Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jedynak

Data utworzenia : 2014-03-09 17:02 | Ostatni komentarz 2023-01-02 22:33

SamantKa

7253 Odsłony
122 Komentarze

Chciałabym mieć kolejne dziecko ale póki się ono nie pojawi (a nie wiem ile może to potrwać) chciałabym się dowiedzieć jak wychować jedynaka? Nie jest to łatwa sprawa, bo bardzo często obserwuję się, że dziecko, gdy jest wychowywane samo lubi być później w centrum uwagi, jest najczęściej bardzo rozpieszczane, rozkapryszone. Dużo zależy od rodziców dlatego chciałabym uzyskać odpowiedź: Jak wychować mądrze jedynaka?

2014-03-09 19:50

Kurcze ! w wolnej chwili zaczełam u Ciebie pisac i przerwałam ..zapisałam na kompie i co ? I nie ma .. Musze od nowa pisac a szlak by to :D. Sama mam na razie jedno dziecko i 2 zamierzam miec dopiero za 5 lat a wiec...przede mna nie lada wyzwanie ..wychowywanie JEDYNAKA . Czy to jest proste zadanie ? oczywiscie ze nie ... ale wiem , ze wszystko w naszych rekach ( w moich , partnera , dziadków i innych najblizszych ) Co bedzie nam do tego potrzebne ? - Cierpliwosc -upór i stanowczosc co chciałabym osiagnac w okresie wychowywania syna nie na tzw jedynaka ? - na pewno chciałabym aby pomagali mi w tym bliscy ..bo jesli ja bede stanowczo robila swoje a Oni swoje 3 grosze beda wkladac do skarbonki to niestety wszystko bedzie sie zerowało .. - chciałabym pokazac K., że My kochamy go takiego jakim jest ...ale że w życiu spotka na swojej drodze ludzi mniej zyczliwych , napoptka problemy i własnie bedzie musiał nauczyc sie z nimi radzic ( z ludzmi i problemami) -my nie zawsze bedziemy mogli mu pomoc ... -chciałabym aby znał granice co wolno a czego nie .. -chciałabym go zabierac w miejsca gdzie jest duzo dzieci i pokazac mu ze te dzieci które z nim sie bawią sa tak samo wazni jak On ..że im poswiece równiez swoja uwage a nie tylko bede skupiac sie na nim -Od samego poczatku bedzie uczestniczyl w pracach domowych , bedzie pomagał nam , bedzie miał swoje zadania do wykoniania - nie chciałabym aby zawsze czul sie bezkarny ...jesli nabroi to zostanie ukarany - chciałabym nauczyc go dzielenia sie z innymi - to jest bardzo wazne - nie chciałabym przesadzic z chwaleniem ani krytykowaniem ..nie zamierzam go wciaz oceniac bo ani krytyka ani nadmierne chwalenie nie pomoze w wychowaniu dziecka ...trudno mi teraz tak wszystko wypisac , ale to co juz napisalam na pewno jest wazne ...chetnie poczytam co inni maja do powiedzenia na ten temat :)

2014-03-09 17:32

Proszę również o wypowiedź Panią Ekspert: )