Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jedynak

Data utworzenia : 2014-03-09 17:02 | Ostatni komentarz 2023-01-02 22:33

SamantKa

7257 Odsłony
122 Komentarze

Chciałabym mieć kolejne dziecko ale póki się ono nie pojawi (a nie wiem ile może to potrwać) chciałabym się dowiedzieć jak wychować jedynaka? Nie jest to łatwa sprawa, bo bardzo często obserwuję się, że dziecko, gdy jest wychowywane samo lubi być później w centrum uwagi, jest najczęściej bardzo rozpieszczane, rozkapryszone. Dużo zależy od rodziców dlatego chciałabym uzyskać odpowiedź: Jak wychować mądrze jedynaka?

2022-09-04 17:32

No to jakoś jest takie naturalne że mając rodzeństwo trzeba się dzielić i w ogóle

2022-09-04 14:50

Zgadzam się z Tobą, się łatwiej rozpuścić jedno dziecko niż kilka. I jedynkami jednak mają takie poczucie że wszystko jest ich jeśli chodzi o dzieci, przynajmniej ja mam takie wrażenie. 

2022-09-01 15:53

rozpieszczanie to jest kupowanie i spełanianie wszystkich zachcianek dziecka, nie tylko jedynak może być rozpieszczony

2022-08-31 09:35

Mamy, Mamusie, Tatusiowie.... Malutki chory Wiktorek walczy dzielnie z chorobą nowotworową, ale jego jedyną szansą zostało leczenie za granicą... Na ten cel rodzice muszą uzbierać ponad 5 mln zł - jeśli możesz wesprzyj Wiktorka choćby złotówką, choćby udostępnieniem🙏https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczakZerknij na jego historię i pomóż proszę ❤️❤️❤️

Można także pomagać poprzez udział w licznych licytacjach - https://www.facebook.com/groups/527487859118158/ Zdarzają się prawdziwe perełki, jest dużo ciuszków dziecięcych, akcesoria dla dzieci, książki i wiele innych.... bardzo zachęcam 👀

2022-08-30 19:30

Dokładnie, rozpieszczać można nie tylko jedynaka. Sama jestem jedynaczką, ale nie czuje się jakoś rozpieszczoną z tego powodu, chociaż pewnie w niektórych kwestiach w dzieciństwie miałam odrobinę lzej. Znam przypadek że z 5 rodzeństwa najmłodszy jest najbardziej rozpieszczony, jeśli czegoś nie dostanie to już jest foch �

2022-08-29 12:41

Pytanie co to znaczy rozpieszczać? Bo rozpieszczać to można nie tylko jedynaka. Dla mnie rozpieszczanie to spełnienie zachcianek, wyręczanie we wszystkim, pozwalanie na wszystko, poddanie się dziecku.

2022-08-25 10:55

dziecko jednka to jest ogromne wyzwanie i odpowiedzialność

2022-04-22 06:32

Ja mam jednego syna póki co i może też nie uważam że jest rozpieszczony bo jednak wraz z mężem Staramy się trzymać rękę na pulsie i pilnować tego żeby nie stał się rozpieszczony natomiast wiadomym jest że człowiek mając jedno dziecko chce mu dać wszystko oczywiście mając więcej dzieci również ale mając 1 skupiamy tą całą uwagę tylko i wyłącznie na nim i trzeba być bardzo ostrożnym żeby w tym skupianiu uwagi nie pójść o taki krok za daleko troszeczkę się może nie zapomnieć i w jakiś sposób nie doprowadzić do tego aby maluch faktycznie zaczął robić się rozpieszczony A my przestaniemy to zauważać jeszcze zaczniemy go usprawiedliwiać