Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Nauka czytania od niemowlaka - ktoś? coś? :)

Data utworzenia : 2014-12-18 22:54 | Ostatni komentarz 2022-09-24 11:28

aaasik1

5464 Odsłony
104 Komentarze

Witam, czy któraś z mam podjęła ze swoim maluszkiem naukę czytania? Ja z moim starszym synkiem, kiedy był niemowlęciem, przez jakiś czas się w to bawiłam. polega to na pokazywaniu na kartce słówek napisanych dużymi literami. Mój starszy synek zaczął mówić wcześniej niż chodzić (rok i 3 msc dopiero 'poszedł'), a teraz jako niespełna 3-latek prowadzi z nami normalne, zaawansowane konwersacja i zabija nas swoimi słówkami (np. nonsens, fantastycznie, miło z twojej strony itp.) Nie wiem czy ta nauka czytania mogła mieć wpływ? Młodszemu też zaczęłam pokazywać, zwłaszcza, że bardzo to lubi. Podzielcie się swoimi doświadczeniami :)

2021-12-17 12:47

Kasia uchronic całkowiecie to nie ale jeśli w domu sie nie uzywa takich słów to i dziecko nie bedzie nawet jak gdzieś usłyszy i powie raz czy dwa to potem nie bedzie powtarzało, tak bynajmniej mi si wydaje

2021-12-17 11:36

idziemka oj wszystko co złe to od Mazi młoda się uczyła :D 

2021-12-16 17:56

Maziulek osz ty łobuzie:D

2021-12-16 08:47

mama.poraz pierwszy też mi się wydaje, że nie da się przed tym dzieci uchronić. Dzieci powtarzają i w przedszkolu czy w szkole usłyszą.

Ja jak dziś pamiętam jak nauczyłam siostrę przeklinać :D mama się pyta ,a skąd Ty znasz takie słowo,a ona ze ode mnie :D ja byłam starsza wyłapałam gdzieś w szkole i przekazałam młodszemu rodzeństwu :D 

2021-12-16 08:18

Najgorzej jak takie słowa co chwilę padają w domu i później dziecko ze zlobka albo przedszkola przynosi. Jednak chyba nie da się maluszka przed tym uchronić. 

2021-12-16 04:40

Monia takie słowa wyłapie nie koniecznie z domu ;)

Kwestia jak się zareaguje ;) No tak jak Mazia posze jaknsie będzie zwracało uwage lub śmiało- raczej takie słowo u takiego malucha śmiesznie brzmi to może potem powtarzać 

2021-12-15 14:34

Maziulek to dobrze, że nie zareagowaliście, bo byłoby jeszcze gorzej..

 

Mnie to najbardziej dziwi, ze dzieci wiedzą kiedy użyc danego słowa:D

2021-12-13 16:31

No ja przy mojej to niejednokrotnie się łapie za język ona wszystko powie.  Nawet takie trudne słowa powtórzy,ale na szczęście jak się nam wymsknie to nie powtarza tzn raz powtórzyła,ale olalismy sprawę by sobie nie zdała dparwy,że to coś złego i ciągle tak nie mówiła