Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Kąpiel noworodka

Data utworzenia : 2013-06-18 14:42 | Ostatni komentarz 2018-04-08 12:17

Redakcja LOVI

19222 Odsłony
149 Komentarze

Kochane rączki, nóżki, oczka, uszka, nos, a wszystko takie malutkie, kruche i całkowicie zależne od pielęgnacji mamy i taty. Na myśl o kąpieli maleństwa początkujący rodzice truchleją ze strachu, a zaawansowani uśmiechają się szeroko, bo przecież to takie proste i naturalne. Podpowiadamy, co i jak zrobić, by kąpiel była przyjemnością zarówno dla dziecka jak i rodzica. ----- Marzena_K90 O ile z karmieniem czy przewijaniem rodzice (a zwłaszcza mama) oswajają się już w szpitalu, o tyle kąpiel jest zwykle pierwszym samodzielnym dokonaniem. Najlepiej jest wykąpać noworodka w dniu powrotu ze szpitala. Przygotowujemy wszystkie niezbędne akcesoria, dbamy o odpowiednią temperaturę pomieszczenia i wody. Noworodka można zanurzać początkowo w pieluszce tetrowej, co pozwoli mu oswoić się z wodą. Po kąpieli zwilżonymi płatkami myjemy buzię, oczy i uszy. ----- Kaajkaa: hej, jak kapiecie swoje dzieci? co ile? o której? mój mały ma półtora miesiaca i do tej pory kapie go sama na zasadzie przemycia w miseczce albo tymi mokrymi chusteczkami bo mój partner ma czas dopiero koło 22-23 aby mi pomóc a sama sie boje go do wanny wkładac i zastanawiam sie czy godz 23 moze byc pora na mycie takiego malucha.

2016-07-27 10:14

Polecam z kapturkiem odrazu przykrywasz główkę i nie jest dziecko chłodno i samo się wyciera. Teraz używamy na basenie na zewnątrz to też super się sprawdza bo zakładam kapturek i nie zawieje małej

2016-07-27 09:47

Też mam dwa ręczniki z kapturkiem, kupiłam na allegro. Dwa zdecydowanie wystarczą, tym bardziej że niszczą się dość mocno i po pierwszym dziecku raczej będą do wyrzucenia. Ja sobie bardzo chwalę ten kapturek, jest bardzo pomocny, a dziecku nie marznie główka. Jeśli ręcznik nie chłonie to warto go wyprać w wysokiej temperaturze i bez płynu do płukania.

2016-07-26 10:02

Kasia.S., jak córa będzie miała tak dużo włosów co synek, to ten kapturek nie przyda się ;-) Chwilę opatulona głowa tetrą i sucha głowa, bo włosów malutko. Synek do tej pory mam mało włosów.

2016-07-25 23:08

Ja też do kąpieli córki mam ręczniki z kapturkiem i jestem bardzo zadowolona dostałam parę takich ręczników od mamy a jeden kupiłam w pepko za 20zł i jest ok wchłania normalnie wodę ja tam nie narzekam :P

2016-07-25 21:53

Gudrun ja mam z kapturkiem i jestem właśnie zadowolona z tego, że po kąpieli nakładam kapturek na główkę i moge na spokojnie zająć się dalszą pielęgnacja a główka jak ściągam ręcznik jest już sucha bo wszystko fajnie wchłonie kapturek.

2016-07-25 14:35

Ręcznika kąpielowego dla synka nie miałam, był wycierany w zwykły ręcznik i pieluszkę tetrową. Teraz się waham, czy kupować taki ręczniczek, bo jednak wygodnie na głowę coś założyć czy nie. Ale waham się mocno i chyba zrezygnuję. Daliśmy wtedy sobie radę, a jednak liczę kasę.

2016-07-25 12:50

Ja myje malca codziennie. Od początku sama. Chodz po 5 latach mozna juz zapomniec. Szybko idze sie przyzwyczajc troche wprawy i 15 minut z wycieraniem i cala pielegnacja nam schodzi. Mamy 2 reczniki jeden z kapturkiem

2016-07-25 10:55

Monika P. Ja kapalam dzidzi w pierwszy dzień jak wyszliśmy ze szpitala. Nie popieram wycierania bobasa chusteczakami zamiast kąpieli tym bardziej ze nie wiadomo czy nie ma uczulenia na dane chusteczki.no chyba ze nie ma sie mozliwosci kapieli to mozna przetrzec.Ręczniki mamy dwa .jeden. Z kapturkiem który kosztował 40 zł wiec myślę że to bawełna i jestem zadowolona drugi mam jak dla dorosłych tako gruby. Mam jeszcze jeden który dostaliśmy w prezencie ale jest strasznie szorstki wiec dla niemowlaka raczej trzeba sprawdzać. Główkę polecam przeczesywac żeby się ciemienucha nie zrobiła.