Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Trzydniówka

Data utworzenia : 2013-03-04 12:26 | Ostatni komentarz 2018-11-23 11:23

Redakcja LOVI

22595 Odsłony
56 Komentarze

Wesołe, energiczne dziecko nagle przygasa, grymasi lub budzi się w środku nocy z płaczem. Mierzysz temperaturę - prawie 40°C. Nie panikuj! to najgorsze co możesz zrobić. Jeśli wcześniej nic nie wskazywało na rozwijający się stan chorobowy, być może to trzydniówka. Jak przebiega oraz jak postępować krok po kroku, przeczytaj w naszym artykule.

2018-11-23 11:23

My również mieliśmy. Na początku się bałam ponieważ było lato i +30 stopni. Myśleliśmy że to udar ale później okazało się że to 3dniowka

2018-11-07 12:15

Ładnie rozpisane termometry z informacją o funkcjach wyświetlaczu rodzaju baterii i tak dalej masz na http://rankingtermometrow.pl/. Duże ułatwienie jak dla mnie nie musiałam klikać od strony do strony i sprawdzać opisy osobno tylko mam dużo termometrów w jednym miejscu na jednej stronie.

2015-12-02 11:59

Kacpra też ominęła. a byłam kiedyś w przychodni z nim bo miał kaszel (okazało się ze był zdrowy) i podszedł do mnie znajomy z dzieckiem, które się potem okazało miało 3-dniówkę i na szczęscie nie złapał od niego :)

2015-11-30 23:25

Póki co ominęła nas trzydniówka , ale na pewno się przed nią nie uchronimy. Dlatego uzupełniam informacje na temat tej choroby , żeby móc ją szybko zdiagnozować. Również zastanawiam się jak sobie z nią poradzimy. W artykule znalazłam cenne wskazówki. Uzupełniłam leki przeciwgorączkowe w apteczce.

2015-08-31 22:59

Mój też nie wiadomo od kogo załapał a jednak miał :) tu to chyba nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z chorą osobą ale najwazniejsze że już za wami :)

2015-08-26 18:48

Tak Manndarynko, trzydniówka może się powtórzyć bo są dwa typy wirusa wywołującego tą chorobę : HHV-6 i HHV-7 ( tzw. ludzki wirus). Pisze ten post, bo właśnie moje dziecko dołączyło do grona tych co trzydniowkę przeszły. Od niedzielnego popołudnia zaczęła gorączkować, nie za wysoko bo max. do 38,3, co dobrze szło na paracetamol, ale utrzymywał się stan podgorączkowy. Jak zbijałam gorączkę to humor jej dopisywał, nie kaszlała, choć miała słabszy apetyt. Oddawała też nieco luźniejsze stolce. Początkowo myślałam, że może w końcu idą jej żeby, ale nie pchała rączek do buzi ani się nie śliniła. Potem zaświatało mi może ucho, ale raczej byłaby bardziej rozdrażniona i chwytałaby się za bolące uszko. Na trzeci dzień tj. we wtorek pomyślałam, że jak w nocy będzie dalej gorączkować idę rano do lekarza niech zbada mocz bo może to ZUM. No ale dzisiejszej nocy już nie gorączkowała, obudziła się rano w super nastroju, z apetytem i .... drobną, plamisto-grudkową wysypką na szyi i tyłowiu. I sprawa się wyjaśniła. Od kogo to złapała nie wiem. Podejrzewam jedynie kuzyna z którym bawiła się tydzień temu. Teraz mam nadzieję, że wysypka szybko zniknie jak i wspomnienie o chorobie.

2015-06-07 22:01

Podobno trzydniówka może być tylko raz, potem gdzieś wyczytałam,że może być dwa razy w zależności od tego jaki to wirus, bo są jakieś dwa rodzaje, a teraz to już sama nie wiem, bo już wiele razy słyszałam, ze dziecko ma już 3-ci czy 4-ty raz trzydniówkę. Może to coś innego?:-)

2015-06-07 19:35

Manndarynka nasza pediatra też na wszystko bactrim przepisuje traktując to jak syropek na wszystkie bolączki.:/. U starszego trzydniówka już kilka razy była. Za każdym razem trochę inaczej. Niby schemat to trzy dni temperatura i wysypkaale u nas bbyło raz też tak że najpierw była wysypka, a później temperatura. Z tym ,że nigdy do 40 nie dochodziła, zawsze tak kilka kresek powyżej 38 zbijałam.