Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Trzydniówka

Data utworzenia : 2013-03-04 12:26 | Ostatni komentarz 2018-11-23 11:23

Redakcja LOVI

22574 Odsłony
56 Komentarze

Wesołe, energiczne dziecko nagle przygasa, grymasi lub budzi się w środku nocy z płaczem. Mierzysz temperaturę - prawie 40°C. Nie panikuj! to najgorsze co możesz zrobić. Jeśli wcześniej nic nie wskazywało na rozwijający się stan chorobowy, być może to trzydniówka. Jak przebiega oraz jak postępować krok po kroku, przeczytaj w naszym artykule.

2015-06-07 18:32

Synek dostał trzydniówki jak miał ok 6,5miesiąca i też w tym okresie wyszedł pierwszy ząbek, ale jak gorączka skoczyła mu prawie do 40 stopni to już wiedziałam,ze to na pewno nie jest od ząbków tylko coś innego. Czytałam o trzydniówce, więc ogólnie byłam na nią przygotowana. Po dwóch dniach podawania leku na gorączkę pojechałam do lekarza. Lekarz powiedział,ze to zapalenie ucha....ledwo co patrząc w gardło.... Dostał antybiotyk, nie jestem lekarzem, ale mamy też mają intuicję. Nie cierpię lekarzy, którzy nie powiedzą co i jak tylko od razu przepisują antybiotyk. Sama zajrzałam w gardło, nie widziałam, zeby było czerwone, ale stwierdziłam, że nie będę się mądrzyć, bo to za małe dziecko żebym mogła podejmować takie decyzje, czy dać dziecku lek czy nie. W każdym bądź razie następnego dnia pojechałam do kolejnego lekarza prywatnie. Nie wykupiłam antybiotyki, dziecko oprócz gorączki nie miało żadnych innych dolegliwości. Drugi lekarz powiedział, ze gardło jest czyste i że to trzydniówka i dobrze zrobiłam, ze nie faszerowałam synka antybiotykiem.... Trzeba uważać na lekarzy, którzy od razu przepisują antybiotyki, bo nie zawsze są one potrzebne.

2015-03-05 22:32

Jednak,rano myślałam,że skoro gorączka minęła to zęby a po południu patrzę wysypka ;) Jakby był kaszel przy goraczce to bym wiedziała na czym stoję a tu się naczytałam już o posocznicy to nie powiem,lekki stres był :)

2015-03-05 22:09

Roxi jednak trzydniówka? no to super, że się wyjaśniło i wiadomo co było przyczyną gorączki. Zawsze najgorsza jest ta niepewność.

2015-03-05 21:24

Dziś rano obstawiałam u nas zęby i po 2 dniach gorączki wystąpiła wysypka :) Już się martwiłam,że to jelitówka ale czytam i to dosyć normalny objaw przy trzydniówce. Miał i tak dość nisko temperaturę bo 38-39 max. gdzie u wielu dzieci od razu wyskakuje 40 stopni a u nas na początku było 37.9. i tak raz znikała,raz się pojawiała. Dobrze przeszedł spał,czasem popłakał,bawił się i miał apetyt :) Także do zobaczenia trzydniówko przy następnym dziecku ! :* :*

2015-03-05 19:31

Moja starsza córka też ma takie, ale jednodniówki albo dwudniówki. I to dzień wcześniej tak szaleje, nie słucha, dokucza młodszej siostrze, a w nocy temperatura 39-40 stopni, budzi się co trochę. Jest masakra jednym słowem , ale wysypki nie zauważyłam za żadnym razem.

2015-03-05 16:18

Najważniejsze to nie panikować, ale wiadomo , żę każdy rodzic się martwi. Nas nie dopadła jeszcze.

2015-02-25 11:52

U nas pomogły zimne okłady. Niestety akurat w czasie choroby zepsuł nam się termometr a w nocy przecież nie będę szukać apteki. Ale wszystko szybko minęło. Wystarczył paracetamol dla niemowląt i dużo cierpliwości.

2014-07-16 12:02

Powiem szczerze, ze jak nie wiedzialam co to za dolegliwośc to byłam pierwszego dnia lekko przerażona, na szczęście teściowa wszystko mi wyjaśniła, że nie ma się czego bać bo tak się zdarza. 3 dniówka mineła i nerwy razem z nią.