Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Kąpiel noworodka

Data utworzenia : 2013-06-18 14:42 | Ostatni komentarz 2018-04-08 12:17

Redakcja LOVI

19223 Odsłony
149 Komentarze

Kochane rączki, nóżki, oczka, uszka, nos, a wszystko takie malutkie, kruche i całkowicie zależne od pielęgnacji mamy i taty. Na myśl o kąpieli maleństwa początkujący rodzice truchleją ze strachu, a zaawansowani uśmiechają się szeroko, bo przecież to takie proste i naturalne. Podpowiadamy, co i jak zrobić, by kąpiel była przyjemnością zarówno dla dziecka jak i rodzica. ----- Marzena_K90 O ile z karmieniem czy przewijaniem rodzice (a zwłaszcza mama) oswajają się już w szpitalu, o tyle kąpiel jest zwykle pierwszym samodzielnym dokonaniem. Najlepiej jest wykąpać noworodka w dniu powrotu ze szpitala. Przygotowujemy wszystkie niezbędne akcesoria, dbamy o odpowiednią temperaturę pomieszczenia i wody. Noworodka można zanurzać początkowo w pieluszce tetrowej, co pozwoli mu oswoić się z wodą. Po kąpieli zwilżonymi płatkami myjemy buzię, oczy i uszy. ----- Kaajkaa: hej, jak kapiecie swoje dzieci? co ile? o której? mój mały ma półtora miesiaca i do tej pory kapie go sama na zasadzie przemycia w miseczce albo tymi mokrymi chusteczkami bo mój partner ma czas dopiero koło 22-23 aby mi pomóc a sama sie boje go do wanny wkładac i zastanawiam sie czy godz 23 moze byc pora na mycie takiego malucha.

2018-04-08 12:17

Ciekawe porady. Z pewnością skorzystam z Waszych rad :) _ https://emako.pl/pol_m_Lazienka_Akcesoria-lazienkowe_Stojaki-i-wieszaki-na-reczniki-1127.html

2017-10-16 22:27

Na też należę do osób które nawet wkurza jak ktoś pomaga. Wolałam od początku robić wszystko sama i mieć nad wszystkim kontrolę. Pomoc tolerowałam tylko że strony męża.

2017-10-14 22:14

Ewcia, powiem szczerze że ja tam wolałam jak mi nikt nie pomagał, no chyba że mąż. Ale taka już jestem, że wolę wszystko sama. Przy córce tym bardziej wolałam wszystko robić sama od początku.

2017-10-05 22:25

O tak zdecydowanie dla przyszłych jak i świeżych mam super artykuł :)

2017-10-05 16:17

Artykuł świetny dla świeżych mamusiek ;)) mi przy pierwszym razie z pierwszą córką pomagała teściowa, gdyż niestety mama mieszka dalej...ale fajna taka pomoc bo człowiek k jakoś pewniejszy, ze krzywdy nie zrobi i w ogóle, bo niektóre mamy mają takie zahamowania że się boją dotknąć by krzywdy nie zrobić...

2016-07-27 12:10

U mnie kąpiel synków to jakieś dobre pół godziny, każdy musi się w wannie popluskać. Batalię przechodzę jak ich ubieram, strasznie nie lubią bodów zakładać, choć są wygodne i ostatnio bardzo mi się wyrywają przy zmianie pieluchy. Kota można dostać.

2016-07-27 12:04

Ręcznik z kapturkiem bardzo lubię i używam już przy drugim synku.

2016-07-27 11:56

Ja tez uważam że te ręczniki to dobry wynalazek aczkolwiek teraz jak tylko zakładam synkowi kapturem na główkę od razu jest zdjęty więc już spokojnie mógłby być bez:-)