Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

W jakim wieku zacząc uczyć dziecko dobrych manier?

Data utworzenia : 2014-08-09 21:05 | Ostatni komentarz 2021-11-23 14:44

Magdalenamsl

8868 Odsłony
144 Komentarze

Wszyscy chcielibyśmy mieć dziecko , które będzie mądre , ładne i będzie się dobrze zachowywać . Nikt nie lubi sytuacji gdzie zwraca się nam - rodzicom uwagę na złe i niewłaściwe zachowanie naszego dziecka. Kiedy zapoznać dziecko z etykieta dobrych manier , pokazać jak powinno się zachować przy stole a czego robić nie wolno . Czy dobrych manier idzie nauczyć czy mimo starań i nauki rodziców dobre zachowanie zależy od charakteru dziecka ?

2014-08-19 21:19

Witam, Nauka dobrych manier to przekazywanie dziecku wartości które są dla nas ważne, sposobu w jaki traktujemy inne osoby i również swego rodzaju stawianie granic w zachowaniu. Powinniśmy je wprowadzać od najwcześniejszych chwil, ale dostosowywać to do możliwości dziecka i do jego umiejętności. Dziecko, które ma 18 miesięcy może już dobrze posługiwać się łyżeczką i widelcem, ale są i takie które taką umiejętność opanowują dopiero kilka miesięcy później. I tym pierwszym i tym drugim zdarza się nabrudzić przy jedzeniu. Chodzi o to aby zwracać dziecku na to uwagę, a nie strofować, stresować czy odzywać się do dziecka w taki sposób aby czuło się ono wyśmiewane typu - jak Ty jesz, jak prosie!! Analogicznie można podchodzić do przekazywania innych zasad. Pamiętajmy, że jesteśmy pierwszymi nauczycielami naszych dzieci. Serdecznie pozdrawiam Marta Cholewińska-Dacka

2014-08-19 19:01

K.Czerska dobrze powiedziane ,,, a najśmieszniejsze jest to że najszybciej się uczy tego co nie powinno :)

2014-08-19 14:54

Dziecko uczy się od rodziców wiec jeśli rodzice mówią do sobie np. "dziękuje"," proszę" to dziecko automatycznie się uczy. Dziecko jest lustrem które odbija wszystko to co robią ich rodzice.

2014-08-15 21:41

Hehe moja corka manii czystosci nie ma, ale wyrobilam w niej taki nawyk ze zawsze po przyjsciu do domu myje rece, nie trzeba jej prosic ani przypominac, co bardzo mi sie podoba:)

2014-08-15 21:12

kasik tak i tak nie dobrze ty musisz przypominać a ja musze wszędzie z torbą ciuchów na zmianę jeździć :)

2014-08-15 21:01

Mój pierworodny to od zawsze fanatykiem czystości nie był.....on nawet jak kupke zrobił, to mógł pół dnia tak leżeć....nawet lepiej mu się z takim ładunkiem spało.... Dziś musimy mu jeszcze przypominać o myciu rąk, myciu zębów itp. mam nadzieje, że z czasem się nauczy.

2014-08-15 19:51

Mojego synka jeszcze to nie rusza jak ma jakąś plamkę na ubranku. Ale jak bardzo się poplami czy obleje to sama go przebieram.

2014-08-15 11:20

A co do wycierania ,,,,czy wasze dzieci maja manię czystości ?? Moją córkę od zawsze uczyliśmy żeby wycierała buzię i teraz 20 razy dziennie biegnie myć ręce i wyciera buzię zawsze a jak sobie cos poplami to nie ma bata w brudnym nawet minuty nie usiedzi i trzeba biec po nową bluzkę :) a u was jak jest ?