Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

11 kamieni milowych w rozwoju niemowlaka

Data utworzenia : 2013-08-27 13:47 | Ostatni komentarz 2015-03-05 15:46

Redakcja LOVI

10728 Odsłony
26 Komentarze

Niesamowity jest rozmiar i zakres postępu jaki w ciągu pierwszych lat życia robi Twoje dziecko. Od małego leżącego berbecia, który nie wie, gdzie ma nos, do całkiem rezolutnego malucha, który ma wiele do powiedzenia w każdej sprawie, wspina się, chodzi po schodach, potrafi sam jeść. Przeczytaj o kolejnych umiejętnościach – kamieniach milowych w rozwoju dziecka.

2014-02-06 20:54

Kikacu przejdź nad okresem rozwoju twojego malca spokojnie, to dobrze ze jest śliny i sprawny gorzej by było gdyby za wolno się rozwijał. Nie kupuj w przyszłości absolutnie chodzika niech sam sobie radzi. Niektóre niemowlęta już ok 6 7 miesiąca staja same w łóżeczku.

2014-02-05 17:14

To pozwalaj mu robić co chce :) Może to go trochę uspokoi :) Jak moja Rozala siadać zaczęła to kupiłam jej koło, opis tu http://lovi.pl/pl/forum/13/1857 i mam do tej pory święty spokój :)

2014-02-05 16:06

Silja niestety ale już mam, nie da sie połozyć, nawet do snu, już mu nie wystarcza poduszka pod głową wszystkiego sie łapie i próbuje siadać , a jak mu się nie udaje to jest płacz. Na dodatek dzisiaj leżąc na brzuchu podniusł sie na rączkach i nóżkach, a raczkowanie to też nie ten okres jeszcze. Śmiałam się wcześniej, że moje dziecko to będzie ekspresem dojrzewać, ale nie koniecznie na serio tego chciałam;) Samantka dzięki zaraz sobie poczytam:)

2014-02-05 14:15

Kikacu jak sam to robi to jest w porządku, zaufaj nam. Dziecko wie kiedy ma wystarczająco siły do takich sportów. A jak mu zabronisz, bo się boisz, to w ciągu kilku dni będziesz miała w domu wrzaskuna, którego nie da się uspokoić.

2014-02-05 14:12

Kikacu zajrzyj tutaj --> http://lovi.pl/pl/forum/5/1636/1 wypowiedziała się Pani Ekspert, więc może Ci to jakoś pomoże; )) Tak w ogóle to zajrzyj również tutaj --> http://lovi.pl/pl/forum/15/1 chętnie lepiej Cię poznamy; ))

2014-02-05 12:53

problem w tym, że on chce siedzieć, łapie się ciuchów moich jak mu nie dam palca i sam się podciąga, nie chwieje się mu nawet główka przy tym, boje się żeby nie było za szybko z tego względu, że mogą być jakieś wady rozwojowe w kręgosłupie później o to mi chodzi głównie. Wiem, że go nie zahamuję bo chyba musiałabym przywiązać go pasami do łóżka. Od 2,5 miesiaca sam przewracał się z boku na bok, z brzuszka na plecki. Ogólnie jest dużym chłopcem od urodzenia był silny panie w szpitalu sie dziwiły, że tak sztywno sam trzyma główkę przy badaniach. Ale chodzi mi o to, że nie wiem czy już powinien siadać, żebym później nie latała po lekarzach ze schorzeniami kręgosłupa.

2014-02-03 19:42

Mój synek też tak szybko się podnosił.. Każde dziecko rozwija się w swoim własnym, indywidualnym tempie - jedne dzieci szybciej inne wolniej. Jeżeli Twój bąbel, tak jak pisze Silje, robi to sam z siebie to nie masz się co niepokoić i możesz mu na to pozwalać jednakże.. Od podnoszenia na łokciach daleko jest do siadania - nie należy sadzać i robić tego na siłę, bo na to i tak przyjdzie czas ale też nie ma najmniejszego sensu zmuszać dziecka do leżenia, bo hamujesz tym samym jego rozwój.

2014-02-03 16:33

Kikacu myślę, że najlepiej będzie jeżeli nie będziesz ingerowała w to co robi twoje dziecko. Jeżeli sam to robi, nie jest zmuszany do niczego to wszystko jest w porządku. Tylko musisz go bardzo pilnować. Nie da się zahamować rozwoju dziecka uważając, że robi coś za szybko. Ważne, że robi to sam z siebie :)