Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Trzydniówka

Data utworzenia : 2013-03-04 12:26 | Ostatni komentarz 2018-11-23 11:23

Redakcja LOVI

22596 Odsłony
56 Komentarze

Wesołe, energiczne dziecko nagle przygasa, grymasi lub budzi się w środku nocy z płaczem. Mierzysz temperaturę - prawie 40°C. Nie panikuj! to najgorsze co możesz zrobić. Jeśli wcześniej nic nie wskazywało na rozwijający się stan chorobowy, być może to trzydniówka. Jak przebiega oraz jak postępować krok po kroku, przeczytaj w naszym artykule.

2014-07-15 17:26

u mnie na 3 dobę były już blade praktycznie niewidoczne na 4 nie było śladu po wysypce.

2014-07-15 14:03

Po jakim czasie znikła Waszym pociechom wysypka po trzydniówce? Dziś rozpoczyna się druga doba, kiedy to wysypało moją 10-miesięczną córcię. Odnoszę nawet wrażenie, że chrostki są jeszcze bardziej widoczne. Jak to u Was było? Kiedy wysypka po trzydniówce znikła całkowicie?

2014-07-14 23:09

uff na 99% to była 3dniówka, bo dziś wyszła wysypka na szyjce, dekolcie i odrobinka a pleckach (coś na rodzaj potówki). Ja zbiłam gorączkę i obyło się bez szpitala, choć 2 nocka z gorączką sięgającą 40stopn ii nieustający płacz sprawiały,że mocno zastanawiałam się nad ostrym dyżurem. Jednak w pamięci miałam plamę krwi po ostatnim razie gdy nie mogli się wkuć małej, by założyć wenflon. Całe szczęście i jedno i drugie udało mi się opanować.

2014-07-14 20:22

Ewcia2 trzydniówka jest chorobą zakaźną, którą da się stwierdzić dopiero jak dziecko ją przejdzie, czyli jak po 3-5 dniach gorączki pojawi się wysypka na plecach i brzuszku. Człowiek jak raz przejdzie trzydniówkę to uodparnia się na nią na całe życie. Nie jest to żadna straszna choroba, tylko dość ciężko wtedy zbić temperaturę. Ja nie czekałam do tych magicznych 38.5 stopnia, jak mała ma 38 to od razu podałam jej przeciwgorączkowe i udało mi się opanować temperaturę na tyle, że nie wzrosła powyżej 39 stopni. Coś mi kazało dać ten syrop i dobrze zrobiłam.

2014-07-14 11:49

Właśnie czytałam o tej trzydnowce w książce,kiedyś przypadkowo, i aż się przestraszylam:-( , synek dop skończył 6mc, i aż się tego boję, no ale wiadomo nie każde dzieciątko to ms, jak reagowaliscie na ta trzydniowke? Dzwonilyscie na pogotowie, czy sami sobie radziłyscie?

2014-07-13 10:36

Jesteśmy po 3 nocce z pobudkami z krzykiem i niesamowitym prężeniem się. Co prawda tym razem gorączki nie było ale opanowanie płaczu małej i utulenie ją na rękach graniczyło z cudem. Wiła się jak ryba wyciągnięta z wody. Mam nadzieję, że skoro gorączka minie, to i wszystko inne zaraz ucichnie.

2014-07-12 21:10

U mnie nie wiadomo od czego jest gorączka, bo już 2 nocki z rzędu mała ma 39.8 stopnia, budzi się co półtorej godziny z płaczem. Lekarka mówi, że to może być 3-dniówka lub ząbkowanie. Podaje jej leki naprzemiennie i robię okłady.Od rana do mniej więcej 17tej nie ma żadnych objawów. Wieczorem zaczyna się grymaszenie, płacz i gorączka. Dziś 3 nocka i póki co mała była tylko rozdrażniona, a gorączki brak. Teraz słodko śpi i oby tak pozostało do rana.

2014-07-10 09:58

hmmm...a ja miałam sytuację że mi synek w zeszły czwartek dostał gorączki. Zbiłam bez problemu i potem dostawał o stałych porach- rano, koło 15 i koło 20/21 ...za każdym razem zbijałam bez problemu. Gorączka wracała do niedzieli popołudnia. Od tamtej pory po gorączce ani widu ani słychu. Nie miał ani kataru ani kaszlu. Był żywy pomimo że raz gorączka dobiła do 39 stopni. Wysypka również się nie pojawiła. Sama nie wiem co to było ale podejrzewałam trzydniówkę.