Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

histeria bez powodu, jak reagowć, jak uspokoić dziecko

Data utworzenia : 2019-03-11 14:28 | Ostatni komentarz 2024-04-21 10:49

Iwona -1986

5468 Odsłony
123 Komentarze

Przeczytałam wątek o histerii u 5 -latka, jednak nie znalazłam pomocy, wiec postanowiłam stworzyć nowy. Moja córka ma 2 lata i 3 mc.. Jest radosnym i zupełnie nie kłopotliwym dzieckiem, zawsze można się z nią dogadać, wytłumaczyć i coś uzgodnić. Jednak od paru dni, dzieje się coś nad czym kompletnie nie potrafię zapanować. Córka dostaje jakiś atak histerii - wszystko na "nie", nie mogę do niej wtedy dotrzeć, zaczyna płakać (łącznie z dławieniem się śliną, i wymiotami ze zdenerwowania), tupać nogami, kłaść się na ziemie, wyrywać sobie włosy - nic do niej nie dociera, ani prośby ani groźby, nie można jej wtedy dotknąć, ani przytulić. Każda moja próba dowiedzenia się "o cho chodzi" powoduje pogłębienie tez histerii. Najgorsze, że to nie jest histeria z jakiegoś powodu, tylko bez! Ona nic nie próbuje wymuszać, że coś chce - tylko właśnie że nie chce i nie wiem czego. Bawi się nagle zaczyna płakać - i nie wiem o co chodzi. Jesteśmy w skalpie, robimy zakupy, wybrała sobie nawet książeczkę i za chwile po czasie krzyczy że jej nie chce rzuca na ziemię i już nie idzie je uspokoić. Nawet próbowałam ją przekupić, że ma wybrać sobie co chce - ale nic nie chciała. Raz obudziła się w nocy i też zaczęła płakać - że nie chce spać, nie chce, nie i nie. Ostatni atak histerii przyjęłam na chłodno - usiadłam obok niej na ziemi i powiedziałam ze porozmawiamy jak się juz uspokoi - 40 minut to trwało. Tak czy inaczej nie wiem jak postępować. Czy wasze dzieci też mają takie ataki? jak sobie z tym radzicie, co robicie aby dziecko uspokoić, skutecznie. Pomocy!

2024-04-03 16:40

Suknie synek ma ogromny problem z emocjami do tego doszły narodziny młodszej siostry także bywa naprawdę ciężko.. wiem, że to często trudne ale najważniejsze aby zachować spokój i się nie denerwować, nie uspokajać też dziecka na siłę bo może jeszcze gorzej się nakręcać. Być, wysłuchać, okazać zrozumienie. 

2024-04-03 16:33

Moja młodsza młodsza córka ma taki histeri, ale ja w takich sytuacjach staram się zachować spokój i poczekać aż jej przejdzie. To say emocje z którymi dziecko nie zawsze umie sobie poradzić. Kiedyś jej pokazałam że jak jestem zła to mogę uderzać w poduszkę albo wykrzyczeć całą swoją złość, że to mi pomaga. I zawsze jej mówię że jestem przy niej i jak tylko mnie do siebie dopuści postaram się jej pomocy wylądowaniu swoich emocji 

2024-02-26 12:25

mgr Marta Cholewińska-Dacka bardzo pomocne wskazówki 

2024-02-23 09:06

O wow tez spróbuje !

2024-02-21 20:22

Pani Marto pięknie napisane, muszę wypróbować ten sposób i zobaczyć czy będzie poprawa 

2024-02-15 09:51

Tak filmiki gdzie postacie się dzielą i jest fajnie są bardzo pomocne. Chocioż nauczenie dziecka dzielenia się jest trudne. Jeżeli starszy bawi się jakąś zabawka to powied mu żeby sam wybrał inna i dał młodszemu jak młodszy się pobawi to mi ją oddaj mówiąc dziękujemy że się pozwoliłeś pobawić to działa na dzieci 

2024-02-15 09:42

Mój zaczął sam się dzielić po obejrzeniu kici koci

2024-02-15 00:02

Jak radzi cie sobie z tłumaczeniem starszemu jak dzielić się zabawkami? Nie idzie nam to za cholere. Syn zaraz zacznie raczkować i będzie brał co mu się podoba.