Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Czas z dzieckiem

Data utworzenia : 2018-12-10 23:44 | Ostatni komentarz 2020-05-10 22:51

Madzia2503

2230 Odsłony
31 Komentarze

Drogie mamy mam pytanie jak efektywnie spędzać czas z 3-6 miesięcznym dzieckiem? U nas jest spanie do 9-9:30 leżymy rozmawiamy przebieramy się karmimy następnie idziemy do pokoju gdzie kładę córkę na macie pokazuje karty kontrastowe śpiewam czytam książkę i około 12 idziemy na spacer śpi wtedy do 15 i tutaj już jest problem bo córka budzi się marudna i już leżenie jest złe książeczki nie interesują i najlepiej na raczkach. Co można jeszcze z takim małym dzieckiem robić aby dobrze spędzić czas razem ?

2019-09-16 10:52

 Asia Myślę że najlepsze widoki ma za oknem ruszające się drzewa latające ptaki i inne oznaki natury to nawet lepsze niż zabawki wiszące na pałąku

2019-09-11 10:43

U nas (3 msce) leżaczek się super sprawdza. Rano, gdy mamy dobry humor - Synek uwielbia w nim leżeć i patrzyć się w okno!! Potrafi tak siedzieć dłuższą chwilkę, mogę nawet się wtedy wykąpać :) na pałąku ma zawieszone kolorowe zabawki i jak się trochę wysili to sobie je kopie :) lubi też obserwować cegłę w sypialni :D 

Poza tym to co już było: mata, obrazki czarno- białe, pokazywanie mieszkania, obrazy :) 

 

2019-09-06 07:17

Oj bańki mydlane to frajda dla dzieci :)

2019-09-05 21:03

Witam,

Poza tym co już robisz Madzia2503 można czas w którym córcia już nie chce leżeć wykorzystać na wspólny taniec. Dzieci uwielbiają też bańki mydlane, które świetnie ćwiczą spostrzegawczość, wodzenie wzrokiem, koordynacje wzrokowo-ruchową. Można chodzić z dzieckiem na rękach po domu i opowiadać mu co widzimy. Podczas spaceru dotykać kory drzew, liści, gładkich patyków itp. Można bawić się w wyprawy na kocyku – dziecko leży na kocu a my je przeciągamy po podłodze.

Pomysłów na zabawy jest mnóstwo. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia J

 

Dobrej zabawy i pozdrawiam serdecznie,

Marta Cholewińska-Dacka

2019-08-10 22:39

A ja mam sowę mądra głowę. I tam są nazwy i odglosy zwierząt, wiersze, piosenki :) nawet chodzi 

2019-08-10 21:59

Każda mama indywidualnie podejdzie do czasu spędzanego z dzieckiem i nie ma co sugerować się tym, że jedna mama o tej i o tej wychodzi na spacer, a druga o tej i o tej poczyta książeczki. Wszystko idzie dostosować wg. indywidualnych potrzeb dziecka :) I wiadomo każde dziecko może wykazywać zainteresowanie czymś zupełnie innym niż rówieśnicy, więc ciężko do końca stwierdzić, czym można by było zająć takiego maluszka :) Dużo przykładów jest tutaj podane, ja dodam od siebie, że u nas sprawdzał się Szczeniaczek Uczniaczek, co prawda dla większych dzieci, ale dzięki temu, że grał i świecił mojego małego synka też potrafił na trochę zająć.

2019-08-09 21:42

Moja córka nie długo kończy 5 miesięcy.

To mamy rozplanowamy dzień tak:

-karmienie

-przebieranie

-zabawa na macie

-czytamy książeczki

-zabawa na leżaczku 

-puszczam różne piosenki i muzykę 

-chodzimy na spacery

2019-08-05 21:38

Zawsze można spróbować chusty, omotać maluszka w chustę i dziecko spokojne a mama ma rączki wolne;)