Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Nauka czytania od niemowlaka - ktoś? coś? :)

Data utworzenia : 2014-12-18 22:54 | Ostatni komentarz 2022-09-24 11:28

aaasik1

5463 Odsłony
104 Komentarze

Witam, czy któraś z mam podjęła ze swoim maluszkiem naukę czytania? Ja z moim starszym synkiem, kiedy był niemowlęciem, przez jakiś czas się w to bawiłam. polega to na pokazywaniu na kartce słówek napisanych dużymi literami. Mój starszy synek zaczął mówić wcześniej niż chodzić (rok i 3 msc dopiero 'poszedł'), a teraz jako niespełna 3-latek prowadzi z nami normalne, zaawansowane konwersacja i zabija nas swoimi słówkami (np. nonsens, fantastycznie, miło z twojej strony itp.) Nie wiem czy ta nauka czytania mogła mieć wpływ? Młodszemu też zaczęłam pokazywać, zwłaszcza, że bardzo to lubi. Podzielcie się swoimi doświadczeniami :)

2022-09-24 11:28

To wszystko zależy od dziecka i tego jak bardzo lubi książki czytać. Mam siostrzenicę co książki od małego dosłownie pochłaniała w mega ilościach. A już jej siostry nie bardzo lubimy czytać. 

2022-09-23 10:21

Tak tak To jest po prostu chyba taki wiek u nas wygląda to podobnie jeśli są jakieś takie krótkie rymowanki typu Idzie rak nieborak proszę państwa o to miś ślimak  pokaż rogi i tego typu krótkie wierszyki jest w stanie się skupić słucha co czytam i przy okazji ogląda obrazki Natomiast jeżeli chciałabym czytać jakiś dłuższy tekst i ogólnie jakieś takie długie baśnie na dobranoc to na razie jeszcze nie ma o tym mowy ale często Leżymy sobie wieczorem wspólnie przed snem oglądamy książeczki opowiadamy jakie tam w nich są obrazki jakie dźwięki wydają dane postacie

2022-09-22 20:48

Ja zawsze jak czytam to Laura ogląda obrazki i przegląda ze mną książkę jak są krótkie wierszyki albo rymowanki to jest w stanie się skupić i słucha jednak przy dłuższych czytaniach zaczyna jej się nudzić 

2022-09-22 13:05

Ja synkowi czytam czasem słucha czasem chce sam oglądać książeczki. Ale dużo z nich powtarza już. 

2022-09-21 07:42

Moje dziecko do czasu szkoły zajmowało się tym co powinno(moim zdaniem, każdy wychowuje jak uważa) robić dziecko . Beztroska zabawa. Nauczył się czytać i liczyć w 1 klasie. Obecnie klasa 3. Żadnych problemów z nauką. Polski i plastyka robi bo musi. Matma to jego miłość. 
Jeśli chcecie wspomóc naukę czytania, polecam ćwiczenia grafomotoryczne: https://bookolika.pl/pokaz-produkt/elementarz-nauka-pisania-cwiczenia-grafomotoryczne/42 U nas dały najlepsze rezultaty. 

2022-08-26 12:27

Moja też bardzo lubi wodę, czasem jak jej idę umyć tylko ręce to od razu pod zlew podkłada też nogi i się cieszy :) a kąpiel nawet jak już jest zmęczona i śpiąca a trzeba ją wykąpać to zawsze się udaje bez najmniejszego problemu :) 

2022-08-10 22:50

Moja coreczka potrafi się kąpać 3razy dziennie, poprostu kocha wodę i gdzie tylko ja widzi odrazu się rozbiera I chcę się kąpać. Najgorzej jest z myciem głowy bo tego nie lubi bardzo 

2022-08-10 21:04

Różnie dzieci właśnie reagują na kąpiel. Jedne płaczą drugie uwielbiają. Mi na się wydaje że jak już dziecko się raz zrazi do kąpieli to potem jest bardzo trudno żeby tą kąpiel pokochało. Wiadomo nie ma rzeczy niemożliwych ale jest ciężko niestety.