Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Gdy ucho boli

Data utworzenia : 2014-10-02 21:34 | Ostatni komentarz 2018-03-19 16:00

Redakcja LOVI

16616 Odsłony
191 Komentarze

Chorób uszu nie należy bagatelizować. Nieleczone mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Ból ucha to nie jedyny symptom, który powinien zwrócić Twoją uwagę. Dowiedz się więcej o objawach, leczeniu i profilaktyce chorób uszu.

2018-03-19 16:00

Za nawracajace infekcje ucha najczęściej odpowiada sama budowa ucha, bakterie łatwo przedostaje się poprzez przewód słuchowy do ucha środkowego i tam mogą powodować infekcje. Ale też przyczyną może być trzeci migdały, który często sam ulega zakażeniu. Często, gdy antybiotyk nie pomaga, lekarze zalecają jego usunięcie. Z kolei skutkiem takich infekcji może być płyn zalegający w uchu, który upośledza słuch. Jeśli dziecko ma tendencję do na wracający infekcji ucha, lekarz wszczęła drenaż, aby im zapobiec, tym samym poprawiając słyszenie.

2018-03-09 21:03

Darka, dawno nie byłam, bo co chwilę coś. Syn chorował mniej, ale nadal, tylko teraz zamiast w obrębie nosa i uszu to głównie oskrzela. Obecnie jesteśmy na etapie szykowania się do przycięcia migdałków bocznych i może ponownie drenażu uszu. Więc lekko nie jest. był czas, że co miesiąc było zapalenie oskrzeli, w tym niektóre utajone :/ Prócz tego wyszło, że w przedszkolu z dietą eliminacyjną ciężko (a masło to też mleko? w mielonym jajko?) to raz panie nie dopilnowały, inne dziecko przyniosło cukierki z okazji urodzin z orzeszkami ziemnymi. A na to syn najostrzej reaguje (szczęście tylko, że wstrząsu nie ma). Cóż, była masakra.

2017-09-25 07:16

Moja na szczęście nie przechodziła jeszcze infekcji ucha. Staram się nie przegrzewać córki, bo wiem, że to jest jeszcze gorsze niż jakby była za cienko ubrana. Jeśli chodzi o małe przedmioty, to prawda. Nie tylko trzeba zwracać uwagę co dziecko bierze do buzi, ale rownież do ucha

2017-09-23 23:37

gudrun odezwij się kochana! Jestem ciekawa jak tam u Was! :) U nas po chorobie mononukleoza jak na razie spokój.Katar miał ale minął sam.Teraz podajemy Ribomunyl jak w zeszłym roku.

2017-08-06 20:45

Mama_Arka_Martynki Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy był chory ;) i niech tak zostanie ;) Katar to powszechny....my chyba jesteśmy rekordzistami w długości trwania kataru przez pierwszy rok pobytu w żłobku ;) Teraz już jest super ;) Mam nadzieję że w przedszkolu też będzie zdrowy jak ryba,jak teraz! :)

2017-08-06 16:52

Darka miło słyszeć że Mariuszek ma się dobrze. U mas katarki :( najpierw Arek teraz doszedł u Martynki

2017-08-06 15:09

gudrun jak tam u Was? Synek zdrowy już? Jak tam słyszenie u synka? lepiej coś? Zauważyłaś poprawę? U nas syn zdrowy jak na razie.Kataru brak i innych paskudnych przeziębień. Chociaż jak byliśmy na wakacjach u mojej siostry to kąpał się w basenie i super mu się podobało,a potem był taki zimny więc musiałam go powycierać i ubrać bo bałam się że chory będzie.Na szczęście jest dobrze...

2017-06-29 08:29

Darka17772, na pewno mniej i słabiej chorował po zabiegu u nas. Więc u nas to była super decyzja. Ale chorował, głównie katar,ale mniej. Teraz końcówkę kataru miał, już prawie nic. Zobaczymy co później, mam nadzieję, że tylko kwestia infekcji. A ze słuchem to trudno ocenić. Bo słyszeć słyszy, ale tak jak lekarz mówi, że jak się na czymś skupi, to jest problem dotrzeć do niego. Jak za daleko też odjedzie na rowerku, to też problem, by usłyszał nas. I trudno powiedzieć, czy tak się koncentruje, czy po prostu jest problem. Po zabiegu wycięcia trzeciego migdału lekarka pytała czy widać, że lepiej słyszy. Wtedy mąż nie umiał powiedzieć. Na razie powiedziałabym, że nie ma różnicy w słyszeniu przed i po zabiegu.