Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

AZS czyli atopowe zapalenie skóry

Data utworzenia : 2015-04-02 08:52 | Ostatni komentarz 2024-04-02 15:43

Redakcja LOVI

11060 Odsłony
114 Komentarze

Atopowe zapalenie skóry to przewlekająca się, uciążliwa choroba rozpoznawana najczęściej u niemowląt. Jeśli zauważasz chorobowe zmiany na skórze maluszka, szukasz informacji o przyczynach, objawach i leczeniu AZS – ten artykuł jest dla Ciebie. [Zapraszamy do lektury starszego wątku http://lovi.pl/pl/forum/11/40 oraz do wątku poświęconego pielęgnacji skóry dziecka z AZS - http://lovi.pl/pl/forum/9/625/1 Redakcja LOVI]

2024-03-11 10:53

U nas przy AZS fajnie sprawdził się krochmal do kąpieli z firmy Atoperal

 a po kąpieli balsam Ła Roche-Posay Lipikar Baume AP+M

2024-03-09 11:06

Na każde dziecko działa co innego. U nas najbardziej pomocną była zmiana mojej diety, więc emolium to był tylko środek zaradczy. Też czasem trudno odróżnić AZS od ŁZS. Na AZS działa nawilżanie a na ŁZS wręcz przeciwnie.

2024-03-08 15:20

O faktycznie, popieram MamaKaziaiEmmy, zapomniałam o Avene Xeracalm. Zawsze zachwalam Mustelę, ale Avene według mnie jest jeszcze lepsze, dawno nie używaliśmy, na szczęście, więc wyleciało mi z głowy:).

2024-03-08 08:06

U nas przy RD suche place koło łokci się pojawiły nagle więc też nie wiem od czego. Kąpiel w sodzie i smarowanie maselkiem dermedic pomogło. Po emolium miałam wrażenie że było tak samo jak nie gorzej 

2024-03-07 23:55

My mieliśmy teraz problemy skórne spowodowane RD o u nas sprawdziło się Aveme Xeracalm . Po 3 dniach nie było śladu niestety nie wiem dalej co spowodowało taki stan skóry..

2024-03-07 12:04

U nas suche placki na policzkach minęły jak mocno ograniczyłam nabiał. Smarowałam dodatkowo emolium i to też pomagało, gdy skóra była mocno sucha.

2024-03-06 11:21

u mojej córeczki ostatnio pojawiły się suche zmiany głównie na policzkach, pediatra zaleciła na razie smarowanie kremem Alantan sensitive i powiem Wam że się sprawdza, bardzo dobrze nawilża bo skóra zrobiła się gładsza i mniej szorstka i nie jest tak czerwona jak dotychczas i mała przestała się drapać 

2023-11-28 13:31

My mamy o tyle blisko, że gdyby uznała, że trzeba podjechać do zaraz jesteśmy. Dużo od lekarza właśnie zależy. Nasza pediatra trochę taka lajtowa jest, też będzie mieć z 55 lat zaś wczoraj byłam u nowo przyjętej na 1/4 etatu bo za dużo dzieci już jest na ta stara to u niej by to nie przeszło. Młoda, ambitna i skrupulatna. Widać było, że taka młoda ma jeszcze chęci, by leczyć a nie działa wg schematów