Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Co to za kaszel i jak go leczyć

Data utworzenia : 2015-03-02 14:26 | Ostatni komentarz 2019-01-06 18:00

Redakcja LOVI

8501 Odsłony
50 Komentarze

Kaszel może być oznaką zapalenia płuc, oskrzeli, krtani. Może występować w przebiegu alergii, ząbkowania czy z powodu obecności ciała obcego w drogach oddechowych. Dla rodziców, szczególnie małych dzieci, ważne jest, by umieli rozróżniać jego charakter.

2015-12-02 11:50

dewu ja zauwazyłam że teraz kiedy Kacper bardziej sie slini to mniej kaszle.. a robiłaś moze badania krwi? bo nie raz może tam wyjść jakieś choróbsko co nie daje oznak

2015-12-01 14:42

Też już kilka razy chodziłam do pediatry żeby się upewnić, że to nie jest przeziębienie bo nawet nie jestem w stanie odróżnić kiedy zaczyna się przeziębienie, jeśli towarzyszy mu też suchy kaszel :( no ale zawsze wychodzi na to, że jest zdrowy, w sumie Bogu dzięki jakby nie było :)

2015-12-01 11:40

Masz rację de.wu nie można kaszlu do jednego worka wrzucać. Mam doświadczenie tylko z kaszelm związanym z chorobą, a Wasz przypadek jest zupełnie inny .

2015-12-01 10:15

No to jest oczywiste, że jeśli kaszel się nasila lub występują inne objawy to trzeba to skonsultować z lekarzem, ale problem zaczyna się wówczas kiedy tak jak u nas nie ma żadnych innych objawów, dziecko jest zdrowe, prawidłowo się rozwija, mieszkanie jest wietrzone a taka pogodę jak teraźniejsza przed snem oraz jak wychodzimy na spacer okno zostaje otwarte. Do tego z nawilżeniem pomieszczenia nie ma za bardzo problemu ponieważ mieszkając w jednym pokoju robi się pranie, gotuje się i robi inne czynności domowe. A mimo to, kaszel u dziecka utrzymuje się od pół roku więc takie standardowe rady i czynności nie zawsze pomagają jak widać. Co innego przy przeziębieniu..

2015-11-30 23:12

To prawda i gorzej się oddycha w niewietrzonym mieszkaniu podczas choroby i samopoczucie gorsze. A do tego to dobry sposób aby pozbyc się zarazków w domu :) Ja czy zima czy wiosna zawsze chociaż na 15 minut 2-3 razy dziennie wietrzę od razu człowiek lepiej się czuje. I nie przeszkadza mi że jest dziecko w domu bo jeżeli nie gorączkuje to idziemy na spacer a okna zostawiam otwarte. A jeżeli by gorączkował to bym po prostu zamknęła się z nim w jednym pokoju a drugi bym wietrzyła,potem bym zrobiła na odwrót :)

2015-11-30 23:04

Nadal nie do końca rozróżniam rodzaje kaszlu u dziecka, może teraz po przeczytaniu wskazówek na ten temat mi się uda. Nie można tego tematu lekceważyć , bo dziecko szybko przy kaszlu łapie zapalenie oskrzeli lub płuc. Gdy słyszę ,że po jednym dniu kaszel się nasiali od razu przeprowadzam inhalacje z soli fizjologicznej, gdy to nie pomaga idę do lekarza. Oklepuje też dziecku plecki oraz regularnie opróżniam nosek. Nie wolno zapomnieć o wietrzeniu mieszkania podczas choroby, zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu wcale nie pomaga choremu.

2015-11-30 11:35

No i u nas też jest taki suchy kaszel, tylko on już trwa od czerwca, codziennie kilka razy dziennie. Byłam u pediatry, wszystko w porządku, alergolog kazał na wszelki wypadek zrobić panel alergenów i tam również nic nie wyszło a to podobno dość dziwne, żeby kaszel utrzymywał się tyle czasu. Często też na koniec tego kaszlu pojawia się kichniecie. Pediatra właśnie powiedziała, że to przez nadmiar śliny ale jakoś nie umiem się do tego przekonać :( Może nasz ekspert podpowie mi również czy jest to możliwe, czy może to być jakiś inny, poważniejszy problem??

2015-11-24 21:42

ja byłam u dzieci zdrowych to zbadała, ale specjalnie na wizytę do dzieci chorych to bym się nie pchała bo pewnie zaraz by coś złapał. zresztą jakby to był "chory" kaszel to w końcu zmieniłby się w mokry ;)