Czekamy na chuste długą ze splotem skośno-krzyżowym żeby wrzucać na plecy :) TATA TEŻ TULI :)