Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Problemy z nauką chodzenia

Data utworzenia : 2018-07-20 11:00 | Ostatni komentarz 2018-08-11 10:48

Redakcja LOVI

1626 Odsłony
11 Komentarze

Pierwsze kroki dziecka są nieporadne. Jeśli jednak Twój szkrab całkiem nieźle opanował sztukę chodzenia, a piesze wędrówki są coraz dłuższe, sprawdź, czy porusza się prawidłowo. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, podczas nauki chodzenia u dziecka.

2018-08-11 10:48

Moja córa miała etap chodzenia na palcach, dalej jej się to czasami zdarzy, ale lekarz nie zauważył nic niepokojącego, mówił, że to minie po prostu. Co do raczkowania, to moja córa raczkowała, ale z nas trzech w domu moja najmłodsza siostra ominęła ten etap właśnie. Jeździła na pupie odpychając się nogami a potem po prostu chodziła już.

Konto usunięte

2018-08-02 08:19

Również znam dzieci, które nie raczkowały. Teraz już biegają choć to prawda, że raczkowanie rozwija motorykę całego ciała i utrzymanie równowagi - ruchy naprzemienne kończyn

2018-08-01 22:19

Raczkowanie jest bardzo ważne dla dziecka wzmacnia kręgosłup i mięśnie całego ciał Ła. W czasie raczkowania pracują obie półkule mózgu co tez jest bardzo ważne bo później dziecko które długo raczkowało ma mniejsze problemu z nauką pisania czy czytania. Ale jeśli dziecko nie raczkuje to tez nie ma co go na sile zmuszać l. Później jednak mama powinna zachęcać dziecko do zabawy na czworaka. Męża szwagier kiedyś opowiadał ze oni w szkole przyczepiają do ubranek dzieci klamerki na pranie i dzieci maja za zadanie ściąganie tych klamerek ale tak żeby Ściągać prawa ręka z leeek strony.

2018-08-01 08:04

Maja znajomych córka ma bardzo podobnie. Obecnie kończy 10 miesięcy i nadal nie chce raczkowac, tylko wstaje od razu i chodzi podparta o meble.

Konto usunięte

2018-07-31 19:23

Mama_Gratki, ponoć takie chodzenie na paluszka wskazuje na problemy z napieciem miesniowym.

Konto usunięte

2018-07-28 22:21

Maju, dziecko powinnyśmy zachęcać, wspierać i stwarzać mu warunki aby jak najczęściej ćwiczyło nowe zdobyte umiejętności

2018-07-27 22:46

Maja bardzo ważny jest etap raczkowania, wiele rodziców niestety nie widzi problemu jak dziecko nie raczkuje a od razu wstaje a to nie dobrze, dziecko powinno raczkowac. Wspomniałas że raczkuje to super i prowokuj ja aby raczkowala jak najwięcej, to są ruchy naprzemienne, dzięki raczkowaniu później będzie się lepiej rozwijała. Od raczkowania jest uzsleznionych wiele zdolności motorycznych przede wszystkim motoryki malej (pisanie, układanie ręki) Jak chce wstawać to raczej jej nie powstrzymasz, są dzieci które już chodzą w 7-8 miesiącu, gorzej jak się dziecko zmusza i każe mu się chodzić na siłę a jak jak sama chce i daje rade to ja nie widzę w tym nic złego, ale zapytaj jeszcze lekarza na wizycie a najlepiej ortopedy

2018-07-27 21:05

Artykuł super. Tylko ja mam mały problem. Moje dziecko, tydzień przed 6 miesiącem zaczęła samodzielnie siadać. Obecnie od 2-3 tygodni zaczęła wstawać, chwytają się szczebli w łóżeczku. Zapomniałam wspomnieć, że już raczkuje.... Nie można jej okiełznać... Chwyta się nóg stołu, krzeseł i wstaje. 6.08 skończy dopiero 7 miesięcy. Czy mam ograniczać jej możliwość prób chodzenia? Bo dziś zaparła się miski od prania i przeszła z nią metr.