Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Kleszcze – jakie groźne choroby przenoszą?

Data utworzenia : 2018-02-06 11:26 | Ostatni komentarz 2018-04-04 11:37

Redakcja LOVI

1904 Odsłony
10 Komentarze

Sezon kleszczowy w pełni. Wielu rodziców obawia się chorób, które mogą być przez nie przenoszone. Dowiedz się, jakie są zagrożenia związane z kleszczami.

2018-04-04 11:37

Jeszcze nigdy nie ukąsił mnie kleszcz, ale kilka razy po mnie chodził... Też jestem bardzo wyczulona na kleszcze i zdaję sobie sprawę, że przenoszą naprawdę groźne choroby. Gdyby mnie ukąsił, albo kogoś z mojej rodziny (już są poinformowani, że po wyjęciu kleszcza mają go skonfiskować) mam zamiar jechać do laboratorium, żeby zbadać czy nie był zakażony. Lepiej dmuchać na zimne... tym bardziej, że objawy choroby pojawiają się później, kiedy już całkiem zapomnimy o ukąszeniu.

Konto usunięte

2018-03-23 14:21

Ja do tego mogę dorzucić: długi rękaw, długie nogawki i wysokie buty. Aby kleszcze miały jak najmniej możliwości dotknięcia ciała.

2018-03-23 12:26

trzeba przestrzegać kilku zasad i szansa ze znajdziemy u siebie kleszcza maleje :) My ubieramy się odpowiednio ..główki chronimy na pierwszym miejscu ...przed wyjściem spryskujemy się preparatami odpowiednimi i odpukać ...

Konto usunięte

2018-03-22 16:49

Ja wiele razy miałam kleszcze. Na szczęście nigdy nie miałam powikłań z tego tytułu. Nie lubię jeść grzybów, ale za to uwielbiam je zbierać :) Te spacery po lesie, wyszukiwanie... ah... :) Niestety w tamtym roku ze względu na ciażę, maż nie zgadzał sie na grzybobranie. Ale w tym roku już mu zapowiedziałam, że grzybobrania nie odpuszczę :) Najważniejsze to dokładne obejrzenie siebie po powrocie do domu i ewentualne wyciągnięcie kleszcza. Tylko trzeba umieć go wyciągać, aby cały wyszedł i nic nie zostało w ciele.

2018-03-22 14:40

Kiedyś o kleszczach tak głośno nie było jak teraz ... cieszę się , ze medycyna idzie tak do przodu :)

2018-03-22 14:14

Kleszcze teraz sa wszedzie czy to miasto czy wies. Ja nie miałam nigdy ale maz mial juz rumień - miesiąc antybiotyku i na szczęście wszystko ok... Tez sie boje bardzo kleszczy, do mnie te stworzonka to jest cos najokropniejszego co moze byc. Moja ciocia zachorowała na bolerioze... Sa momenty ze nie mowi, pozniej za jakis czas nie chodzi. Teraz sie jej uspokoilo ale co jakis czas wraca.

2018-03-21 20:27

Magros o kleszcze łatwo nawet w mieście w parku i tak jak Ty uważam /łam - po co... Ale teraz już sama nie wiem...

2018-02-15 13:36

U moich rodziców nie trudno o kleszcza nawet na podwórku. Z uwagi na kiepską zimę, jeden z kotów nawet teraz złapał kleszcza. Kleszcze to jest coś czego brzydzę się okropnie i okropnie się ich boję. Gdybym mieszkała w domu z ogródkiem na wsi na pewno zaszczepiłabym też dzieci. Nie ma też co popadać w paranoję i nie zabierać dzieci do lasu, na łąkę czy do parku, bo i tam o kleszcza można się postarać. grunt, to dobrze obejrzeć malucha po takim spacerze.