Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

owijanie niemowlaka

Data utworzenia : 2013-03-05 11:34 | Ostatni komentarz 2022-11-30 19:30

Kaajkaa

12337 Odsłony
64 Komentarze

dobry :) nie wiem czy dobry watek, czy lepiej napisac to w "Noworodek i niemowle", ale licze na pomoc eksperta wiec wole tu bo tam nie wiem czy zaglada :) jak i czy owijacie swoje pociechy do snu i lezenia? :) ja swojego maluszka owijam w kocyk i do rozka. ale babcia mówi, ze maluszek powinien byc zwiazany ciasniej bo wyszedł niedawno z brzuszka i mam mu robic bety jak to ona nazwała. scisła tak maluszka, ze nie mógł ruszac nózkami i raczkami, i mówi, ze lezec z rekami lózno i fyrdac nogami to moze stary a nie dziecko 6 tygodniowe. a mi sie wydaje ze tak scisniety to sie nie rozwinie dobrze. i nie wiem jak to powinno byc fachowo.

2022-11-30 19:30

U nas dziecko uspokajało się w rożku. Jak są takie maleństwa to jak się je owinie czują się bezpieczniej.

2022-11-27 13:31

Drogie Mamy,

Warto się zastanowić jaki jest cel owijania maluszka. Owijanie ma dać podobne doznania jakie dziecko odczuwało ściśnięte w brzuszku mamy. Takie owijanie przede wszystkim pełni funkcję wyciszającą, uspokajającą. Owijanie jest szczególnie cenne przy wcześniakach, których układ nerwowy jest niedojrzały i mocno przeciążony. Wykonuje się przy nich wiele różnych czynności ratujących życie, ale jednocześnie nie są to dobre warunki (nikt oczywiście nie dyskutuje że są konieczne) - jasno, głośno, częsty dotyk, wkłucia itp. Inne warunki ma dziecko które od momentu urodzenia może być cały czas przy mamie, nie przebywa w szpitalu zbyt długo itp. 

Ale jeśli mamy nadwrażliwca urodzonego o czasie też może mu pomóc uspokoić się owijanie w kocyk czy rożek. W innych sytuacjach można to robić ale nie trzeba. Dziecko sobie bez tego radzi :)

 

W razie pytań proszę pisać :)

Pozdrawiam serdecznie,

Marta Cholewińska-Dacka

2022-11-26 21:04

Moja mama to jeszcze oprócz rozka,

nosila dziecko na poduszce

2022-11-26 12:59

Ja w ogóle z rozka nie korzystałam, ale moja mama jak miała chwilę córkę wziąść na ręce to tylko otulona 

2022-11-25 22:42

Polecam rożek sprawdził się w 100%

2022-11-25 22:36

Dla mnie jednak rożek jest najwygodniejszy, przynajmniej w tych pierwszych dniach życia noworodka :) 

2022-11-25 20:50

Wszystko zależy od naszych upodobań, jeśli wolimy owinąć dziecko w kocyk, czy otulacz to dlaczego nie. 

2022-11-24 23:09

ja tez mam dwa rożki ale jakoś tmy razem nie używałam prawie wcale , wygodniej mi było owinąć kocykiem i nosić . 
Duzo miejsca zajmuje w walizce do szpitala nie wzięłam a położne domagały się aby mieć własny  . Ja miałam do szpitala 100km wiec nie prosiłam nikogo aby mi dowiozl jedna rzecz a jeżeli masz blisko to zawsze można kogoś poprosić i dowiezie  jak będzie potrzebny .