Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Zabawy na drogę, czyli jak umilić dziecku podróż

Data utworzenia : 2015-06-01 11:05 | Ostatni komentarz 2017-10-29 19:07

Redakcja LOVI

5197 Odsłony
31 Komentarze

Zbliżają się wakacje - czas urlopów, wyjazdów i podróży. Przemieszczamy się, spędzając wiele godzin w samochodzie, pociągu czy samolocie. A nasi najmłodsi podróżni? Dla nich szczególnie podróż bywa nudna i męcząca. Podpowiadamy, co zrobić, żeby długa jazda minęła przyjemnie dla malucha oraz rodziców.

2016-09-24 09:14

Fajny artykuł, wykorzystamy jak córka będzie starsza, narazie ma 10mscy i musiały wystarczyc nam zabawki:)

2016-09-23 10:23

potwierdzam komentarz Pani Zofii. Ja dodatkowo odkryłam ostatnio że na moje dziecko uspokajająco działają wesołe piosenki po angielsku. warto przetestować.

2016-09-12 09:34

Moja córka uwielbia ja jej opowiadam jakieś historie. Baśnie, czy bajki. Przyznam szczerze, że zaczyna brakować mi już inspiracji, więc zaczęłam szukać w Internecie ciekawych historyjek. Ostatnio natrafiłam na baśń o Leprechaunie -> http://www.angliapolska.pl/aktualnosci/143-basnie-i-legendy-wielkiej-brytanii-irlandzki-leprechaun

2016-09-05 15:49

Moi chłopcy przejechali w zglednym spokoju ponad 380km jedyne co zabraliśmy to kilka sutek i uwaga folie babelkowa u Nas fenomen a jesli to juz sie znudzilo to starałam sie zainteresować chlopcow krajobrazem wiatraki,zwierzęta ,sprzęt rolniczy to robili furrore ale przede wszystkim mąż specjalnie wybrał "trasę krajobrazowa" a nie autostradę czy tez drogę szybkiego ruchu i to byl najlepszy wybór mieliśmy gdzie sie zatrzymać i czym zainteresować dzieci :)

2016-09-01 16:43

U nas zawsze sprawdza się zabawa w chmurki czyli...... o tam jest taka chmurka w kształcie rybki widzisz widzisz mamo....o tam zobacz ta chmurka wygląda jak ptak ... i tak przez pół drogi a nawet więcej szukamy ciekawych chmurek które do czegoś są podobne .... Naprawdę super zabawa i droga szybko mija i nie ma czasu na marudzenie .....kiedy dojedziemy ... Natomiast młodsza córka większość drogi przesypia a jak nie śpi to na razie wystarczają przeróżne zabawki ...

2016-08-26 14:50

Naszą ulubioną zabawą od wielu lat jest SCRABBLE, dzięki której mój 7-letni syn bardzo szybko poznał litery, zaczął układać z nich wyrazy i czytał. Szybko również poznał liczby i ich dodawanie. Tą grą "zaraziłam" również moich przyjaciół i ich dzieci. W czasie podróży lub długich jesienno-zimowych wieczorów wspólnie zasiadamy do gry, układamy wyrazy jednocześnie wzbogacając słownictwo naszych dzieci. Zabawa jest wspaniała, nie brakuje w niej humoru.To najlepsza alternatywa dla wzmocnienia więzi rodzinnych i przyjacielskich,a jednocześnie wypełniamy swój i naszych dzieci czas, aby nie korzystały zbyt często z komputera.

2015-11-30 23:00

Moje dziecko nie przesypia już podróży samochodem. Na chwile jest spokojnie ogląda obrazy za szybą a potem jej się nudzi. Jak jej nie zabawie to jest krzyk. Bardzo w podróży sprawdzają się u nas książki , czytanie bajek i oglądanie obrazków podoba się córce. Do samochodu też biorę kilka zabawek ,żeby córka mogła się czymś zająć . Gdy i to nie pomaga to śpiewamy , robimy głupie miny, mówię wierszyki , podaje dziecku przekąski. Gdy córka będzie starsza na pewno wykorzystam pomysły z artykułu.

2015-07-23 21:46

Ze sobą warto zabrać ulubione zabawki, picie, przekąski, mm jeśli dziecko jest karmione butelką, wodę w termosie, termoopakowanie. Bardzo fajne są też organizery samochodowe, dzięki nim wszytskie rzeczy moga być umieszczone na fotelu .