Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Kąpiel noworodka

Data utworzenia : 2013-06-18 14:42 | Ostatni komentarz 2018-04-08 12:17

Redakcja LOVI

19291 Odsłony
149 Komentarze

Kochane rączki, nóżki, oczka, uszka, nos, a wszystko takie malutkie, kruche i całkowicie zależne od pielęgnacji mamy i taty. Na myśl o kąpieli maleństwa początkujący rodzice truchleją ze strachu, a zaawansowani uśmiechają się szeroko, bo przecież to takie proste i naturalne. Podpowiadamy, co i jak zrobić, by kąpiel była przyjemnością zarówno dla dziecka jak i rodzica. ----- Marzena_K90 O ile z karmieniem czy przewijaniem rodzice (a zwłaszcza mama) oswajają się już w szpitalu, o tyle kąpiel jest zwykle pierwszym samodzielnym dokonaniem. Najlepiej jest wykąpać noworodka w dniu powrotu ze szpitala. Przygotowujemy wszystkie niezbędne akcesoria, dbamy o odpowiednią temperaturę pomieszczenia i wody. Noworodka można zanurzać początkowo w pieluszce tetrowej, co pozwoli mu oswoić się z wodą. Po kąpieli zwilżonymi płatkami myjemy buzię, oczy i uszy. ----- Kaajkaa: hej, jak kapiecie swoje dzieci? co ile? o której? mój mały ma półtora miesiaca i do tej pory kapie go sama na zasadzie przemycia w miseczce albo tymi mokrymi chusteczkami bo mój partner ma czas dopiero koło 22-23 aby mi pomóc a sama sie boje go do wanny wkładac i zastanawiam sie czy godz 23 moze byc pora na mycie takiego malucha.

2016-07-25 06:05

Ja mam dwa ręczniki na zmianę, jeden zwykły duży bawełniany, drugi tez duży z kapturkiem. Oba są bardzo dobre. Grunt, żeby dobrze wodę wchłaniały i były duże.

2016-07-25 03:23

A mi się wydaje że te frotte z pepco źle wchłaniaja wodę. Sepiolo wiesz jaka masz markę tych ręczników z pepco? I jaki to rozmiar ich masz co jesteś z nich zadowolona?

2016-07-24 23:16

Ja również mam 4 ręczniki dla Maluszka i po 2 kąpielowe dla nas, na bieżąco wymieniam. Moja mama lubi haftować więc podpisała nam je... Ja też kupiłam w pepko i jestem zadowolona z ręczników :-)

2016-07-24 20:35

Dzięki :)

2016-07-24 20:25

Ja tez do tej pory używam tylko tych z kapturkiem. Na Początku miałam dwa i spokojnie starczaly. Polecam od razu kupowanie tych większych bo ja miałam jeden mały i bardzo szybko był już za mały więc musiałam zmienić.

2016-07-24 20:13

Monika pranie będziesz robiła na pewno często więc 2 ręczniki powinny wystarczyć, chociaż jak będziesz miała więcej to nie zaszkodzi na pewno. Ja jak pisałam mam 4. Ja dla Malucha używam tylko tych z kapturkami.

2016-07-23 06:25

2ręczniki z kapturem to za mało? Czy zwykle też macie i od początku używacie zwykłych bez kapturku

2016-07-22 23:12

Ja mam i takie i takie i oba są bardzo dobre :) Najlepiej nam służą te z Pepco( te duże). Tyle czasu już je mamy, a nadal wyglądają jak nowe