Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Czas z dzieckiem

Data utworzenia : 2018-12-10 23:44 | Ostatni komentarz 2020-05-10 22:51

Madzia2503

2220 Odsłony
31 Komentarze

Drogie mamy mam pytanie jak efektywnie spędzać czas z 3-6 miesięcznym dzieckiem? U nas jest spanie do 9-9:30 leżymy rozmawiamy przebieramy się karmimy następnie idziemy do pokoju gdzie kładę córkę na macie pokazuje karty kontrastowe śpiewam czytam książkę i około 12 idziemy na spacer śpi wtedy do 15 i tutaj już jest problem bo córka budzi się marudna i już leżenie jest złe książeczki nie interesują i najlepiej na raczkach. Co można jeszcze z takim małym dzieckiem robić aby dobrze spędzić czas razem ?

2018-12-28 09:58

Każde dziecko rozwija się inaczej i potrzebuję zupełnie czego innego. Ja w tym czasie przezywalam koszmar.

2018-12-28 07:02

Tyle pomysłów ze ciężko cos jeszcze dodać. Mój synek w tym wieku nie był zbytnio wymagajacy. Mata , leżenie na brzuszku , zabawa w akuku ewentualnie leżaczek bardzo mi pomógł bo mały z niego dużo więcej widział a nie musiał być przy ttm na rękach. Obserwował mnie jak robiłam obiad a ja mu opowiadałam o wszystkim co robie w danej chwili i pokazywałam dawalam powachac np. Warzywa.

2018-12-17 11:48

Każdy inaczej spędza czas z dzieckiem i tyle ile ma na to czasu. Każde dziecko rozwija się inaczej co innego go interesuję w danym czasie. U mnie córka odkąd nauczyła się sama siadać to się tym chwali każda zabawa jest związana z jej chwaleniem się zobaczcie potrafię sama usiąść.

2018-12-12 14:38

Zamarancza dobrze radzi przede wszystkim spróbuj kłaść malucha na brzuszku niech ćwiczy zarazem mięśnie brzucha i kręgosłupa to bardzo ważne. Zabawa w a kuku też super, zabawa paluszkami, raczek nieboraczek.

2018-12-11 22:29

Wyżej wymieniono suoer zabawy, wymyśl także własne. Dziecko w tym wieku interesuje się zabawami, ksiazkami. Czytaj mu, opowiadaj. Baw się jego ciałem, dotykaj go i mów jednoczesnie do niego to naprawdę drobne rzeczy ale tak ważne dla maluszka

2018-12-11 15:27

O i znalazłam super stronkę z zabawami. Podrzucę kilka: "1. Zabawa z niemowlakiem w Lustereczko, powiedz przecie – zabawa na pierwsze 3 miesiące. Niemowlę jest bardzo zainteresowane własnym odbiciem w lustrze, ale nie rozpoznaje w nim siebie (na to odkrycie musi poczekać mniej więcej do 18. miesiąca życia). W aplikacji Amazing Baby od Enfamil jest ciekawa propozycja zabawy „Lustereczko, powiedz przecie” dla dziecka w pierwszych trzech miesiącach życia. Połóż dziecko na plecach i zachęć, by patrzyło na ciebie. Powoli przesuwaj lusterko na boki, w górę i w dół, by niemowlę musiało ruszać głową w ślad za ruchami lusterka. Następie chuchnij na lusterko, aby pokryło się mgiełką, i narysuj na nim palcem buźki lub figury geometryczne. Wytrzyj je i zacznij rysowanie od nowa. Możesz też odcisnąć na tafli szkła rączkę maleństwa. 2.Zanim dziecko zacznie mówić, przechodzi etapy gruchania i gaworzenia. Mniej więcej od 3. miesiąca życia niemowlak odkrywa radość z wydawania dźwięków. Wykorzystaj ją do wspólnej zabawy z niemowlakiem w „echo”. Gdy usłyszysz dziecięce „ghyyy”, „aghhh”, „guuu”, powtarzaj je – zarówno szeptem, jak i głośno, podśpiewując i robiąc śmieszne miny. Sama też rozpoczynaj „rozmowy”. Pochyl się nad niemowlęciem i patrząc mu w oczy, powiedz: „ghyyy” tyle razy, aż dziecko ci odpowie. Tę zabawę z niemowlakiem kontynuuj w kolejnych etapach nauki mówienia, zastępując gaworzenie słowami dźwiękonaśladowczymi. Kiedy uderzysz łyżką w stół, powiedz: „łyżka BUM”, w czasie kąpieli niemowlaka: „woda CHLAP”, podczas spaceru: „wiatr SZUU” i obiadu: „zupka MNIAM”. Zachęcaj niemowlę, by było twoim echem. Co daje ta zabawa z niemowlakiem: trenuje aparat artykulacyjny niemowlaka i wspomaga naukę mówienia. 3.To ulubiona zabawa niemowlaka, który opanował umiejętność trzymania główki. Zabawę zacznij od spokojnego kołysania dziecka w ramionach jak w łodzi, która płynie przez fale. Następnie zamień ciało dziecka w samolot (ułóż niemowlę w pozycji na brzuszku na przedramieniu, asekuruj drugą ręką) i lataj nim po całym mieszkaniu. Potem czas na wirowanie i kręcenie w koło. Choć dziecko będzie świetnie się bawił, rób przerwy na odpoczynek od ruchu. W tym czasie połóż niemowlaka na pleckach i połaskocz. 4.Ta zabawa spodoba się już trzymiesięcznemu niemowlakowi, ale sprawi wiele frajdy także starszemu dziecku. Jak proponuje aplikacja Amazing Baby, warto bawić się w nią, zanim dziecko zaśnie. Jest tylko jeden warunek: w pokoju niemowlaka powinno być już ciemno. Połóż niemowlę do łóżeczka, ale nie zapalaj żadnych świateł. Włącz latarkę, po czym powoli przesuwaj światło po ścianach i zachęcaj dziecko do jego śledzenia. Zatrzymuj się co chwila i opisuj rzecz, którą właśnie oświetlasz. Podczas zabawy mów cichym i kojącym głosem, by niemowlę było zrelaksowane. Kiedy zaś zacznie zasypiać, wyłącz latarkę i ucałuj dziecko na dobranoc." (https://www.mjakmama24.pl/niemowle/rozwoj-niemowlaka/15-zabaw-z-niemowlakiem-wspierajacych-rozwoj-dziecka,554_6949.html)

2018-12-11 15:20

-Próbuj ją kłaść na brzuszku i stawiać przed nią kolorowe zabawki, kontrastowe książeczki, aby z zainteresowaniem je oglądała, później próbowała chwytać, a dzięki temu, ze jest na brzuszku ćwiczy mięśnie. Wiadomo, ze 3 miesięczne niemowlę nie sięgnie po książeczkę, ale 6 miesięczne już tak i będzie się świetnie bawić. -Pobawcie się w akuku. Zakrywaj dłonią twarz, rób akuku, ewentualnie śmieszne miny, bo to też super zabawa. - włącz karuzelę w łóżeczku, niech dziecko popatrzy, próbuje łapać zabawki - ćwiczcie chwytanie. daj dziecku gryzaczka w rączkę, niech próbuje utrzymywać, później wkładać do buźki Najlepiej starać się, aby dziecko uczyło się też samodzielnie spędzać czas. Wiadomo nie zostawiasz jej i nie wychodzisz, ale np oglądanie karuzeli i samodzielne leżenie w łóżeczku, próba chwytania daje jej czas na taką "kreatywność". To też ważne w rozwoju malucha.