Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Pierwsze urodziny dziecka

Data utworzenia : 2013-02-09 12:25 | Ostatni komentarz 2020-07-18 00:25

Iwona

29034 Odsłony
500 Komentarze

Jak przygotować się do pierwszych urodzinek maluszka? Jaki tort wybrać? Co kupić? Kogo zaprosić? ----- Proud Mommy (2013-08-06 23:12) Roczek, czyli pierwsze urodziny Dziewczyny, jak wyglądały pierwsze urodziny Waszych dzieci? Albo jak planujecie je przygotować? Podzielcie się pomysłami!

2014-03-20 23:55

Pierwsze urodziny przed nami bo został niecały miesiąc .Ja planuję zaprosić najbliższą rodzinę ,urządzić pokój w balony itp .Do tego jakiś kolorowy torcik z akcentem roczku i kolorowe potrawy na stół :)

2014-03-17 19:07

Mamunia: W imieniu mojej córci bardzo dziękuję :) Co do biszkoptów, wpadłam na taki pomysł, ponieważ nigdy nie udało mi się ładnie wygładzić kremu na bokach tortu, a obsypywanie posypkami, nigdy nie wychodziło dokładnie.

2014-03-17 16:25

Maalgorzataa życzę Twojej córeczce wszystkiego najlepszego z okazji urodzin,dużo,dużo zdrówka i uśmiechów!!!!! Torcik wyszedł śliczny i ten pomysł z biszkoptami super:)

2014-03-16 09:54

Gosiu nie ma nic takiego. U nas po prostu w pierwszą niedzielę po urodzinach robi się mszę, a potem jest obiad dla gości, czyli najbliższej rodziny. Także nasze urodziny powinny być robione 22 czerwca, bo Rozi urodziła się 20. Ale tak jak mówię, długi weekend wypada, więc przesuniemy to na 29 :) Tym bardziej, że sąsiad ma urodziny w ten sam dzień co młoda, więc msza by była podwójna. Tylko kilka godzin różnicy jest między nimi. W zasadzie to muszę tylko pojechać do naszego wybranego lokalu i ustalić menu.

2014-03-15 23:41

No właśnie pytałam mamy czy u nas też zamawia się mszę na urodziny i tutaj nie każdy to praktykuje. A czy jest u Was coś takiego, że na urodziny przygotowuje się dziecku tacę z na przykład pieniędzmi, kluczami, książeczką do nabożeństwa/różańcem, kieliszkiem czy innymi? I każdy z tych przedmiotów ma jakieś znaczenie dotyczące przyszłości, w kierunku jakiej prawdopodobnie pójdzie dziecko. U nas coś takiego jest stosowane, ale nie wszędzie.

2014-03-15 23:17

Gosia, ale to nie ze w dzien ktory wypadaja, tylko po. Takze wg tych zwyczajow jakie ja znam urodziny bys robila w przyszla sobote :) nam wypadna w piatek, ale wyprawimy w niedziele tydzien pozniej. Bo wupadaja nam akurat w dlugi weekend i nie chcemy nikomu planow psuc. A w niedzielr dlatego, ze na roczek zawsze sie robi msze w kosciele, taka tradycja :)

2014-03-15 23:07

Silje: U nas nie słyszałam nic o tym, ale zdecydowałam się, żeby były w sobotę, by chrzestni mogli uczestniczyć w tym dniu. Mała dostała fotelik, jutro zobaczę jak jej się podoba, bo dziś padła zmęczona :)

2014-03-15 22:50

Gosia super tort i balony no i oczywoscie Lenka. U nas pierwszych urodzin sie nie wyprawia przed ich faktyczna data :) w sumie nie wiem czemu, ale zapytam mamy, pewnie o jalies przesady chodzi:)