Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Kolczyki u małej dziewczynki?

Data utworzenia : 2013-01-23 22:16 | Ostatni komentarz 2021-04-10 18:43

Maria.Z

27558 Odsłony
286 Komentarze

jesteście za czy przeciw? w jakim wieku zrobilyscie kolczyki swoim coreczkom? kiedy wybrac odpowiedni moment?

2013-11-01 18:22

Moja córka będzie nosiła kolczyki, ale jeszcze nie teraz, jest za malutka i bałabym, że sobie krzywdę zrobi. Ale jak będzie sama chciała to jak najbardziej :) Ja noszę, więc podejrzewam, że będzie też chciała. Ale musi być na tyle duża, żeby umiała powiedzieć "tak chcę".

2013-10-18 09:22

Sama nie wiem ...Chyba bałabym się z tego wzgledu że nie każdy może nosic kolczyki . Ja osobiscie nie nosze bo strasznie uszy mnie bolą ( zakladam od swieta) , o zwykłych nie ma mowy , złote też mi nie pasowały jedyne jakie w miare tolerowałam to srebrne . podobnie jest z córką mojej siostry , Oli również nie nosi bo uszka jej ropieja . Nie chciałabym ryzykowac i testowac na tak malym dziecku :) Ale jak napisałam wyżej , powodem sa przypadki w rodzinie ktore kolczyków nie tolerują :) Kiedy zdecyduje sie na drugie dziecko i bedzie to córunia to przekłuję jej uszka gdy bedzie na to gotowa , na siłe nie zamierzam jej ozdabiać i być moze wyrzadzac krzywdy :) Ale nigdy przeciwko temu nic nie mialam i nadal nie mam >Cudownie dziewczynki wygladaja z dwiema perełkami w uszkach :)

2013-10-17 00:20

Ja chciałam przekłuć małej mojej na roczek ale ... właśnie jest zwolenniczką drapania się za uszka przed snem raz nawet zasnęła trzymając się za uszko i to dało mi do myślenia by z tym jeszcze trochę poczekać owszem fajnie to wygląda ale dla dzieciątka może to nie takie miłe bardziej to nam dla naszych oczu sprawia przyjemność o jaka ślicznotka ma kolczyki i tak ładnie wygląda my jednak poczekamy aż sama będzie nam robić awantury o kolczyki w sklepie :D

2013-09-16 21:27

Myślę, że przebijając dziecku uszy w tak wczesnym okresie jest zabieraniem jej pierwszej decyzji dotyczącej jej własnego wyglądu i ciała. Jak będzie dostatecznie duża to sama zadecyduje czy chce mieć kolczyki, czy nie. Nie traktujmy dzieci jak własne maskotki, z którymi możemy robić co nam się podoba.

2013-09-13 08:14

Moja córka również na szczepieniach się męczy. Płacz co prawda nie trwa długo, jednak bałabym się przekłuć jej uszy nawet tą najlepszą dostępną metodą. Być może kolczyki podobają się innym, jednak lepiej, żeby dziecko samo zdecydowało.

2013-09-13 00:07

Narażać dziecko na stres i ból, tylko po to żeby miało coś świecącego w uszach? Nigdy!

2013-09-12 23:00

Anita masz racje kiedyś było inaczej i tez uważam ze lepiej było przekuć małemu dziecku niż starszemu. Ale teraz jest szybka technika i dziecko tak nie odczuwa, dlatego wolałabym zostawić ten wybór mojej córce wystarczy ze na szczepieniach biedna się meczy.

2013-09-12 22:56

Jejq... Przekluwaniw uszu niemowletom? A bez kolczykow brzydko wygladaja czy co? Paranoja... Ja mialam przekłuwane jak mialam 6 lat, do dzis pamietam jaka bylam podekscytowana... Ale Np. Mojavtesciowa nosi klipsy a nie przeklula sobie uszu bo sie bala :/ ja corki nie mam. Ale jakbym miala to do 5 lat bym poczekala ale nie dluzej :) zbyt świadome dzieci bardziej sie boi a o zbyt Male to My się martwimy...